IE8 ile CHIP Online daha farklı...

CHIP Online
22-03-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online'ı Internet Explorer 8 ile gezenler için müthiş yenilik ve sürprizler, pratik seçenekler.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/IE8- ... a-farkli_11650.html

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Internet Explorer 8 ile beraber gelen web dilimleri ve hızlandırıcılar CHIP Online gibi anlık olarak güncellenen web sitelerine yepyeni seçenekler sunuyor. Türkiye'de Microsoft ile birlikte çalışarak yeni Internet Explorer 8 seçeneklerini sistemine entegre eden ilk teknoloji portalı olan CHIP Online'a Internet Explorer 8 ile bağlandığınızda sizi web dilimleri ve hızlandırıcılar bekliyor.

Yukarıdaki örnek resimde de görüldüğü gibi, CHIP Online web dilimlerini görmek ve sisteminize yüklemek için CHIP Online'a bağlanıp Internet Explorer 8'in hızlandırıcılar menüsünü açmanız yeterli!

Haberler web dilimi
Güncel teknoloji haberlerini Internet Explorer 8 ile takip etmek ve teknolojiden sürekli haberdar olmak isteyen kullanıcıları hedefleyen bu web dilimi 15 dakikada bir güncelleniyor ve haberler geldiğinde Internet Explorer 8 uyarıyor.

Makaleler web dilimi
Değişik ilgi alanlarına yönelik makaleleri kategorik olarak sınıflandıran web dilimleri ile teknolojik makaleleri bu alandan takip edebileceksiniz.

Günün ipucu web dilimi
Bilgisayarlar ile ilgili yaşadığımız problemlerin çözümleri, işlemleri pratik olarak halletmek için kullanacağınız ipuçları. Hepsi günlük olarak güncellenen CHIP Online günü ipucu servisinde. Bu servis de artık web dilimleri ile Internet Explorer araç çubuğunuzda.

Hızlandırıcılar
CHIP Online arama hızlandırıcısını sisteminize yüklediğinizde Internet Explorer 8 ile bir sayfayı gezerken bir terim ya da bir marka üzerinde daha fazla bilgi almak istediğinizde CHIP Online arama hızlandırıcısını kullanabilirsiniz. Sözcüğü yada sözcükleri seçin, hızlandırıcılar menüsünü açın ve CHIP Online'da Ara bağlantısına tıklayın. İşte bu kadar...

CHIP Online IE8 hızlandırıcısını ekle

CHIP Online'ın her tarafını sık sık gezmeyi ihmal etmeyin. Internet Explorer 8'in sunduğu yeni seçenekler ile bir çok yeni sürpriz sayfalarımız arasında sizi bekliyor olacak!

Tüm konu: IE8 ile CHIP Online daha farklı...

İzleyin: Explorer 8 ve gizlilik

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: CHIP Online'dan başka ne tür hizmetler bekliyorsunuz?

Kapalı Hesap (91855)
22-03-2009, 16:06   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben bu özelliği firefoxta webchunks eklentisi ile kullanıyordum
ve chip onlinedan beklentim de arama moturunu geliştirmesi kendim arayarak bulduğum şeyi bazen arama motoru bulamıyor

Hiper£l£v£nKids
22-03-2009, 17:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Hemen IE8'e giriyorum (:

Edit 1:Bana göre blog servisi geliştirilmeli örnek olarak ornek.chip.com.tr gibi alanlar verilmeli yada www.chip.com.tr/ornek.Sonra herkes yukarda bir toolbar olmak suretiyle kendi koduyla yada hazır temalarla değiştirebilmeli yani Wordpress,Blogcu ve Blogger gibi.Bir başka bir şey arama motorumuz bazen sapıtıyor hiç bir şey bulmuyor yada A desem bana Z diyor.Zaten anket özelliğini daha önce söylemiştim şimdilik bu kadar.

Son Düzenleme: Hiper£l£v£nKids ~ 22 Mart 2009 20:57
Fattur
22-03-2009, 19:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Arama sisteminin geliştirilmesi..

zulkifsavas
28-05-2009, 17:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj