Hız sınırlarını zorlayan USB bellek!

CHIP Online
15-08-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

O bir hız canavarı: Bu USB bellek limitleri ve USB 2.0'ı zorlayan hızıyla şaşırtacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hiz- ... b-bellek_14632.html

Resimlerle: USB bellekte sıra dışı tasarımlar

Corsair oldukça ünlü bir marka, özellikle de yüksek hızlı belleklerle oyunculara adını duyurmuştu. Flash bellekleri, SSD'leri de oldukça ünlü olan marka, en son Flash belleği olan 128GB Voyager GT'yi duyurdu ve açıklamalarıyla da ilgi çekti.

Corsair'in iddiasına göre artık Flash belleklerinin hızını kısıtlayan tek şey USB 2.0 teknolojisinin imkanları. Dünyanın en hızlı 128GB Flash belleği olarak tanıtılan Voyager GT, firmanın aktardıklarına göreçift kontrolcü mimarisi kullanarak SLC seviyesi performans sunuyor. MLC NAND flash bellek kullanan cihaz, bu tür yüksek kapasiteli belleklerde gereken hızı sağlıyor. Corsair'e göre benzeri boyuttaki belleklerin iki katı hızda çalışıyor.

32MB/s okuma ve 25.6MB/s yazma hızına sahip bellek suya ve darbelere dayanıklı plastik bir kaba sahip. Yurt dışındaki satış fiyatı yaklaşı 390 dolar. Cihazın güçlü yanı bu dev kapasiteye karşılık aynı kapasitede bir SSD'den çok daha küçük olması. Yanında her şeyi taşıyan teknik servisler ve büyük medya dosyalarıyla işi olanlar için oldukça kullanışlı bir USB bellek

Tüm konu: Hız sınırlarını zorlayan USB bellek!

Resimlerle: USB bellekte sıra dışı tasarımlar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin için kaç GB'lık bir bellek ve ne kadar fiyat ideal?

PcMaKeR
15-08-2009, 11:32   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Fiyat iyiymiş!

Ciim
15-08-2009, 13:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

Voyager demeyin bana :( 1 gb voyager ım vardı süperdi sonra sattım onu birine 2gb alıcam diye teee zamanında adata aldım o da hızlıydı ona bakıp almıştım zaten ama voyager çok pahalı.. 4gb ve 8 gbı ne kadar tekrar bakıcam bu haberden sonra.. :))

EbRaR ErDeM
15-08-2009, 13:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

32GB'lik bir kingston kullanıyorum. Portatiflik açısından ideal.

Murat.
15-08-2009, 15:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Haberde de belirtildiği üzere "  Cihazın güçlü yanı bu dev kapasiteye karşılık aynı kapasitede bir SSD'den çok daha küçük olması. Yanında her şeyi taşıyan teknik servisler ve büyük medya dosyalarıyla işi olanlar için oldukça kullanışlı bir USB bellek" ibaresi herşeyi anlatmış. Normal kullanıcılar için değil.