HTML öğrenmek istiyorum.

DawnofWar
22-07-2009, 23:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam yeni yeni web tasarımına merak sarmış durumdayım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Acemi olduğum için neye nereden başlayacağımıda bilmiyorum ancak işe HTML öğrenmek ile başlamaya karar verdim. Benim sizden ricam bana HTML öğrenebileceğim bir program önermeniz. İngilizce ya da Türkçe olması farketmiyor yeter ki bana yardımcı olabilecek ve HTML'i öğrenebileceğim bir şey olsun yeterli.

Yardımlarınız için teşekkürler.

world_pc
22-07-2009, 23:55   |  #2  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Arkadaşım sen bu işte en iyi ve en rahat iki program: 1-)Dreamweaver 2-)Frontpage... Bunarı karıştıkrdıkça alışacaksın çünki ben de öyle öğrendim bu işi...

Son Düzenleme: world_pc ~ 22 Temmuz 2009 23:55
MSNerkiz
23-07-2009, 00:16   |  #3  
MSNerkiz avatarı
Yıllanmış Üye
525 mesaj

http://www.htmldersleri.info/ diye bir site var.şimdi baktımda dersleri güzel.buradakileri çalışarak öğrenebilirsin.Tabi world_pc nin dediği gibi dreamweaver ı filan karıştırarak da öğrenebilirsin.ama sen kolay yoldan öğren sonra deramweaverda kodlama yaparsın.hem dreamweaver kodlamada otomatik kodları da sana gösteriyor.böyle kullanışlı bir program.ben mesela en baştan dreamweaverı karıştırarak kodlamaları kendim yaparak öğrendim html i.şimdi asp çalışıyorumkitabından.ama html için kitaba ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum ben.

MSNerkiz
23-07-2009, 00:18   |  #4  
MSNerkiz avatarı
Yıllanmış Üye
525 mesaj

ha bu arada söyleyeyim.html öğrenirken bu kodları ezberlemek zorunda mıyım diyorsan söyleyeyim.kodları öğreneceksin nerede kullanılacağını bileceksin.birazcık ezber yani.ama korkma html kolay bi dil

simonare
31-07-2009, 00:53   |  #5  
Üye
71 mesaj

arkadaşım mademki türkçe ingilizce senin için farketmiyor benim önerim ingilizce sitelerden yana olacaktır. 

Sana vereceğim site içerisinde HTML den başlamak üzere web tasarımı için birçok tutorial bulabilirsin. Bu site özellikle yeni başlayanlar için çok yararlı bir sitedir  ve öğrenmenize hakikaten yardımcı olacaktır.

Program olarak eğer niyetiniz HTML'i kodlamayı öğrenmekse e - texteditor programını kullanabileceğinize inanıyorum. 
Frontpage ve/veya Dreamviewer gibi programlar HTML ile kodlamayı öğrenmenizde size ilk başlarda destek değil ancak köstek olur.

LegendProgrammer
10-03-2014, 22:38   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeşim Sadece Html öğrenmekle web tasarımcılığı olmaz.Onun yanına birkaç tane daha program eklemen lazım CSS ve yanına bir tane daha yazılım programı eklersen çok iyi olur kardeşim.Yazılım arıyorsan C# PhP Gibi yazılım dillerine merak salarsan bu işten para kazanmayada başlayabilirsin.Bilgi Verebildiysem Çok Mutlu Oldum