i.e. update

history83
02-05-2009, 01:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
758 mesaj

sınırsız tarifeye geçince bilgisayardaki herşeyi güncellemeye başladım.i.e. eskiydi sitesinden indirip kurdum.etkin olabilmesi için araçlar updateye basın dedi.yapıyorum şöyle yazıyor:
null bulunamadı doğru yazdığınızdan emin olun.
ben bişey yazmıyorum halbuki.sadece tıkla dediği yerleri tıklıyorum.hala sekmeli i.e. ye yukseltemedim.

OnlyMann
02-05-2009, 01:56   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

ie araçlar menüsünden internet seçeneklerden güvenlik sekmesindeki alanları varsayılan değerlere hatta olmazsa alt sevieyeye getirip ayrıca varsa virüs programı ve güvenlik duvarı yazılımınızı pasif hale getirip tekrar deneyiniz. muhtemelen activex denetimi ile ilgili sorununuz var ve o yüzden yükleme yapılamıyor.

history83
02-05-2009, 02:14   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

şimdi güvenliği  düşürdüm bir sayfa açıldı.yalnız bu sayfa mozillada açılıyor.
otomatik  güncellemelerim 2  gündür açık.

Sitemizden güncelleştirme almayla ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu siteyi kullanmak için Microsoft Internet Explorer 5 veya sonraki sürümünü çalıştırıyor olmanız gerekiyor.

Tarayıcının en son sürümüne yükseltmek için, Internet Explorer Yüklemeleri web sitesine gidin.

Farklı bir web tarayıcısı kullanmayı tercih ediyorsanız, güncelleştirmeleri Microsoft Yükleme Merkezi'nden alabilirsiniz veya Otomatik Güncelleştirmeler'i kullanarak en son yüksek öncelikli güncelleştirmelerle veya güvenlik güncelleştirmeleriyle güncel kalabilirsiniz. Otomatik Güncelleştirmeler'i açmak için:

1. Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
   2. Denetim Masası'nın Klasik veya Kategori görünümlerinden hangisini kullandığınıza bağlı olarak aşağıdakilerden birini yapın:
          * Sistem'i tıklatın ve sonra Otomatik Güncelleştirmeler sekmesini tıklatın.
          * Performans ve Bakım'ı tıklatın, Sistem'i tıklatın ve sonra Otomatik Güncelleştirmeler sekmesini tıklatın.
   3. İstediğiniz seçeneği tıklatın. Otomatik Güncelleştirmeler'in kapalı olmadığından emin olun.

OnlyMann
02-05-2009, 10:11   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj
OnlyMann
ie araçlar menüsünden internet seçeneklerden güvenlik sekmesindeki alanları varsayılan değerlere hatta olmazsa alt sevieyeye getirip ayrıca varsa  activex denetimi ile ilgili sorununuz var ve o yüzden yükleme yapılamıyor.
bunların güvenlik seviyesini alt seviyeye (düşük) alırsanız giderilebilir. Ayrıca yükleme için gereken Windows Installer 4.5 Redistributable - Türkçe_WindowsXP-KB942288-v3-x86 dosyasını ms sitesinden öncelikle yükleyiniz. bu dosyanın (prg) sürümü eski olduğu için de yükleme yapamıyor olabilir.

history83
02-05-2009, 17:57   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

güvenlik seviyesini alt düzeye aldım.çok düşük olan seviyede.acttivex denetimi nasıl olcak onu yapamadım.birde uzun zamandır i.e. yi kullanmıyordum açtım adres bara adres yazıyorum entera basınca mozilladan açıyor.yani ie ye ne yazsam mozilla açılıyor.
bu arada mozilla çok fazla çöküyor.

OnlyMann
02-05-2009, 18:06   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

ie araçlar menüsünden internet seçeneklerinden programlar sekmesinde varsayılan tarayı yap tuşuna basınız. böylece ie varsayılan tarayıcınız olacaktır. activex için de güvenlik sekmesinden özel düzey tuşuna bastığınızda açılan ekranda düzeyinizi seçmelisiniz. bu arada varsayılan tarayıcı ie olduğu zaman mozillayı elle açmanız gerekir. yani herhangi bir yerde adres girdiğiniz de msn gibi oto olarak ie açılır.

history83
02-05-2009, 18:29   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

evet varsayılan tarayıcı yapılmış durumda.
activex için de en düşük ü seçip uygula tamam diyip çıkıyorum.yeniden açtığımda  yüksek olarak çıkıyor.
bu arada ne yapsam hala i.e. adres yazıp tıkladığımda mozilladan açıyor.i.e. yi bi türlü kullanamadım.

OnlyMann
02-05-2009, 18:32   |  #8  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

makinanızda deepfreze tarzı bir program kurulu mu? bu tür bir program kurulu ise yapılan değişlikler geçerli olmaz (makina kapanıp açılınca değişiklikler kaybolur) kaydedilmediği için aynı ayarları tekrar yapmak gerekir.

history83
02-05-2009, 18:37   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

deepfreeze yada tarzı bir program yok.2 sene oldu alalı pc yi kurmadım zaten hiç.sadece güncellemeler kapalıydı güncellemeleri açtım.i.e. 8 beta yükleyeyim dedim olmadı.i.e. yukselmediği gibi artık kullanılmaz hale geldi:(

OnlyMann
02-05-2009, 18:44   |  #10  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

http://www.microsoft.com/downloa ... 852b&displaylang=tr adresinden 16 MB kapasiteli dosyayı indirip kurmayı deneyiniz. belki yapmaya çalıştığımız ayarları da düzenlemiş olur.

Güncel:
Windows XP kullandığınızı düşünerek bu adresi verdim.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 02 Mayıs 2009 18:45
history83
02-05-2009, 21:22   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

bu indirme güvenlik bölgesi tercihleriniz dolayısyla engellendi yazdı ve indirmedi.ama bunu ben sabah indirmiştim.kayıtlı duruyor belgelerimde.kurdum ama bi daha kurayım olmazsa.bu arada dediğiniz gibi güvenlikle ilgili problem olduğu resmen ortaya çıkmış oldu.ama değişmiyo ayar ne yaptıysam.

OnlyMann
02-05-2009, 21:29   |  #12  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

ie araçlar menüsünden internet seçeneklerden güvenlik sekmesindeki alanları varsayılan değerlere hatta olmazsa alt sevieyeye getirip ayrıca varsa activex denetimi ile ilgili seviyleri diğer seçeneklerde (internet yerel internet güvenilen siteler yasak siteler) de düşürmelisiniz. bundan sonra da tekrar indirdiğiniz ie programını kurunuz.

history83
02-05-2009, 22:51   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

dediklerinizi yaptım.yasaklı site kısmına gelince çubuğu aşaği çekince "seçtiğiniz güvenli düzeyi bu düzeyden daha düşük diye pencere açıyor.mecbur onu tıklıyorum.tıklayınca yukarı alıyor.yani en yukseğe.şurda da bir konu var

ben açmıştım.
şöyle yazdım oraya da
i.e.8i yuklemeye çalışmıştım.sonra başka bir program yuklüyordum yeniden başlattı bu yuzden.o arada sanırım bir problem oldu.i.e. yuklenemedi galiba.yukledim yeniden i.e. 8i 6-7 dakkada kurdu.açtı kapadı.bidaha bişeyler kurdu açtı kapadı ama hala i.e. 7 yuklü gözüküyor.

xmenevren
02-05-2009, 22:52   |  #14  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

bazen ttnet kota sorgulamada null hatası veriyor sinir bişey

OnlyMann
02-05-2009, 23:04   |  #15  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

windows Xp kullandığınızı düşünerek şunu önermek istiyorum. bir bilgisayarcıdan sp3 cd alıp sp3 yüklemeniz. bu sorunları ki windows sorunlarını da çözebilir. bu şekilde işlem ilerlemiyor ve internet kotanızı da doldurmanın bir anlamı yok. sp3 dosyası 370 MB boyutunda. büyük ihtimalle yüklendiğinde sorunların bir çok kısmı düzelmiş olacaktır. bu arada ie 8 in kurulamama nedeni şu anda güvenlik gibi görünse de muhtemelen eksik dosyalar (daha önce olması gereken fakat bir şekilde kaybolan veya bozulan yükleme dosyaları) olabilir diye düşünüyorum. ie 7 nin olması bir şey değiştirmez zaten 16 MB lık indirdiğiniz dosya ie8 için başlangıç yükleme dosyası ve öncelikle ie7 yi yedekeleyerek ie 8 i kurmayı sağlayan bir program. bakalım sp3 güncellemesi sorunu giderebilecek mi?

hayır sp3 kurmam derseniz son bir önerim de;
xp cd takıp
başlat>çalıştır>sfc  /scannow (enter) bu işlemle mevcut windowsu onarmaya çalışsacaktır. işlem bittikten sonra tekrar indirdiğiniz dosyayı kurmayı deneyin yine olmazsa sp3 kolay gelsin

history83
03-05-2009, 01:21   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

evet işletim xp.format atalı 1 ay oldu sp3 kullandım.hiçbir sorun yoktu.i.e. de normal stabil çalışıyordu.msn son sürüm de mail gelince msn den tıklayıp sayfayı açtığımda mozillada açılıyor ve kullanıcı adı dururken hep şifre istiyor.oysa ki i.e. de adres bara hotmail yazdığımda mail ön sayfa açılıyor ve kullandığım adresler çıkıyor.tek tıkla direkt maile gidiyor.sadce hotmaillerime bakmak için i.e. kullanıyorum.ama şimdi o da bozuldu.
i.e. yi direkt kaldırıp sıfırdan i.e.8 kurayım.olmazsa dediğiniz gibi scannow yapayım.yine olmazsa format atayım bari.

OnlyMann
03-05-2009, 01:25   |  #17  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj
history83
evet işletim xp.format atalı 1 ay oldu sp3 kullandım.hiçbir sorun yoktu.i.e. de normal stabil çalışıyordu.msn son sürüm de mail gelince msn den tıklayıp sayfayı açtığımda mozillada açılıyor ve kullanıcı adı dururken hep şifre istiyor.
bunun sebebi varsayılan tarayıcı olmamasından.

bence sfc  /scannow yapın düzelme ihtimali var ama en son format diyorum. ama zararlı taramasından da geçirmelisiniz.

history83
03-05-2009, 11:14   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

evet aklıma takıldı sabah erken kalktım ilk dediğim gibi yaptım i.e. yi baştan kaldırayım dedim.ekle-kaldırda 3 adet i.e. vardı.2 tanesi 8,1i 7 nasıl bişeyse.ekran görüntüsü almak aklıma gelmemiş.sildim 1 tane kaldı.i.e. 7 var şimdi sadece ve düzeldi.en baştan bakmak hiç aklıma gelmemiş.sanırım kurulumu tamamlayamamış.bir daha bir daha kurmaya çalışmış.yada silmeden diğerlerini kurmuş kafası karışmış açamıyordu bu yüzden.bilmiyorum.OnlyMann bu arada çok saol.epey beyin jimlastiği yaptın sende.
şimdi i.e 8i bidaha yuklesem mi korkuyorum:)

OnlyMann
03-05-2009, 11:16   |  #19  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

artık rahatlıkla kurabilirsiniz. zaten kuruluş (kesilmezse) mevcut olanı yedekleyip yükseltecektir. kolay gelsin

Güncel:
başlat>çalıştır> sfc   /scannow yapmanız sizin için iyi olacaktır sorunlu windows dosyalarını yeniden yükleyecektir. cdniz varsa yapmalısınız.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 03 Mayıs 2009 11:17
Hiper£l£v£nKids
03-05-2009, 11:49   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Null Winamp'ın üreticisi değil mi? Kahkaha

IE'yi 2 senedir sık kullanmadığım için pek bir şey diyemiyeceğim ama buradan indirip kurun:  http://www.microsoft.com/turkiye ... orldwide-sites.aspx