hp laserjet printer yüklenmiyor

HPQ-User
08-04-2009, 11:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

soner sormuş:
HP LaserJet 1300 model printer ı bilgisayara tanıtamıyorum. HP online support'tan driver indiriyorum, ki bu driver asla modele ozgu bir driver değil. Vista için sanırım tüm eski printerlar için tek driver pack koymuslar. Ama kurmaya başladığımda çıkan yazıcı yükleme diyalog kutusunda lan üzerinden, network üzerinden ya da bağlantı noktasından bağlama seçenekleri çıkıyor ve bu seçenekleri eğer usb den bağlamayacaksanız seçin diyor. (ki ben seçtim ve çalışmadı:)) ancak printerımı USB den bağladığımda da hiçbir tepki vermiyor. Vista nın bu yuklemeyi otomatik olarak yapması gerekmiyor mu? Ben taktığımda sadece bi ses geliyo(USB ye ne bağlarsanız bağlayın gelen ses) ama herhangi bir kutucuk ya da yukleme işareti-uyarısı çıkmıyor. Bu printer ı nasıl yükleyebilirim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
core2duo işlemci
3gb ram
250 gb hdd
vista işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8 (.NET CLR 3.5.30729)

Süleyman.
08-04-2009, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ürünle gelen CD'den yükleme yapabilirsiniz. Ve ürün modelinizle uyumlu olmayan sürücü yüklemek işinize yaramaz. Burada Vista için sürücüleri indirebilirsiniz:

emre__
08-04-2009, 11:52   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

sürücüyü yüklerken şimdi tanıtın kısmı geldiği zaman onu daha sonra de yükleme bittikten sonra tek usb yi birde dil işletim sistemiyle aynı olması lazım ingilizce sürücüleeri yüklemeye çalışıyosan yüklemez bende çok tırmaladım sonunda yaptım :D