IE9'u indirmeye doyamadık!

CHIP Online
03-11-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

IE9 Beta'nın üzerinden neredeyse 6 hafta geçti. Ama bu 6 hafta hiç de sıradan bir 6 hafta olmadı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ie9-u-indirmeye-doyamadik_23309.html

Resimlerle: Internet Explorer 9 Beta hazır!

Microsoft, 15 Eylül'de piyasaya sürdüğü Internet Explorer 9'un beta sürümü, 2 gün içersinde 2 milyon defa, ilk 2 haftada ise 6 milyon defa indirilmişti. Ancak daha büyük bir başarı, beta sürümünün çıkışından 6 hafta sonra geldi; Internet Explorer 9 beta 10 milyon indirme sayısına ulaştı.

Beta sürümünde araştırma yapan Microsoft, tarayıcıyı indirenlerin başlıca 12 özelliği düzenli olarak kullandıklarını gördü ve tarayıcıyı bu özellikleri dikkate alarak biraz daha basitleştirme kararı aldı.  

Microsoft, Internet Explorer 9'un bu başarısıyla ilgili şunları söyledi; "Test sitemizde 37 milyon sayfa görüntülenmesi ve 13 bin geri dönüşüm almamızla beraber,  Internet Explorer 9'la ilgili oldukça heyecanlıyız. IE9 en hızlı kabul edilen tarayıcı olma yolunda hızla ilerliyor."

Tüm konu: IE9'u indirmeye doyamadık!

İzleyin: Tartışmalı bir IE9 videosu!

Resimlerle: Internet Explorer 9 Beta hazır!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 9'dan neler bekliyorsunuz?

kartal7
03-11-2010, 15:29   |  #2  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
380 mesaj

Internet Explorer 9 beklediğim firefox benzer ince fontlu bir tasarım üçretsiz eklenti  desteği sunacak bir site firefox gibi sık sık güvenlik olarak  güncelleyecek çalışma yapmaları ancak firefox,tan  Internet Explorer 9 geçerim. yoksa Internet Explorer 9  100 kat hızlansa güvenlik olmadığın,dan benim için anlamı olmaz.

Mehmet Kök
03-11-2010, 22:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
170 mesaj

IE9 Beta'yı İndirdim ve Kullanmak Mümkün Olmadı! Acaba Yanlış İndirmiş Olabilir miyim diye 1 Kez Daha Downloads ettim yine müzmin hatayı IE9 Beta gösterdi. IE9 Beta'yı 2 Defa İndirmiş oldum. Microsoft Şu Kadar İndirme Yapılıyor! Diye Övünmek İçin Böyle Bir Eyleme Girdiyse Yazık. (Microsoft Borsada Hisselerini Yükseltmek İçin Böyle Bir Reklama İhtiyaç Duymuş Olabilir.)

kyotoprotokolü
03-11-2010, 23:53   |  #4  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

İnsan işte. Yeni bir şey çıktı mı merak ediyor. İndiriyor. (Ben daha indirmedim. Kararlı çıkana kadar da indirmeyi düşünmüyorum)
Tabii birde Microsoft imzalı olduğu için. Bir marka payı oluyor. Anlamayan adam daha çok merak ediyor.

İndirenlerde 1-2 kullanır bir şey olmadığını görünce. Tekrar Firefox'a geçerler. Önemli olan ne kadar indirildiği değil. Kimin ne kadar Aktif olarak IE kullandığıdır.

Firefox 4 çıkınca o yine IE yi geride bırakacak. Gerçi çıkmasına da gerek yok. Zaten Hali hazıdaki sürümü IE8'ide IE9'u da mezara gömer. Hatta IE 10 çıksın onu da gömer diyorum.

Mehmet Kök
04-11-2010, 02:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
170 mesaj

Normalde Hiç Bir Programın Betasını Yüklemem. Sevgili Chip Dostları IE9 Beta'yı Öyle Bir Övüyorlar ki Deneyelim Şunu Ne Merettir Anlayalım. Nafile Çaba Oldu! Biliyorum Kanat Takıp Uçacak Değil Sonuçta Tarayıcı. Mozilla Firefox 4 Beta 4.0 5 PC’de Yüklü Daha Kurmadım Firefox 3.6.9 Kurdum Bu Saatten Sonra IE9 Kurmam Benim İçin Bitmiştir! Kolay Gelsin.

Son Düzenleme: Mehmet Kök ~ 04 Kasım 2010 02:22