hp dv6408nr wireless sorunu

yawmaniak
29-08-2010, 14:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

selamlar arkadaslar ben 2 yıl once amerıkadan hp laptop almıstım gecen aya kadar sorun yasamadım wireless acmak ıcın bır dugme var onu acınca aktıf olursa mavı ısık yanıyor aktıf olmadıgı durumda turuncu ısık yanıyor bılgısayar visita gelmıstı ama sonra win 7 yaptım ardından xpye dondum hıc sorun yasamadım 
hp wireless asistant acılmıyor driverlerı bastan yukledım format attım yıne olmuyor kablosuz ınternet ozellıgı kayboldu forumlarda arıyorum bır suru aynı sorunu yasayan kısıler var bana yorum yapacak bırı var mı yardım eder mısınız bana

ve nete baglanamıyorum baska pcden baglanıyorum komsunun kablosuzuna ortak oldum bende toshıba laptop daha var benım ınternete gırmeyen laptopu bu toshıbaya baglayıp ondan faydalnıp hple nete gırme ımkanım olabılır mı

herocanturk
29-08-2010, 14:44   |  #2  
Üye
55 mesaj

Sorunun Cevapları : 
1- birbirine bağlayıp internete girme imkaanın var (Xp Kullandığını Var Sayarak Yazıyorum)

Ağ Bağlantılarım => Yerel Ağ Bağlantısı => Özellikler => Diğer kullanıcılar bu bilgisayar üzerinden internete bağlansın seçeneğini işaretle => Uygula Tamam 'a bas.

2- Wireless Asistant Sorunun : Hp laptoplar a xp kurduğunda Hp Wireless Asistant olmadan kesinlikle Wifi çalıştıramazsın. Eğer hp nin sitesinden indirdiğin driver ve wireless asistant çalışmıyorsa tavsiyem Windows 7 kurman olacaktır.
Windows 7 de wireless asistant a gerek yok driver'ı tanıtırsan bağlanırsın. 

Hp nin sitesinde x86 dan x64 e kadar tüm Win 7 sürümleri için driver lar mevcut bulamazsan yardımcı olurum

Son Düzenleme: herocanturk ~ 29 Ağustos 2010 14:45
yawmaniak
29-08-2010, 21:29   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

kardesım  cok tesekkur ederım 
dedıgını yaptım hp sitesinden ındırdım drıverlerı ama sorun cozulmuyor yıne aynı ya

yawmaniak
02-09-2010, 17:47   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

güncell