IE ve Firefox'u bırak; Avant'a bak!

CHIP Online
30-03-2009, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Internet Explorer ve Firefox'u unutun! Avant Browser bir tarayıcıda istediğiniz her şeye sahip!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/IE-v ... nt-a-bak_11720.html

Resimlerle: A'dan Z'ye Avant Browser

Web tarayıcıları söz konusu olduğunda akla ilk gelen isim tahmin edeceğiniz gibi Microsoft'un Internet Explorer yazılımıdır. Geçtiğimiz günlerde uzun bir süredir merakla beklenen final sürümü de yayınlanan Internet Explorer 8, kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Internet Explorer dışında kullanıcıların bir diğer tercihi ise popüler tarayıcı Mozilla Firefox'tan başkası değil. Eklentileriyle kişiselleştirilebilen ve kullanıcıların dilediği gibi şekillendirebildiği Firefox, internet araştırma şirketlerinin yayınladığı son raporlara göre kullanıcı kitlesini her geçen gün biraz daha artırarak %20'lik pazar dilimine ulaşmış bulunuyor.

Ancak internet üzerinde yer alan ve kullanıcılara sunulan web tarayıcıları elbette bu iki tarayıcıyla sınırlı değil. Opera ve Google Chrome da dar bir kullanıcı kitlesine hitap etse de, Firefox ve Internet Explorer'a alternatif olabilecek türde yazılımlardır.

CHIP Online olarak, bu yazımızda tüm bu saydığımız tarayıcıları bir tarafa bırakarak, kullanıcıların dikkatinden kaçan, ancak oldukça kullanışlı bir yapıda olan Avant browser'ı mercek altına alıyoruz. Galeri sayfalarımızdan takip edebileceğiniz bu makalemizde Avant Browser'ı adım adım tanımaya çalışacağız.

Download: Avant Browser

Tüm konu: IE ve Firefox'u bırak; Avant'a bak!

Resimlerle: A'dan Z'ye Avant Browser

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Avant'ı denediniz mi? Nasıl buldunuz?

Kapalı Hesap (91855)
30-03-2009, 00:41   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

denemeye gerek yok

bycentrino
30-03-2009, 18:17   |  #3  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

Bu Avantın neyi var anlayamadım. O kadar övülmüş sanki IE8 ve Firefox da olanların hepsi varmış gibi
IE8 de olan web dilimleri var mı
veya Firefoxda olan eklenti desteği var mı

Bi de ballandıra ballandıra anlatılmış (Arama çubuğuyla her şeyi tek tıklamayla arayın, Avant ana sayfanızı değiştirin  )
Soruyorum size :
Internet Explorer ve Firefox'u unutun! Avant Browser bir tarayıcıda istediğiniz her şeye sahip!
..............NEYE SAHİP............
Bu arada söyleyeyim "Dilediğiniz içeriği engelleyin " çoğu kişi pek kullanmasada buna sahip

Acid3 testinden 13/100 (IE8 20/100 Firefox3.08 71/100 almıştı)
Acid2 Testinde hayatı karardı

1.resim gibi göstermesi gerekirken 2.gibi gösterdi

Son Düzenleme: bycentrino ~ 30 Mart 2009 19:37
man on the moon
31-03-2009, 05:09   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

internet explorer motoruyla nereye kadar?

bycentrino
..............NEYE SAHİP............
Bu arada söyleyeyim "Dilediğiniz içeriği engelleyin " çoğu kişi pek kullanmasada buna
Bu da zaten Opera dan alma..

H@ckerCesur
31-03-2009, 11:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

avant beş para etmez. Kurdugumu degmez.

Çok uzun zaman önce avant ilk çıktıgında kurmuştum. Hem ie nin motorunu kullanıyor. Hem de can sıkıcı reklamlar çıkıyordu. Bir daha da adını duymak dahi istemedim ve bu habere kadar da duymadım.

isevinc
01-04-2009, 11:20   |  #6  
isevinc avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
78 mesaj

ben firefox kullanıyorum
hepimiz birkaç sayfada bir kaç pencere kullanıyoruzdur.
yeni bir avant açtım içinde bir kaç pencere. sonra bu dursun başka bi kaç sayfa açayımda işlemci ve Ramdan ne kadar yiyor bakayım.
Tıklıyorum simgeye ama yine açık sayfa geliyor. Ayarlarında varmıdır bilmem ama ben bulamadım.
Yani ilk testte başarısız bendende.
Sınıfta kaldı yani.

isevinc
01-04-2009, 11:23   |  #7  
isevinc avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
78 mesaj

bu arada
işlemci Ram dostu falanda değil

miniweb
04-04-2009, 14:31   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Bırakın bu palavraları... Hadi Safari 4.0'ı alternatif sunsanız İE yada Firefox'a anlarım ama İE tabanında çalışan Avant ne kadar alternatif olabilir bilinmez. Ben şuan da Firefox'a hiçbir rakip göremiyorum ve her zaman firefox kullanacam.

Firefox'un da tek eksisi bazı internet sayfalarında kaymalar ve yanlış görüntülemeler oluyor ancak CSS'nin en son sürümünü destekleyen Firefox'un hiç bir suçu yok web tasarımı yaparken CSS standartlarına uyulsa o sorun da kalkar ne yapalım amatör web tasarımcılarla ancak bu kadar...  Kolay gelsin

viking20
16-06-2010, 04:56   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Alıntı: miniweb  
Bırakın bu palavraları... Hadi Safari 4.0'ı alternatif sunsanız İE yada Firefox'a anlarım ama İE tabanında çalışan Avant ne kadar alternatif olabilir bilinmez. Ben şuan da Firefox'a hiçbir rakip göremiyorum ve her zaman firefox kullanacam.

Firefox'un da tek eksisi bazı internet sayfalarında kaymalar ve yanlış görüntülemeler oluyor ancak CSS'nin en son sürümünü destekleyen Firefox'un hiç bir suçu yok web tasarımı yaparken CSS standartlarına uyulsa o sorun da kalkar ne yapalım amatör web tasarımcılarla ancak bu kadar...  Kolay

Hoca kutlarım,6 senede 1 mesaj mı?

xxömür
16-06-2010, 10:44   |  #10  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj
Alıntı: viking20  
Hoca kutlarım,6 senede 1 mesaj mı?
hakikaten 6 senede bir mesaj saka gibi