Html i dışardan bir dosya ile güncellemek

talhacan
22-01-2011, 21:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelikle İyi Forumlar arkadaşlar...
Bir site ile uğraşıyorum.Sitemin kodlanma dili HTML.Yanlız bir konuda takıldım.
Sitemdeki bir bilgiyi dişardan bir dosyan almasını istiyorum ve aldığı dosya içerisindeki bilgiyi değiştirince sitemde de değişmesini istiyorum.Bu konu hakkında bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

talhacan
23-01-2011, 15:42   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Soru güncel cevaplayabilirmisiniz?

talhacan
29-01-2011, 19:41   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar Bilen yok mu acill lazım...!

e.inkaya
28-02-2011, 21:02   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Usta bunlar üst düzey istekler, ne yapacaksın tam olarak merak ettim?

The-uLtra
01-05-2011, 19:36   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

anladım galiba.
sen mesela a siten var .. a sitesini b sitesindeki bilgilerin görünmesini sağlamak istiyorsun..
bunun için mesela b sitesine tasarlayıp attığın bir dosyayı örneğin html dosyasını javascript ile decode yapabilirsin onunda uzantısını js yapıp b sitesine atarsn.. a sitesine de
<script type="text/javascript" type="b sitesi/bilmemne.js"></script>
bunu ekleyip index olarak attığın zaman a sitesi ile işin tamamen bitmiş oluyor.. artık güncellemelerini b sitesinden yapabilirsin.. umarım istediğin cevap budur kardesm..

İyi Akşamlar..

Alparslananadolu
01-05-2011, 22:50   |  #6  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

"Dışardan bir dosya" derken umarım kendi bilgisayarınızdaki bir dosyadan bahsetmiyorsunuzdur. Bağlı linklerin birbirini etkileyebilmesi için internete açık bir uygulama olması gerekmektedir. Aşağıdaki kodu sitene deneme amaçlı yerleştirebilirsiniz. Değişimlerin nasıl olduğunu gözlerinizle görürsünüz. Buna benzer kodarı kendiniz de oluşturabilir ya da sitenize yerleştirebilirsiniz:
<iframe src="http://sondakika.[spamci].com/manset-468.php" width="500" height="354" frameborder="0" style="text-align: center"></iframe>