Hp Pavilion dv6 1144 Et

yasakhayat
04-07-2009, 14:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Mrb arkdaslar.
Ben Baslıkta yazdıgım modelı alacagım.Isletım sıstemı vısta olarak gelıcek buyuk ıhtımal . Vısta oalrak gelırse Ucretsız Yukseltmeden Windows 7 ye geceyımmı ? Windows 7 nasıl  daha test etmedım oyunlardakı durumu ne olur. ? Vistadan dahamı ıyı daha mı kotu . vıstadamı daha ıyı oyun oynarım Win7 demı ? Hangısı daha hızlı olur ?

Sımdıden Cevablarınız ıcn Tesekkur ederım .

Banned
04-07-2009, 14:55   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Windows 7 ye ücretsiz geçiş yapabilirsiniz tabi biraz zaman alır. Windows 7 in çıkması sizin müracaatınız, müracaatınızın değeldrilmesi korgo süresi vs. en erken aralık-ocakta elinize geçer. Windows 7 oyun konusunda ise keşke vistada windows 7 kadar sorunsuz olsaydı.

yasakhayat
04-07-2009, 16:00   |  #3  
OP Üye
57 mesaj

aralık ocak mı :S ben sımdı ne zaman alıcam dıye sabredeıyorum . Oyun konusunda ıyı demekkı . Pkı bu Urunun win7 isletim sistemlisi ne zaman cıkar . ?

H€LL
04-07-2009, 16:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

13 temmuzda RTM imzalanıcak fakat resmi çıkış tarihi 22 ekim sen 22 ekime kadar sabrebilirsen direk win7li bi notbook alabilirsin sabredemem diyosan khramn'nın da dediği gibi ancak aralık ocak gibi ücretsiz geçiş yapabilirsin

Son Düzenleme: H€LL ~ 04 Temmuz 2009 16:05
yasakhayat
04-07-2009, 16:11   |  #5  
OP Üye
57 mesaj

Ekıme Kadar Kalmam ya (: . 4 ay Cooook =) . Pekı Wın7 ye gecmedım dıye pısman olurmuyum ? . Alacagım urunun ozellıklerı cok ıyı vıstada sorun yasarmıyım . Ben desktop kullanmaktayım ozellıklerım cok cok ıyı ama xp kullanıyorum.  Vısta hıc kullanmadımda . Ve bırsey daha sorucam . Ben Vısta olarak alacagım ya . Ben kendım Wın7 yuklesem Garantı gıdıyormu oyle bırsey varmı ?

Son Düzenleme: yasakhayat ~ 04 Temmuz 2009 16:13
yasakhayat
04-07-2009, 20:40   |  #6  
OP Üye
57 mesaj

Tamam Madem Sorn yok o konuda . (: .
Ama son bir sorum daha var =)
Ilk aldıgımda recovery cd sını olusturacagım  da . Bır sorun cıktıgında wın7 de kullandıgımzda vısta olmuyor degılmı ? veya sorunun uzerıne vısta yukleyıp recovery yapabılıyormuyuz ?

Süleyman.
04-07-2009, 20:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bu yükseltme işi biraz netameli gibi. Daha önce hep 26 Haziran'dan sonra alınan Vista yüklü bilgisayarların, Microsoft kampanyası çerçevesinde ücretsiz yükseltileceği yönünde haberler vardı. Bu konuda en son haberde, bazı şartların söz konusu olduğunu okuduk. Aşağıdaki linki bence kesinlikle inceleyin.  Bu yükseltme işi o kadar toz pembe olmayabilir. En güzeli bence müşteri hizmetlerine danışın:

2009 yılının Temmuz ayında Windows Vista Home Premium içeren yeni bir kişisel bilgisayar aldım. Neden Windows 7 Yükseltme Seçeneği teklifi koşullarına uygun değilim?

Windows 7 Yükseltme Seçeneği'ne katılıma kişisel bilgisayar üreticileri karar vermektedir. Tekliflerin uygulanmasının maliyeti nedeniyle belirli modeller, belirli süreler veya belirli pazarlar için programa katılmayabilirler. Kullanılabilirliği daha iyi anlayabilmeleri için, müşterilerin kişisel bilgisayar üreticileriyle çalışma yürütmesini öneririz.
 http://www.microsoft.com/turkiye ... rs/upgrade-faq.aspx

Windows 7 ücretsiz yükseltme

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Temmuz 2009 21:03
Banned
04-07-2009, 21:03   |  #8  
Banlandı
5,777 mesaj

Diyelim bilgisayarınızı şimdi aldınız. Micosoftun ve Hp nin sitesinde ücretsiz yükseltme için bir link olduğunu görürsünüz. Bu linke tıklayıp bilgisayarınızın marka, model, işletim sistemi ve serial numaraları ile kendi ad soyad, iletişim ve adres bilgilerinizi (ayrıca korgo ücretinin tahsil edilebilmesi için kredi kartı bilgilerinizi) girip ve son olarakta faturanızın bir fotokopisini ekleyerek müracca edersiniz. Eğer yükseltmeye hak sahibi olduğunuz kabul edilirse ki sorun çıkmaz 1-2 ay içerisinden windows 7 yükseltme dvd setiniz adresinize gönderilir. Bu dvd setinde hem Hp nin ücretsiz sağladığı yazılımlar hemde windows 7 bulunur. Yalnız recovery bölümü oluşturma seçeneği olacağını zannetmiyorum. Ayrıca kargo biraz tuzlu olabilir (20-30 lira arası)

Azıcık hile ile bende xp den vistaya yükseltme yapmıştım.

yasakhayat
04-07-2009, 21:22   |  #9  
OP Üye
57 mesaj

Pekı bırsey sorucam bazı sıtelerde Ram 4gb 667 mhz bazıalrında 4gb 800 mhz yazmakta. benmde bıldıgım 800 mhz. 667 yazan sıteler Farklı Ramlı gondermezler degılmı ? ve gelen ısletım sıstemı home premınıum. 32 bit 64 bit olmuyormu ?

Süleyman.
04-07-2009, 21:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: yasakhayat  
Pekı bırsey sorucam bazı sıtelerde Ram 4gb 667 mhz bazıalrında 4gb 800 mhz yazmakta. benmde bıldıgım 800 mhz. 667 yazan sıteler Farklı Ramlı gondermezler degılmı ? ve gelen ısletım sıstemı home premınıum. 32 bit 64 bit olmuyormu ?
Artık hangisi yanlış bilmiyorum. HP'nin sitesinde bilgi yok bu konuda. Müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz. Ama 667 MHz ile 800 MHz arasında, o bilgisayarda pek bir fark olmaz. Hatta neredeyse hiç olmaz. Fakat zannederim 800 MHz'dir ram frekansı. İşletim sistemi hangisi geliyorsa, onu kullanırsınız. 32-bit'i 64-bit'e yükseltmek için ücret ödemeniz gerekir.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/t ... 873224-3956825.html

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Temmuz 2009 21:42
yasakhayat
04-07-2009, 21:49   |  #11  
OP Üye
57 mesaj

Ben Oyun oynamayı ve Performansı Sevıyorum sızce Xp yukluyeyımmı Suleyman bey ? ve su 32 bit ve 64 bit arasındakı fark ne acaba ?

Son Düzenleme: yasakhayat ~ 04 Temmuz 2009 21:51
Süleyman.
04-07-2009, 21:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Bence XP yüklemeyin. Gerek olmadığı gibi büyük ihtimalle sürücü de bulamazsınız. 32-bit işletim sistemiyle 64-bit arasında şu anda pratik olarak sizin için fark, 4 GB ram'i işletim sisteminin 3,25 GB gibi işleyecek olmasıdır. Bunun dışında fark olmaz. Bu fark da şu an için ihmal edilebilir...

yasakhayat
04-07-2009, 22:57   |  #13  
OP Üye
57 mesaj

Home Basıc le Ultimate arasndakı farkı ogrenebılırmyım ? ..
onemlı bır fark varsa en ıyısı bir Vista ultimate 64 bit bulup yukluyeyıyım.

Süleyman.
04-07-2009, 23:04   |  #14  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Home Premium yüklü olarak geliyor zaten alet. Bence kalsın o şekilde:

http://www.microsoft.com/turkiye ... ditions/choose.mspx 

yasakhayat
04-07-2009, 23:21   |  #15  
OP Üye
57 mesaj

Coook Tesekkur ederım cok zahmetımı cektınız =). Bu zamana kadar hep desktop kullandım ve ısletım sıstemım Xp idi . Xp nin altından gırıp ustunden cıkarım ama.. Vısta ıste ve Laptop =) Hersey Icın tesekkur ederım . =) Sorularım oldugu surece Yardımcı olacagınızı dusunerek yazacagım .
Ogrenmek ıstedıgım bır sey daha var. Ben Desktoptakı bazı dosylarımı Laptopa tasımak ıstıyorum. Boyut 80 Gb cıvarı . Bunları tasırken nasıl bır kablo kullanıcam Ethernet soketlımı yoksa usb mı ? nerelerde bulabılırım Tam ısmı nedır ve fıyatını ogrenebılırmıyım ? Benım aktarm yapacagım bılgısayarLarın bırınde Xp işletim sistemi birinde iste vista Olacak . Sorun olurmu ?

Süleyman.
04-07-2009, 23:29   |  #16  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Rica ederim. Elimden geliyorsa her zaman yardım etmek isterim. :)

Bunun kolay bir yolu iki bilgisayarı çapraz (cross) ethernet kablosuyla birbirine bağlayıp ağ paylaşımını açarak birbirine göstermeniz olacaktır.

Diğer bir yol da, eğer uygun bir harici disk varsa, onun aracılığıyla dosyaları birinden öbürüne aktarabilirsiniz.

İki şekilde de sorun yaşamazsınız. Yalnız duruma göre ağ kurulumu biraz zahmetli olabilir, ihtimal tabi.

Vista'ya alışacağınızı ve XP'yi bir daha hiçbir zaman kullanmak istemeyeceğinizi neredeyse garanti ederim. Tabi Windows 7 daha da iyidir. :)

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Temmuz 2009 23:51
yasakhayat
04-07-2009, 23:41   |  #17  
OP Üye
57 mesaj

ıns. (: Vistada korkum Program calıstırmaması oyun acmaması yavaslık vb SorunLardı .
Cok Yardımcı oldunuzh ersey ıcın tesekkur ederım =)

Recep Baltaş
05-07-2009, 00:04   |  #18  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: corpixx  
HAyır İşletim sistemi dEgiştirmekle Garanti Gitmiyor. <
Casper, Datron veya Exper teknik servisleri size aksini söyleyebilirler. Bilginize.

yasakhayat
05-07-2009, 00:07   |  #19  
OP Üye
57 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Casper, Datron veya Exper teknik servisleri size aksini söyleyebilirler. Bilginize.
Ben Hp Ürün alacagım ama ? onda sorun olurmu . ? aslında Degıstırmesemde olur . Suleyman arkadasım cok yardımcı oldu . (:

Banned
05-07-2009, 00:17   |  #20  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Böyle bir olay benimde başıma geldi. Ded recovery yaptım birkaç defa sistem çöktü, şimdi hepten çöktü. Dvd lerim mi bozuldu yoksa harddisk mi ,kuramıyrumda. Kısacası ne kadar işletim sistemini bahane edip yapmayı diyecek olsalarda,, format atıp işletim sistemsiz boş olarak göndermeniz durumunda yapmak zorundalar.  Çünkü sorunun harddiskten kaynaklanmadığını iddia edemezler.  Sizleri bilmem ama böyle bir bahanede ısrar edip sistemime müdahale etmek  istememekte inat edilseydi hardiskin icabına bakmam an meselesiydi ki  Hp nin sorunlu recovery yazılımı yüzünden recovery dvd lerim hatalı yazılmasından dolayı adamları harddiski değiştirip sıfırdan sistem kurmaya ve recovery dvd lerini kendilerinin oluşturmasına ikna etmiştim.

İşetim sisemi sonuçta bir yazılımdır ve her zanam sağlıklı çalışmayabilir. Garanti donanımı kapsadığı için isterse hiç işletim sistemi olmasın donanıma müdahale etmek zorundalar. Haklarımızı bilelim ve korumakta ısrarcı olalım.

Süleyman.
05-07-2009, 00:21   |  #21  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: yasakhayat  
Ben Hp Ürün alacagım ama ? onda sorun olurmu . ? aslında Degıstırmesemde olur . Suleyman arkadasım cok yardımcı oldu . (:
İsterseniz işletim sisteminizi değiştirebilirsiniz. Bu garantiyi etkilemez, merak etmeyin.

Onların garanti dışı olduğunu iddia etmeleriyle, gerçekten hukuken garanti dışı olması aynı şeyler değil. Neyse ki, iyi-kötü işleyen bir hukuk var ülkemizde. Mühim olan haklarımızı bilerek onları savunmamız, İrfan beyin de ifade ettiği üzere.

OSMAN BAĞÇEVAN
06-07-2009, 11:39   |  #22  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Alıntı: corpixx04.07.2009 19:53:30
HAyır İşletim sistemi dEgiştirmekle Garanti Gitmiyor. <
Recep Baltaş

cezası var diyorlar..pc yi ne olursa olsun işletim sistemini değiştirip teknik servise götürme..bilmem kaç milyar + hapis cezası vardır..

ultimate ve home basic arasındaki farklar burada..daha önceden konu açılmış..:

64 bit ve 32 bit arasındaki farklar burada :

eğer sistemin iyi olmasını istiyorsan 64 biti tercih etmelisin.

oyun konusunda ise : sistemin iyiyse zaten bütün oyunları sorunsuz bir şekilde oynarsın..işletim sistemi  xp,vista,windows 7 olması bişey değiştirmez...

melen
06-07-2009, 15:33   |  #23  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Yükseltebilirsin Kahkaha