Hp G62 Açılmama Sorunu

Ömer Turan
20-04-2022, 16:51   |  #1  
Ömer Turan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba uzun yıllardır severek kullandığım Hp G62 modelli laptopum winodows 10'a gelen yeni güncellemelerden dolayı biraz kasmaya başladı. Bende çözümü windows 8.1 e geçerek buldum ama ilk yüklediğimde ekran çözünürlüklüğü garip bir şekildeydi. Biraz araştırdım Hp nin bu modelinde 2 tane ekran kartı olduğunu öğrendim (Biri AMD Mobility Radeon HD 5000 Series biride İntel (R) HD Graphics) AMD'nin ekran kartı driverini yükledim ama ekran çözünürlüğü düzelmedi. Aradan bir gün geçti bilgisayarı açtığımda çözünürlük düzelmişti. 1 2 saat googlede video vs. izleyerek geçirdim ve bilgisayarı kapattım. Ondan sonra bilgisayarı açtığımda windows yükleme ekranı geldikten sonra otomatik yeniden başlatıyor Güvenli moddan girip ekran kartlarını devre dışı bıraktım ama yine sorun çözülmedi. 3 gündür araştırmadığım yer kalmadı yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı ramazanlar..

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
25-04-2022, 18:34   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

Temiz kurulum format at. Her iki ekran kartının da driverı yüklü olmalı. Masaüstü işlemlerde onboard intel çalışır, driverı yüklü değilse çözünürlük sorunları olur. Formattan sonra üretici sitesinden çipset, ıch gibi driverları da yükle. Harddisk sentinel ile yavaş hızda badsector testi yapmanı da öneririm.

Windows 8.1 isosu gerekirse buradan 64 bit indirip rufus ile usb ye yazabilirsin:

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows8ISO