iATKOS V7 Türkçe

ssahin912
12-11-2009, 15:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar en son çektiğim iatkos v7 mac os x leopard 10.5.7 sürümünü kurmak istiyorum
kurulum esnasında ekrana gelen osX86.Türk diye yazı yazıyor ve hatta kurulumda costomize seçeneklerinde dil paketi olarak Türkçe bile var fakat

disk utiliti olduğu menüde
chameleon 2 installer
chameleon installer
Xiezhy installer

seçenekleri mevcut burdaki ayarları ayarlamak gerekiyormu yani diskte tek sistem mac olucaksa .
iki sistem olcauksa bunları nasıl ayarlamam gerekiyor?Bu ayarları karıştırmadan normal kurulum yapıyorum ve çok hızlı kuruluyor. fakat kurulum bittikten sorna makie yeniden başlatıyor ve açıldığında siyah ekranda kalıyor mose gözüküyor fakat o şekilde bekliyor hiç bir hareket yok  DVI çıışlarından kabloyu deiştirdim denedim yine sonuç aynı.  açılışta diskleri görüyor seçenek sunuyor yani vista xp kurulu olan diskleri açabiliyor ama  yeni kurduğum mac amıyor. şuan bilgisayarda kalway 10.5.2. kurulu  ben bunu kurmak istiyorum. bana yardımcı olursanız çok sevinirim

[email=ssahin912@hotmail.com]ssahin912@hotmail.com[/email] teşekkürler saygılar

Son Düzenleme: ssahin912 ~ 12 Kasım 2009 15:33
ssahin912
12-11-2009, 17:09   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar en son çektiğim iatkos v7 mac os x leopard 10.5.7 sürümünü kurmak istiyorum
kurulum esnasında ekrana gelen osX86.Türk diye yazı yazıyor ve hatta kurulumda costomize seçeneklerinde dil paketi olarak Türkçe bile var fakat
 disk utiliti olduğu menüde
chameleon 2 installer
chameleon installer
Xiezhy installer seçenekleri mevcut burdaki ayarlara giremden normal kurulum yapıyorum ve çok hızlı kuruluyor. fakat kurulum bittikten sorna makie yeniden başlatıyor ve açıldığında siyah ekranda kalıyor mose gözüküyor fakat o şekilde bekliyor hiç bir hareket yok. vdi çıışlarından kabloyu deiştirdim denedim yine sonuç aynı.  açılışta diskleri görüyor seçenek sunuyor yani vista xp kurulu olan diskleri açabiliyor ama  yeni kurduğum mac amıyor. şuan bilgisayarda kalway 10.5.2. kurulu  ben bunu kurmak istiyorum. bana yardımcı olursanız çok sevinirim

ssahin912@hotmail.com teşekkürler saygılar

hamann7725
23-11-2009, 21:53   |  #3  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

bende boot ekranında elmanın altında bişeler dönüyor ama bir türlü diğer ekrana dönmüyor.Diğer forumlarda bazı arkadaşlar sistem raporuna bakarak uyumlumu değilmi diye söylüyorlar.Bilen arkadaşlar bakarsa iyi olur.Teşekkürler.

http://rapidshare.de/files/48728525/Report.htm.html 

kirpikral123
24-11-2009, 03:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Mac kurmak isteyenlere defalarca kurmuş biri olarak bir kaç öneride bulunabilirim. 1) Öncelikle laptopa kurmak pcye kurmaktan daha zordur...Pcde uyumsuz bir donanım varsa onu sokebilir daha sonrakurulumu gerçekleştirebiliriz.Kurulumdan sonra uyumsuz parçadan dolayı endişe etmeyin eski yerine geri takın çalışacaktır.Ancak laptopta parça çıkarmak diye bi durum olmadığından çok zor bir işlem sizi bekliyor olucaktır.

2)Bilgisayarınıza uygun maci bulun.Özelliklerini inceleyin,ing yada tr olması sorun olmamalı başlangıta sonra int gezinen dil paketleri ile istediğiniz dile çeirebilirsiniz çünki.

3)İdeneb tavisye eerim.Şu anda 10.5.8 surumu nette bulunmaktadır.Hachintosh surumleride kesinlikle kurulacaktır.

4)Mac kurduğunuzda en buyuk sorun fan sornu olucaktır.Bunun için nette bayağ bir araştırma yapıcaksınız...Ekran kartını bulmaya çalışın baktınız yok ndarwin suruculerini seçin.Ekran kartınız kaç mb ise onu belirleyin ve ona göre ndarwin driverını seçin.Ama unutmayınki bu ekran kartının paylaşımını kapatacaktır.Yani ramden gerektiğinde destek alamayacaktır.Ses kartı driverı olarak azalio seçin derim ben.En az sorun çıkaran driverdır.

5)Eğer bilgisayar açılmaz ise yani dvdyi taktığınızda kurulum başlamaz ise -v komutunu bir deneyin erim ben.Orda neden açılmadığına dair hatalar ortaya çıkıcak ve siz bu hatalara göre çeşitli önlemler alabileceksiniz.