Hiç bir bilgisayarcı anlam getiremedi

AnchryA
03-10-2008, 12:30   |  #26  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

3 arkadaşınızın bilgisayarları   kasasına kadar  herşeyiyle sizinkiyle aynı mı ?

Eğer aynı ve onların ki sorunsuzsa  şebekede  sorun yoktur.

PSU' yu ne bozar ?     
Yüksek voltaj - alçak voltaj
Elektrik kesintileri
Nem - aşırı tozlanmaya bağlı sıcaklık artışı

Evinizde voltaj dengeli değilse   PSU' nda   daha önce  bir sorun oluşsa  bu size sorun yaşatmaya devam eder.

Gold' da olmadı demişsiniz..   İşyerlerinde    sanayi vb. alanlarda  voltaj özel olarak düzenlenir ,  bunun için devreler  kurulur  hertürlü ayrıntı düşünülür :) orda elektrik kaynaklı bir sorun olmaması doğal.

hasansevinc81
03-10-2008, 16:58   |  #27  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj
Shadow_BoY
3 arkadaşınızın bilgisayarları   kasasına kadar  herşeyiyle sizinkiyle aynı mı ?

Eğer aynı ve onların ki sorunsuzsa  şebekede  sorun yoktur.

PSU' yu ne bozar ?     
Yüksek voltaj - alçak voltaj
Elektrik kesintileri
Nem - aşırı tozlanmaya bağlı sıcaklık artışı

Evinizde voltaj dengeli değilse   PSU' nda   daha önce  bir sorun oluşsa  bu size sorun yaşatmaya devam eder.

Gold' da olmadı demişsiniz..   İşyerlerinde    sanayi vb. alanlarda  voltaj özel olarak düzenlenir ,  bunun için devreler  kurulur  hertürlü ayrıntı düşünülür :) orda elektrik kaynaklı bir sorun olmaması doğal.

Hayır hepimizin bilgisayar özellikleri farklı. Onlarda herhangi bir problem yok. Tek problemli pc benimki. Benimde aklıma gelen en mantıklı şey evin voltajının değişiklik gösterip göstermediği. Anlaşılan problemin çözümü için yapmam gereken evi değiştirmek Gözünü devirmiş

01apachi
03-10-2008, 17:08   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

bekleme konumundan sonra sorunsuz ise işlemcini sök tak, bi dene evi degiştirmeden önce..   ;)

01apachi
03-10-2008, 17:12   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

ayrıca evin voltajından kaynaklandığını düşünmüyorum.. ozaman niye uykumodundan alınca sorun olmuyor??
birde başka modem ile dene..?
ve mümkünse bumodem usb girişli olmasın..

Son Düzenleme: 01apachi ~ 03 Ekim 2008 17:14
piRe_
03-10-2008, 17:47   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
hasansevinc81
Hayır hepimizin bilgisayar özellikleri farklı. Onlarda herhangi bir problem yok. Tek problemli pc benimki. Benimde aklıma gelen en mantıklı şey evin voltajının değişiklik gösterip göstermediği. Anlaşılan problemin çözümü için yapmam gereken evi değiştirmek Gözünü devirmiş
Bundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz. Ben hala diğer pc lerden birinde sorun olduğu kanısındayım. Ayrıca modem kimde ve paylaşımı ne şekil yapıyorsunuz.? Tüm pc lerde virüs vb. zararlı kontrolü yaptınızmı.?

Son olarak daha öncede yazdım fakat yanıt vermediniz. Diğer pc leri ağ kablolarını çıkarın ve siz sorun çıkaran online bir oyuna girmeyi deneyin. Yine sorun devam ediyormu bunu bir anlayalım.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 03 Ekim 2008 17:51
sticker
03-10-2008, 19:51   |  #31  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasansevinc81
PSU NUN AMACI ZATEN SABİT ENERJİ VERMEK DEĞİLMİDİR.ŞEBEKE GİDİNCE PSU DALGALI ENERJİ VERİYOSA OLAY ZATEN BİTMİŞTİR...PSU SABİT ENERJİ VERMELİ DEMİŞLTİM

sticker
03-10-2008, 19:54   |  #32  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasansevinc81
Evet evde üç arkadaşız. Elektrik şebekesinde bir problem olsa onlar da da olması gerekir. Bende seninle aynı fikri paylaşıyordum ama bilgisayarın serviste çalışmasında herhangi bir problem yokken nasıl oluyorda evde çalışmıyor.
DİĞER ARKADAŞLARININ BİLGİSAYARINDA BU SORUN YOKSA KARDEŞİM SORUN SENİN BİLGİSAYARIN 220VOLT GİRİŞİNDE BAŞLAR ...EĞER SORUN DONANIM SORUNU DEĞİLSE..

sticker
03-10-2008, 19:58   |  #33  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasansevinc81
Yüksek enerji isteyen donanım derken ne gibi doanın olabilir. Yani standart donanımlar var. Ekstra bişey yok. Kasam 350W. 200GB har diskim var. Bunun dışında ne olabilir mesela.
Bilgisayara arada sırada bağladığım 80GB lık harici hardiskim var birde. Bu da sorun çıkartırmı sence. Böyle bişey olmaz diye biliyorum ama işin ehli değilim. Yanılıyor olabilirim.BU HARDDİSKKİ ÇIKARIP DENESEN SORUN ONDA OLABİLİRMİ .HANİ KISA DEVRE FALAN.O ZAMAN FAZLA AKIM ÇEKER AMA SORUNU BUNA BAĞLAYAMAM ÇÜNKÜ SORUNU OYUNDA İKEN YAŞIYOSUN...NORMALDE BUSORUN YOKSA ASLINDA İŞLEMCİNE FAZLAMI YÜ
sticker
03-10-2008, 19:59   |  #34  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasansevinc81
Powesupplay de sorun olabileceğini bende düşündüm. ASUS 350W kasa kullanıyorum. Ama çok fazla akım çekecek program kullanmıyorum PC de. Aynı kasayı ailemin evindeki bilgisayarda da kullanıyorum. Problem çıkarmadığı için aynı kasayı aldım ikincisinde. O bilgisayarda bağlı daha çok aygıt vardı ama problem olmadı.
Eğer dediğin gibi öncesinde direk şebekeye bağlı iken powesupplay de sorun olduysa ve şimdi bu nedenle problem çıkarıyor diyorsun. Ama GOLD bilgisayara gittiğinde makine de herhangi bir problem gözlemlenmiyor. Buna bir anlam
BİLGİSAYARIN ELEKTRONİĞİ ZATEN PC.DEĞİLMİDİR

sticker
03-10-2008, 20:00   |  #35  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasansevinc81
Evet bahsetmiş olduğun ekran kartı sorununu bende okudum. O da çözüm bulamayınca değişik metotlar denemiş. En sonunda bekleme modunda başlatmış benim gibi. Ama serviste çalışıp evde çalışmama olayını bu durum ile bağsdaştıramıyorum.
bence bu mantıklı

sticker
03-10-2008, 20:16   |  #36  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

bişey daha senin bilgisayar 1 senelik değilmi götür ilgilensinler nasıl garanti bu ya

frkn_ua
04-10-2008, 01:09   |  #37  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

ard arda yazılan mesajlar ve cevaplanmayan sorular konunun dağılmasına neden olmuş! bence sen bu yazılanları unut ve diğer bilgisayarlar,modem, kablolar vs bunların hepsinin bilgilerini ver ve ondan sonra baştan bir analiz yapalım.yoksa bu şekilde çok karışacak gibi...

kalamarr
04-10-2008, 01:10   |  #38  
Yıllanmış Üye
561 mesaj
sticker
bişey daha senin bilgisayar 1 senelik değilmi götür ilgilensinler nasıl garanti bu
zaten götürmüş ve sorun görülmemiş.

Son Düzenleme: kalamarr ~ 04 Ekim 2008 01:11
hasansevinc81
04-10-2008, 12:00   |  #39  
Taze Üye
19 mesaj
piRe_
Bundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz. Ben hala diğer pc lerden birinde sorun olduğu kanısındayım. Ayrıca modem kimde ve paylaşımı ne şekil yapıyorsunuz.? Tüm pc lerde virüs vb. zararlı kontrolü yaptınızmı.?

Son olarak daha öncede yazdım fakat yanıt vermediniz. Diğer pc leri ağ kablolarını çıkarın ve siz sorun çıkaran online bir oyuna girmeyi deneyin. Yine sorun devam ediyormu bunu bir anlayalım.

Soruna cevap vediğimi hatırlıyorum. Evet bu şekilde denedim. Ev içi ağını kurmadan direk internete bağlamıştım bilgisayarı ogn. Ve tek iken bir problem çıkarıp çıkartmayacağını kontrol etmek için denedim ancan bir sonuç alamadım.
Bu problemli zamanda değiştirdiğimiz bir parçada modem. Harici bir modem kullanıyoruz. Modemide yeniledik. Modem paylaşımı tek bir pc üzerinden değil, direk modem üzerinden sağlanıyor. Ve tüm kullanıcılar eşit.

hasansevinc81
04-10-2008, 12:01   |  #40  
Taze Üye
19 mesaj
piRe_

Soruna cevap vediğimi hatırlıyorum. Evet bu şekilde denedim. Ev içi ağını kurmadan direk internete bağlamıştım bilgisayarı ogn. Ve tek iken bir problem çıkarıp çıkartmayacağını kontrol etmek için denedim ancan bir sonuç alamadım.
Bu problemli zamanda değiştirdiğimiz bir parçada modem. Harici bir modem kullanıyoruz. Modemide yeniledik. Modem paylaşımı tek bir pc üzerinden değil, direk modem üzerinden sağlanıyor. Ve tüm kullanıcılar eşit.

hasansevinc81
04-10-2008, 12:04   |  #41  
Taze Üye
19 mesaj
01apachi
ayrıca evin voltajından kaynaklandığını düşünmüyorum.. ozaman niye uykumodundan alınca sorun olmuyor??
birde başka modem ile dene..?
ve mümkünse bumodem usb girişli olmasın..
Az önce başka bir arkadaşın açıklamasına da yazdım. 4 ay önce eve yeni bir harici modem aldık. Creative marka bir modem aldık. Modem usb değil direk eternet bağlantılı kullanılıyor. Sanırım kastetmiş olduğun şey buydu.

piRe_
04-10-2008, 14:13   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Pc ye elektrik aldığın prizden başka cihaz için enerji alıyormusun.

hasansevinc81
04-10-2008, 15:14   |  #43  
Taze Üye
19 mesaj
piRe_
Pc ye elektrik aldığın prizden başka cihaz için enerji alıyormusun.
Bilgisayara bağlı olan parçalar dışında başka bir şey için almıyorum. Birtek arada telefonumun şarj cihazını takıyorum.

sticker
04-10-2008, 18:04   |  #44  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

şimdi soruna tam bir teşhis koyalım kardeş bu sorun sadece oyundamı yoksa normalde farklı proğramlarla uğraşırkende oluyomu kapanma,donma,vs...şöyle diyecektim;bu sorun normaldede oluyorsa kullandığın grup prizde sorun olabilir(paslanma,temas sorunu) gibi

Son Düzenleme: sticker ~ 04 Ekim 2008 18:06
hasansevinc81
04-10-2008, 23:17   |  #45  
Taze Üye
19 mesaj
sticker
şimdi soruna tam bir teşhis koyalım kardeş bu sorun sadece oyundamı yoksa normalde farklı proğramlarla uğraşırkende oluyomu kapanma,donma,vs...şöyle diyecektim;bu sorun normaldede oluyorsa kullandığın grup prizde sorun olabilir(paslanma,temas sorunu)
Açıkçası kullanmış olduğum diğer programlar arasında en çok office programlarını kullanıyorum. Ama onları kullanırkende bir problem olmuyor. Ağırlıklı pc yi oyun amaçlı kullanıyorum ve değişik oyunlarda aynı problem ile karşılaşıyorum. Prizde problem olmasına karşın yeni bir priz taktım. Onunla ilgili bir problem olacağını düşünmüyorum.

sticker
05-10-2008, 16:51   |  #46  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

prizde sorun yoksa ve bu sorun sadece oyunda oluyosa sorun oyun donanımında demektir...ama öyle olsa neden goldda sorunsuz çalışsın dimi oda var.peki goldda olupta sende olmayan ne?

sticker
05-10-2008, 16:53   |  #47  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

bu olay online oyundamı oluyor yoksa bilgisayardaki oyunlardamı hepsindemi?bunuda bilmek lazım senin bilgisayarın oyuna alerjisi olmasın:)))))))

hasansevinc81
05-10-2008, 21:34   |  #48  
Taze Üye
19 mesaj
sticker
bu olay online oyundamı oluyor yoksa bilgisayardaki oyunlardamı hepsindemi?bunuda bilmek lazım senin bilgisayarın oyuna alerjisi olmasın:)))))))
Tüm oyunlarda yapıyor bu hatayı.

Ayrıca alerji işine gelince . Devlet hastanesinden alerji testide yaptırdım. Alerjisi yokmuş oyunlara:))

piRe_
05-10-2008, 21:43   |  #49  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

BURADAKİ programı yükle ve sistemini tarat. Eksik driver sorunun olmadığından emin olalım. Şayet X işaretli birşey görürsen indir ve güncelle. Daha sonra aynı sorun devam ediyormu anlayalım.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 05 Ekim 2008 21:43
sticker
05-10-2008, 22:32   |  #50  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

sanaldan kim ne çözebilirki?biz sorun cihazdamı yoksa elektrik şebekesindemi onu bile gözlemleyemiyorsak buradan sadece tahmin yürütebiliriz...bilmemek;yakınıdan bile geçmemiş olmaktırki biz burda onlarca sebep saydık.ayrıca bir arızanın keşfedilmiş olması osorunun giderilebileceğini göstermez saygıdeğer kardeşim