Hp Compaq Nx6110(Lütfen Bir Bak Yardimin Olabilir)

metallcii
17-11-2009, 21:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

Merhaba Bilgisayarıma Yeni Hdd Aldim Ve TTaktim Su Hatayi Almaktayim

DriveLock Hdd Error Buna Benzer Şeyler Çıkıyor Bios a Girmek İstiyorum Administrotor Password Diyor Ama Herhangi gibi bir şifre koymadim ben ne yapacagim yardimci olun lutfen . . .

Son Düzenleme: metallcii ~ 17 Kasım 2009 21:50
Nicoll
17-11-2009, 22:33   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

HDD'ler ilk alındıklarında genellikle ham olur, yani biçimlendirilmemiş... Büyük olasılıkla bundan kaynaklanıyordur...

Eski hdd ile birlikte mi kullanıyorsun? Yeni hdd'nin markası ve modeli ne, eskisi ile aynı mı?

metallcii
18-11-2009, 08:27   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

eskisi bozuldu attım çöpe onu , ham olduğunu biliyorum format atmak için cd yi takıyorum bu hatayı veriyor bu hatayi geçemiyorum . buda ide oda ide ydi ama özellikleri fazla ve yeni bir hdd bu acaba sorun bundanmı kaynaklanıyor .

Nicoll
18-11-2009, 14:13   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Bilgisayarın ilk önce CD'den başlaması gerekiyor... Anlaşılan önce HDD'yi kontrol ediyor? Eğer bu durum bios'a girmenize engel oluyorsa HDD'yi çıkarıp bios'a öyle girin ve CD'den başlayacak şekilde ayarlayın.

Daha önce CD ile HDD formatladınız mı, yoksa ilkkez mi yapıyorsunuz? Kullandığınız CD nedir?

Alternatif olarak canlı Linux CD'si ile başlatmayı deneyin, HDD olmasa bile çalışır. Bu şekilde de formatlayabilirsiniz; format şeklinin NTFS olmasına dikkat edin...