Hitler şakaları YouTube'da neden yasaklandı?

CHIP Online
26-04-2010, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Hitler paradilerinin YouTube'da yasaklanmasının nedeni ortaya çıktı: İşte ilk ağızdan o neden...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hitl ... saklandi_19667.html

Resimlerle: Teknolojinin en komik reklamları

Downfall adlı filmi izlediyseniz Adolf Hitler'i canlandıran Bruno Ganz'ın ne kadar muhteşem bir oyunculuk çıkardığını da hatırlarsınız.

Hem görünüş hem de kişilik olarak Hitler'i inanılmaz bir şekilde canlandıran Ganz'ın filmde oynadığı bazı kareler Youtube'da altyazı ile bir parodi haline dönüştürülüyordu. Basit bir şekilde filmin altına alt yazı koyularak hazırlanan parodilerde Hitler, Michael Jackson'ın ölümü ya da herkesi mağdur eden PS3 bug'ı gibi güncel olaylardan bahsediyordu. Bazen de StarCraft II'nin gecikmesinden... Ancak bu parodiler, geçtiğimiz günlerde, film şirketinin şikayeti üzerine bir bir YouTube'dan kaldırıldı. Bu yasağın nedeni ise şimdi ortaya çıktı.

Tüm konu: Hitler şakaları YouTube'da neden yasaklandı?

İzleyin: Hitler yasağa kızgın!

Resimlerle: Teknolojinin en komik reklamları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hitler videolarını sizce rahatsız edici mi, komik mi?

_hEro
26-04-2010, 19:09   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Ganz'ı unutmak mümkün mü? Ne filmdi ama Downfall...
Kaldırılma sebeplerinin arasında "Adı geçen şirketlerin şikayette bulunması" da var.Yani ben bunu anlayamıyorum.Ben bir vidyo yapcam.O vidyoya kullandığım ürünü eleştiren cümleler serpiştirip yayınlıcam ve ürünün üreticisi kaldırın onları diyecek.Ona ne oluyor ki ? Eleştiriler adil olduğu sürece her türlü yapılabilir diye düşünüyorum.Bunu engellemeye kimsenin hakkı yok.