HP ipaq 614c hakkında..

computerdelisi
06-08-2008, 19:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
103 mesaj

Mrb arkadaşlar...

Ben Blackberry 8320 kullanıcısıydım. Ancak HP 614c alacak gibiyim. Bu telefonu kullananlardan yorum almak istedim...

Aşağıdaki birkaç soruya cevap bulabilirsem, sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Hızı nasıl.
Kilitlenmeler oluyor mu.
GPS sistemi için ücret olayı nasıl.
GPS'ten memnun musunuz?
Diğer HP PDA'lar gibi istendiğinde dokunmatik klavye açılıyor mu, yazı yazarken...

Evimde blackberry'de wi-fi ile internete bağlanıyordum. 614c ile çok rahat ve basit bir şekilde wi-fi hizmetini kullanabiliyormuyuz? Yani sorunla karşılaşan var mı?

bu cihaz için özel kabı nereden bulabilirim. blackberry ile özel kap gelmişti. daha rahat oluyor...

teşekkürler...

delikanli53
07-08-2008, 12:01   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

bence Asus P535 al P750 çıktıktan sonra fiyatı bayaa bi düştü pişman olmazsın.

computerdelisi
07-08-2008, 19:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
103 mesaj

Teşekkürler... P535'in özellikleri de güzel. Ancak HP, hep bana daha yakın gelmiştir. Daha önce diğer Ipaq serilerini de test etme imkanı bulmuştum. siz hangi cihazı kullanıyorsunuz? hiç asus kullanmadığım için bilemiyorum...

ayrıca hp 614c'de telefon için tuşların bulunması da gayet iyi bir özellik bence. hem dokunmatik ekran hem de tuş takımı var.

Hp Ipaq 614c 805 YTL (Hemdebufiyata.com.tr)= http://www.hemdebufiyata.com.tr/ShowProduct.aspx?ID=135358

Asus P535 800 YTL (Hepsiburada.com)= http://www.hepsiburada.com/produ ... ductID=telcepasp535

Halâ yorumlarınızı bekliyorum, tşk...

Son Düzenleme: computerdelisi ~ 07 Ağustos 2008 19:20
computerdelisi
16-08-2008, 00:18   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
103 mesaj

halâ yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, hp 614c kullanan yok mu aranızda...

enron
26-08-2008, 01:19   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

Mayıs ayından bu yana 614c kullanıyorum. çok fazla program eklemediğin takdirde hız sorunu yaşamıyorsun. fabrika çıkışı programlar genelde yeterli oluyor.  google maps le gelen 614c de yazılımın sürekli internet bağlantısı gerekliliği hem maddi (wi-fi olmayan veya giremediğiniz bölgelerfe) sorunlara hemde hücresel yayının olmadığı dağlık taşlık bölgelerde sorun oluyor. bu nedenle ekstra olarak bir GPS programı yükledim. igo 2006 çok nadir olarak PDA in kendi kendine reset atmasına sebep olsa da oldukça memnuniyet verici bir performansı var. 3 mp olan kamera çok verimli değil (yazılımdan kaynaklı) ama panoramik fotoğraf özelliği büyük bir pozitif olarak belirtilebilir. daha ziyade merkezi kullanım için tasarlandığını da belirtmeliyim. bunun da nedeni, hücresel yayının zayıf kaldığı bölgelerde, taş diye tabir ettiğimiz eski telefonlar 1 (4 üzerinden) bar çekim gösterirken bu alet baz istasyonlarını göremeyebiliyor. kullanımı oldukça basit bir PDA. wi-fi ayarlarını (WPA2 dahil) doğru yaptığınız taktirde eğer wi-fi açık ise otomatik olarak bağlanıyor. hatta bazen olayın suyunu çıkarttip aracınızla geçtiğiniz bölgelerde yakaladığı wi-fi  yayınları bip bip öterek sizi çıldırtabilir. bu saydıklarım içerisinde çok rahatsız edici bir sorun yok ancak kadı kızının en büyük sorunu, her ne kadar güçlübir pili de olsa şarjının ortalama 2 gün sürmesi. bu son cümleme şunu da eklemeliyim; şarjın kısa sürme sebebi kullanım sıklığıda olabilir. çok sık olarak bu küçük PDA nın şirin görünümüne dayanamayım oyunlarına dalıyorum. şarj konusunda günahını da almış olabilirim yani. :D ama bir türlü sabredipte dokunmadan duramıyorum.

computerdelisi
26-08-2008, 01:23   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
103 mesaj

çok çok teşekkürler...

enron
26-08-2008, 01:41   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

hız konusuna tekrar dönersek; piyasadaki 520 mhz işlemcili nadir ürünlerden birisi bildiğiniz gibi. şayet ayarlar/sistem/çalşan programlar dan gereksiz (ki gnelde açıp kapattığınızı sandığınız programların çoğunluğu çalışmaya devam etmekte ve bu da PDA i yavaşlatmaktadır. bununla alakalı WM6.0 da herhangi bir ayar varsa ben de bilmiyorum) olanları kapatırsanız sorunsuz bir performans alabilirsiniz. programların boyutlarına göre elbette bazen beklemeniz gerekebiliyor.

kilitlenmeler de olmuyor değil. ama çok sık olduğunu söyleyemem. 4 ayda en fazla 10 kere pili çıkarmak zorunda kalmışımdır ki bu da genelde yeni bir program ekledikten sonra yaşadığım sorunlardandır.

GPS de google maps maddi sorunlara sonuç açabilir. onun yerine haritası olan miniSD kartlarda satılan bir gps yazılımına 100-150 tl verip onu kullanmak daha cazip bence. tabi para vermeden internetten de bir şekilde bulabilirsin.

NMEA GPS çipli bu PDA yde GPS in tüm nimetlerinden faydalanabilirsin. :D

klavyesi de mevcut. yazılabilir sekmeleri tıkladığın anda otomatik olarak açılmasını da sağlayabilirsin. WM6 türçe yamasıyla orjinal klavye türkçeleştiriliyor.

Son Düzenleme: enron ~ 26 Ağustos 2008 01:56
enron
26-08-2008, 01:42   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

Rica ederim. umarım faydası olmuştur.

Sevgilerimle..