Html formu+ MySQL+MyAdmin -Nasıl tablo oluşturulur

yusufdemirkoparan
28-02-2009, 18:47   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
79 mesaj

MyAdmin arayüzü ile MySQL veritabanı konusunda "ben bu konuda iyiyim." diyen,
- Forum Katılımcıları ! Bölük - pörçük bilgiler derli-toplu ve bilinçli hale gelecek.
Yardımınızı bekliyorum.

Aşağıdaki HTML formu ziyaretçilerin "VERİTABANINA" Bilgi girişi-kaydı yapacağı form resmi,
[/URL]

Bu form resimi ise, Birinci "Açılır metin kutusunun resmi;
[URL=http://img160.imageshack.us/my.php?image=formr1.jpg]

Bu form resimi ise, İkinci "Açılır metin kutusunun resmi;
[/URL]

Mevcut bilgilerim ile oluşturduğum Veritabanı tablosu,
Tüm sorular bu tablonun oluşturulması içindir.
Doğal olarak MYSQL ve MyAdmin bilgisi gerekiyor.

[URL=http://img5.imageshack.us/my.php?image=myadmin.jpg]

Genel Bilgi:
Birinci Açılır Metin Kutusu; Veritabanında oluşturulacak olan Beş (5) adet tablodur. Yani burdaki seçim, VT tablo seçimidir.
İkinci açılır metin kutusundaki seçenekler "tablo alanlarıdır." Bu alanlara kaydedilecek yazılar, FORMUN "METİN ALANINDAN" gelecek yazılardır. Hangi bölge seçilirse, forumdaki "ilan metni" tablonun o alanına yazılacaktır.

Sorular;
Soru-1: Myadminde telefon alanı için (yukardaki forumda telefon girdisini göz önüne alın.) hangi TÜRÜ seçmeliyim.
Soru-2: Formdaki gibi, MySQL da da açılır metin kutusu yapmak sözkonusu mu ? Yani formun aynısını-yansımasını veritabanında oluşturmak mümkün mü ?
Soru-3:Formdaki ikinci açılır M.K. bulunan bölge adlarını vt. tablosunda nasıl oluşturmalıyım.
Soru-4: Formda bulunan "ilan metni" alanına girilen bilgileri, seçime göre, bölgelere nasıl aktarabilirim.
(Sorunum şu: Formda telefon alanına girilen bilgi, Tablodaki telefon alanına yazılır. / Burda durum başka; formda "ilan metni alanına girilen bilgi,>Tabloda başka bir alana yazdırılacak. - Bölge alanlarına yazdırılacak.)  

Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Forum yöneticilerinin hoşgörüsüne sığınarak ilgili "form adresini" veriyorum.

Son Düzenleme: yusufdemirkoparan ~ 01 Mart 2009 12:56