Hiç bir Sitede Çözümünü Bulamadıgım Sorunum

Kadir190
11-09-2009, 11:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
283 mesaj

Arkdaslar Benim Su Vista Yine Yaptı Yapacağını Yine Sinir Etti Beni

Arkdaslar Bazı Klasörleri (Sistem Klasörü Değil [Mesala Vista İle Kurulan  Bir Program] Silerken, tasırken... Söyle bir İleti Geliyor

Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var
Su Sorunu Googleda Aratıp Hiç Bi Dorumda  Çözümünü BulamadımŞaşkın
Eger Sizde Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var Die Googlede Aratırsanız Onlarca Konu Var Cevapsız Kalmıs...
Kullanıcı Denetimi Hesabı (UAC) Mıdır Nedir O DA Kapalı
Ayrıca Denetim Masası >>>Kullanıcı Hesapları Bölümünde de Adım Soyadım Ve Administrator Yazıyor
Hesabınızın Türünüzü Degistirin Bölümünde de Yönetici Oldugum Görülüyor Standart Kullanıcı Secenegi Pasif...Yani Yönetici Secenegide Oldugum Sölüyor
Baska Tavsiyeleriniz Varmı
Vista Home Preminium sp2 Kullanıyorum
Simdiden Sağolun Arkdaslar

OğuzxPc
11-09-2009, 11:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
661 mesaj

vistada böyle bir sorun çok çıkar arkadaşım görev yöneticisinden o dosyanın içinde hangi program çalışıyosa görevi sonlandırın ve görev yöneticisini açıp conime.exeyi seçip işlemi sonlandıra basın sonra da silin

Son Düzenleme: OğuzxPc ~ 11 Eylül 2009 11:30
Kadir190
11-09-2009, 11:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
283 mesaj

Yanlıs Anladın Ardasım Program Açık Die Silinmediginden DeiL Bu İleti Sadece Klasöre Tam Denetim İznimin Olmamasından Oluyoda Nasıl Çözücüm Bu Sorunu Bilmiyor
Ayrıca Unloceker İşe Yaramıyor

frozen
11-09-2009, 12:31   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Senin oluşturmadığın bir dosyayı taşımaya kalkıyorsan ya da "program files" türü klasörlerle uğraşıyorsan normal bu sorunu yaşaman. UAC de bir sorun var, bu korsan kullanımla ilgili büyük bir ihtimalle. Eklentili bir Vista kullanıyorsundur.

Herneyse. Bunu yapmak için, klasörün izinlerini değiştirmen gerekir. Klasörün özelliklerinden, güvenlik kısmına gel, alt taraftaki "gelişmiş" butonuna bas, sahip kısmında, klasörün sahibi olarak kendini gösterecek şekilde değiştir. Çıkan iletileri kabul et ve "tamam" butonlarını kullanarak çık.

nonpasaran
11-09-2009, 12:37   |  #5  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

şimdiye kadar sorunum çözülmedi demişsin demek ki doğru yerlerde araştırmamışsın aldığın hatanın ne olduğunu tam yazmamışsın o yüzden blogumda ki bu yazıları 
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... -problemi_2927.html
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... ini-almak_2342.html

karamazov74
11-09-2009, 15:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

Arkdaslar Benim Su Vista Yine Yaptı Yapacağını Yine Sinir Etti Beni
 Arkdaslar Bazı Klasörleri (Sistem Klasörü Değil [Mesala Vista İle Kurulan  Bir Program] Silerken, tasırken... Söyle bir İleti Geliyor
 Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var
Su Sorunu Googleda Aratıp Hiç Bi Dorumda  Çözümünü BulamadımŞaşkınEger Sizde Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var Die Googlede Aratırsanız Onlarca Konu Var Cevapsız Kalmıs...
Kullanıcı Denetimi Hesabı (UAC) Mıdır Nedir O DA Kapalı
Ayrıca Denetim Masası >>>Kullanıcı Hesapları Bölümünde de Adım Soyadım Ve Administrator Yazıyor
Hesabınızın Türünüzü Degistirin Bölümünde de Yönetici Oldugum Görülüyor Standart Kullanıcı Secenegi Pasif...Yani Yönetici Secenegide Oldugum Sölüyor
Baska Tavsiyeleriniz Varmı
Vista Home Preminium sp2 Kullanıyorum
Simdiden Sağolun
Size 2-3 yol sunacağım.

1. Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basıp Çalıştır'ı açın ve "msconfig" yazıp enter'layın. UAC uyarısına izin verin. Son sekme olan "Tools", Türkçesi "Araçlar" sanırsam oraya girin. Orada "UAC'ı kapatın" ya da "Kullanıcı Hesap Denetimi kapatın" diye bir şey olması gerek. Onu tıklayın ve Launch, Türkçesi "Çalıştır" ya da "Başlat" olabilir o tuşa basın.

2. Başlat menüsünü açın ve "cmd" yazın, yukarıda cmd.exe çıkacak ona sağ tıklayın ve "Yönetici olarak Çalıştır" diyin. Uyarıyı onaylayın, daha sonra açılan pencereye

%windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

yazıp enter'layın.

3. Eğer Ultimate, Enterprise gibi üst düzey bir Vista Edition'u kullanıyorsanız, UAC'ı devre dışı bırakmadan sadece sizin için uyarıları otomatik pas geçmesini sağlayabilirsiniz. Gene Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basıp "secpol.msc" yazıp enter'layın. Oradan güvenlik ve UAC ile ilgili kısım da, "Yöneticiler için" olan bölümü "İzin istemeden yükselt" olarak değiştirin ya da direkt 4. seçeneğe atlayın o otomatik halleder.

Kadir190
11-09-2009, 18:53   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
283 mesaj
Alıntı: karamazov74  
Size 2-3 yol sunacağım.

1. Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basıp Çalıştır'ı açın ve "msconfig" yazıp enter'layın. UAC uyarısına izin verin. Son sekme olan "Tools", Türkçesi "Araçlar" sanırsam oraya girin. Orada "UAC'ı kapatın" ya da "Kullanıcı Hesap Denetimi kapatın" diye bir şey olması gerek. Onu tıklayın ve Launch, Türkçesi "Çalıştır" ya da "Başlat" olabilir o tuşa basın.

2. Başlat menüsünü açın ve "cmd" yazın, yukarıda cmd.exe çıkacak ona sağ tıklayın ve "Yönetici olarak Çalıştır" diyin. Uyarıyı onaylayın, daha sonra açılan pencereye

%windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

yazıp enter'layın.

3. Eğer Ultimate, Enterprise gibi üst düzey bir Vista Edition'u kullanıyorsanız, UAC'ı devre dışı bırakmadan sadece sizin için uyarıları otomatik pas geçmesini sağlayabilirsiniz. Gene Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basıp "secpol.msc" yazıp enter'layın. Oradan güvenlik ve UAC ile ilgili kısım da, "Yöneticiler için" olan bölümü "İzin istemeden yükselt" olarak değiştirin ya da direkt 4. seçeneğe atlayın o otomatik halleder.

1. ve 2. dedigin seyleri yaptım olmadı Yine Sağol Arkdasım
Birde Orjinal Vista Kullanıyorum

Son Düzenleme: Kadir190 ~ 11 Eylül 2009 18:54
Kadir190
11-09-2009, 18:59   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
283 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
şimdiye kadar sorunum çözülmedi demişsin demek ki doğru yerlerde araştırmamışsın aldığın hatanın ne olduğunu tam yazmamışsın o yüzden blogumda ki bu yazıları 
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... -problemi_2927.html
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... ini-almak_2342.html
Malesef Olmadı

Mustafa@PC
11-09-2009, 20:41   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/must ... ler-nedir_2319.html

frozen
13-09-2009, 15:11   |  #10  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Eğer ürünün orjinal ise, neden burda kendini yırtıyorsun.
Microsoft'a sen o ürünü kullanmak için değil, ondan sınırsız teknik destek ve çözüm almak için para veriyorsun.

MS Türkiye'yi ara ve çözüm iste. Ne kendini yor, nede yanlış ve tehlikeli adımlar at. Böylece çözümü de doğru adımlarla yapıp öğrenmiş olursun. Unutma bu onların işi, bunun için para alıyorlar.

Kadir190
13-09-2009, 16:07   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
283 mesaj

Ben Soru Sorcam Onlarda cevap vercek ha Onlarca kez sordum Ayrıca Kendimi neden Yıtrayım Biraz Adam Akllı Konus Bu Konuyu Kavaga etmek İçin Değil Sorunuma Çözüm bulmak için Açtım!

aragorn20
15-09-2009, 02:19   |  #12  
Taze Üye
10 mesaj

kadir arkadaşım bence gerçekten microsoftun destek sitesinden gerekli adımları uygulayarak sorununu tam olarak anlatır ve bilgisayarından gerekli şeyleri almalarına izin verirsen eminim kısa sürede bir çözüm geliştireceklerdir. ben 3 gün önce googlein ana sayfadaki arama çubuğu normalden fazla büyük diye koftiden bişey sordum ve 10 saat sonra gerçekten baştan savma olmayan bir cevap aldım bence frozen in dediği gibi orjinal yazılım kullanıyorsan sonuna kadar verdiğin paranın karşılığını talep et...

Son Düzenleme: aragorn20 ~ 15 Eylül 2009 02:20
frozen
16-09-2009, 10:06   |  #13  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
Alıntı: Kadir190  
Ben Soru Sorcam Onlarda cevap vercek ha Onlarca kez sordum Ayrıca Kendimi neden Yıtrayım Biraz Adam Akllı Konus Bu Konuyu Kavaga etmek İçin Değil Sorunuma Çözüm bulmak için Açtım!

Derdin ne dostum senin? Gayet mantıklı ve yapman gereken birşey söyledim. Paranı verdin, hakkını iste. Fena mı dedim? Ben herhangi bir sorun olduğunda başa çıkamıyorsam ararım gelin yapın derim. Bu kadar basit. Yapacaklar, yapmak zorundalar. Yapmazlarsa veririm mahkemeye, babamın oğlu değiller ya.