HP dv2000e xp kurmak

serrko
11-03-2009, 22:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar HP PAVİLİON DV2000 Marka laptoptaki Vistayı kaldırdım.HDD'e format attım şuan bomboş 120 GB.Xp kurmak istiyorum cd yi takıyorum başlangıçat görüyo xp kur diyorum mavi ekranda gerekli dosyaları kopyalıyor felan sonra kurcağımız sürücüyü seçme kısmına açıcağı sırada hiçbir sürücü bulunamadı diyo.Elimde recovery cd si felanda yok ne yapmam gerekiyo.Yardımcı olursanız sevinirim bu akşam kurmam gerekiyo bu makinayı.
Teşekkürler
Üzgün

Banned
11-03-2009, 23:01   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

XP cd yi boot edin, şimdi kur ekranında (Xpyi şimdi kurmak için entere basın yazan ekranda)(kurtarma konsolu için) R tuşuna basın. İşletim sistemi seçmenizi isterse 1 şifre sterse entere basın ve komut satrına geçin aynen fixmbr komutunu verip uyarıyı e ile cevaplayın, fixboot komutunu verip uyarıyı e ile cevaplayın, exit komutunu verip çıkın. Xp cd yi yeniden boot edip kurulumunuzu yapın, harddiski görecektir.

serrko
11-03-2009, 23:23   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Kardeş teşekkürler cevabın için.Rye nerde basıcağımı tam anlamadım ben sanırım ya resimleri koydum aşağıda.Benim xp cdmde bu şekilde menü çıkıyo boot hdd yazan kısımda R ye basıyorum tekrar başa dönüyo.Biyardımcı olursan

khramn
XP cd yi boot edin, şimdi kur ekranında (Xpyi şimdi kurmak için entere basın yazan ekranda)(kurtarma konsolu için) R tuşuna basın. İşletim sistemi seçmenizi isterse 1 şifre sterse entere basın ve komut satrına geçin aynen fixmbr komutunu verip uyarıyı e ile cevaplayın, fixboot komutunu verip uyarıyı e ile cevaplayın, exit komutunu verip çıkın. Xp cd yi yeniden boot edip kurulumunuzu yapın, harddiski görecektir.
Banned
11-03-2009, 23:26   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj
serrko
Kardeş teşekkürler cevabın için.Rye nerde basıcağımı tam anlamadım ben sanırım ya resimleri koydum aşağıda.Benim xp cdmde bu şekilde menü çıkıyo boot hdd yazan kısımda R ye basıyorum tekrar başa dönüyo.Biyardımcı olursan sevinirim

İlk resmin olduğu ekranda 5 e basıp dos formatına geçip söylediklerimi uyulayın.

serrko
11-03-2009, 23:30   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Dediğin komutları yazıyorum bozuk komut veya dosya adı diyo
satır şu şekilde
E:\>fixmbr
doğrumu yapıyorum acaba

Banned
11-03-2009, 23:49   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Vistayı kaldrsnız dahi vista boot yöneticisi sistemde kalmakta ve xp nin harddiski görmesini engellemektedir. Ancak sizinkisi vista boot yöneticisi değil ciddi ciddi sistem harddiski görmüyor. Sata sürücüsü diyeceğim sisteminiz yeni sata diski otomatik tanıması gerekir. Her ihtimale karşı netten sata sürücüsünü indirip flaş diske atın. Başlangıçta ilk başta 3.parti sürücü yüklemem için f6 ya basın uyarısı çıkacaktır. Orada F6 ya asıp gözat seçeneğinden flaş diskteki sata sürücüsünü yükleyip öyle deneyin. Ayrıca sistemi ilk açarken bios ekranında delete tuşuna basıp biostan boot menüye girip oranın resmini ekleyebilirmisiniz.