i5 2500k stok fan ile oc tuner

revnaknuma
07-09-2011, 10:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Dün durduk yere şeytan girdi aklıma bios taki oc tuner ı tıkla tıkla diye.Bende oc tuner ile imzamdaki sistemi 4.3 ghz otomatik başka hiç bir işlem yapmadan  ulaştım.İşlemcinin üstünde stok fanı var .Everest ve prime 95 ile 2 şer saat arka arkaya stres testi yaptım ve hiç bir tehlike yada arıza olduğunu raporlamadı bana test programları .Full yükte işlemci ısısı hep 90 derecelerin üstünde seyretti bu da stok fanın acizliğinden onu biliyorum benim asıl derdim gta 4 ve crysis warhead v.b. oyunlarda en fazla işlemcinin %60 nı kullandığını saptayarak 60-75 derece arası seyretti ısılar bu şekilde 4.3 ghz ile günkük kullanım uygunmudur yoksa stok fan ile fazla idare etmezmi?You tubede stok fan ile 4.5 ghz de stabil kullanıyorum diyenler var doğruluğu nedir lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler iyi forumlar dilerim

faceman
07-09-2011, 11:01   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

bi işlemci soğutucu taktır işini garantiye al derim ben

Erdem_Aydın
07-09-2011, 21:58   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj
Alıntı: faceman  
bi işlemci soğutucu taktır işini garantiye al derim
bende öyle derim... günlük kullanım internet filan tamam ama işin içine oyun yada ağır programlar girdiği zaman stock fan işini pek  görmez... sonra kasmalar donmalar yaşayabilirsin... bi soğutucu al işin garanti olsun... darboğaza gerek yok :))