Hotmail hack hükümet krizine nasıl dönüştü?

CHIP Online
05-07-2009, 21:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir Hotmail hesabının hack'lenmesi hükümet krizine nasıl dönüştü? Ayrıntılar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hotm ... -donustu_13680.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Politikacıların dahil oldukları skandallar neredeyse siyaset tarihi kadar eski. Bu skandalları ise genellikle gözü pek gazeteciler gün ışığına çıkartılar. Fakat ABD'de patlak veren son skandalda hacker'lar gazeteciler yerine bu görevi yerine getirdiler.

ABD Güney Carolina valisi olan Mark Sanford evli olmasına rağmen Arjantinli dul bir kadın ile gizli bir aşk yaşıyordu. Bu bilgi gazetecilere bir hacker tarafından iletildi. Hacker Sanford ve metresinin e-posta yazışmalarının yanı sıra kadının adı, telefon numaraları ve adresini de gazetecilere gönderdi.

Hacker, kadının kullandığı Hotmail hesabını hack'lemiş ve bu bilgilere ulaşmıştı. Hacker'ın elde ettiği bilgiler gazetelerde yayınlandıktan sonra hem vali, hem de metresi ortadan kayboldular.

Tüm konu: Hotmail hack hükümet krizine nasıl dönüştü?

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Web tabanlı e-posta servislerinin güvenilir olduğunu düşünüyor musunuz?

eolos
05-07-2009, 21:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

Ben güveniyorum tedbirleri aldıktan sonra bence bi sorun olmaz

ParanoiD
05-07-2009, 21:40   |  #3  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Tam olarak güvenilir oldugunu düşünmüyorum.Zaten mail lerimde çok gizli bilgilerimi tutmamaya özen gösteriyorum her ihtimale karşı.

Kapalı Hesap (53751)
05-07-2009, 21:49   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Windows Live Mail kullanıyorum, güvenli olduğunu da düşünüyorum.
Olmasa bile mail hesabımdan öğrenilebilecek tek bilgi final tarihlerim, tabii ele geçiren hocalara mail atarsa kötü olabilir=))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 05 Temmuz 2009 21:50
Mehmet-
05-07-2009, 22:53   |  #5  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Afferim o hackera:)

H@ckerCesur
06-07-2009, 09:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Yıllardır kredi kartı bilgilerimden tutun da üye olduğum sitelerin şifrelerine kadar. Online bankacılık şifrelerime kadar mail adresimde tutarım. Antivirüs bile kullanmam daha da birşey olduğunu görmedim. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Çünkü güvenliğimi kendim sağlıyorum. Özel bilgisayarımdan başka yerde girmiyorum. Ayrıca sanal klavye alışkanlığım var.

hsngrms
14-08-2009, 00:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
401 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Yıllardır kredi kartı bilgilerimden tutun da üye olduğum sitelerin şifrelerine kadar. Online bankacılık şifrelerime kadar mail adresimde tutarım. Antivirüs bile kullanmam daha da birşey olduğunu görmedim. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Çünkü güvenliğimi kendim sağlıyorum. Özel bilgisayarımdan başka yerde girmiyorum. Ayrıca sanal klavye alışkanlığım var.
iyi hoş söylemişsin birşeyler ama kişisel sayfanda Avira Antivir Personal Free kullandığın yazıyor...