İlginc ağ sorunum, uzmanlardan düsünce istiyorum..

Roth
24-04-2010, 18:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba ustalara bir sorum var..
aşağıdaki resimde görüldüğü gibi halk eğitim merkezimizin toplam  20 adet bilgisayarı var
modemden 2 cıkıs yapıldı  biri 24 port switche gidiyor diğeri ise müdür beyin toshiba marka laptopuna gidiyor. 24 port switchden diğer tüm bilgisayarlara dağılıyor.
şimdi asıl sorun şu müdür beyin laptopundaki ethernet kablosunu cıkarttığımız zaman internet bağlantısı çok düşüyor,sayfalar  zar zor acılıyor. bilgisayar kapalı dahi olsa kablo takılı olduğu zaman internet bağlantısı normalden 4-5 kat daha hızlı calısıyor..  tuhaf geldi bu durum mantıklı gelmiyor sizce bu durum  neden kaynaklanıyor olabilir :)

hargun
24-04-2010, 18:39   |  #2  
hargun avatarı
Yıllanmış Üye
192 mesaj

müdürün kablosunu sök at, o da diğer insanlar gibi hub'dan alsın netini. adamın (kendini özel hissetmesinden ötürü) bilgisayarına takılı olan kablo çekildiğinde modem küsmüş, diğer bilgisayarların net hızını düşürmüş :)

Roth
24-04-2010, 18:44   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

müdürün kablosunu cektiğimiz zaman internet cok düşüyor. hatta bilgisayarı kapalı iken bile hızlı net. ama sarj kablosunu cektiğimizde gidiyor bağlantı.anlam veremedim ağ uzmanlarına sorayım dedim.

Roth
26-04-2010, 15:07   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

Mantıklı bir açıklama getirebilen varmı,?  toshiba marka laptop kendisini sunucu olarakmı gösteriyor.
ilginç bir durum :)
hadi oyle oldu diyelim peki laptop kapalı ikende hızlı diğer bilgisayarların bağlantıları, lakin şarj kablosunu söktüğümüzde diğer bilgisayarlardaki internet bir anda öyle bir yavaşlıyorki anlam veremedim ben bu işe.

girayipin
01-05-2010, 08:55   |  #5  
Üye
63 mesaj

Switch'te hangi konfigürasyonları girdin?? Ayrıca neden 2 tane switch kullandın?

Son Düzenleme: girayipin ~ 01 Mayıs 2010 08:57