hp envy 17 3d.. bikaç sorum var..

elberp
25-05-2011, 01:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

meraba.. envy 17 3D ile ilgili bikaç sorum var.. çoğu hpde olduğu gibi envylerde de ısınma oluyo mu? 17serisi için soruyorum çünkü 14inçlik olanları kullananlar ısınma sorunu yok diyo genelde ama 17inç kullananlar ısınma sorunundan bahsediyo genelde.. ayrıca ısınmadan önce en çok aklıma takılan ekran kartının radeon hd 6850 olması.. diğer performans özelliklerine göre sizce yeterli bi kart mı bu? yeni oyunları ultra ayarlarda sorunsuzca çalıştırır mı, en çok merak ettiğim cod mw3 ve battlefield 3 teki performansının nasıl olacağı.. asus g73sw-3de ile bu model arasında sıkışıp kaldım.. ama hpnin bu iki olayı takıldı kafama, yoksa şık dizaynıyla daha çok ilgimi çekiyo envy..

hariciadam
25-05-2011, 15:53   |  #2  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

envy serileri kasa yapısı bakımından hp olduğu için deil bakın kasa yapısı çok ince bir model olduğundan dolayo diğer notebooklara oranla biraz daha çabuk ısınıcaktır işlemcisi ve ekran kartı performanslı bir model olduğundan dolayı ama geyet şık ve ince bir laptoprtur macbook lar ile kapışır incelik konusunda ve operformans açısından macbookları yer atar envy serisi

http://pcdepo.com/hp-notebook-en ... aptop-urun5078.html

elberp
25-05-2011, 17:19   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

amerikadan alıcam zaten.. 3Dsinin 17inçlik 8gbram 2630qm işlemci ve hd 6850ekran kartlı modelini almak istiyorum.. ısınma sorunu soğutucuyla falan çözülür belki ama asıl aklıma takılan ekran kartının yeterliliği.. mesela call of mw3 battlefield 3 gibi bikaç ay sonra çıkıcak oyunları son ayarlarda çalıştırabilir mi? ayrıca şuanki shogun 2-total war gibi oyunları da son ayarlarda takılmadan çalıştırabilir mi? oyunlar için uzun süre gidicek bi ekran kartı olsun istiyorum, işlemci ve ram yeterli gayet ama tek kafama takılan ekran kartı.. bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..

hariciadam
26-05-2011, 14:24   |  #4  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

evet oyunlar konusunda o ekran kartı uzun süre idare edicektir ama dediğim gibi ısınma sorununu halledebilirsin soğutucularla ozaman sıkıntı olmıycaktır bencede iyi bi tercih