İlk Chrome OS netbook Acer'dan!

CHIP Online
03-12-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Acer cephesinde tatlı bir heyecan yaşanıyor çünkü firma ilk Chrome OS yüklü netbook'u duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ilk- ... acer-dan_16803.html

Resimlerle: 10 adımda Chrome OS'u tanıyalım

Netbook pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan Acer, bu özelliğini sürdürmek amacıyla yenilikler ve ilklere imza atma peşinde. Bu çabanın son örneği ise Google'ın büyük merak uyandıran işletim sistemi Chrome OS'u netbook'lara ilk sokacak firmanın Acer olması.

Acer'dan yapılan açıklama göre ilk Chrome OS yüklü netbook önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Acer daha önce de Aspire D250 ile Google'ın Android özelliklerini netbook'lara getirmişti. D250'nin farkı ise Android'in yanı sıra Windows XP'nin yüklü olmasıydı.

Acer'ın şu an için tüm özelliklerini sır gibi sakladığı yeni netbook'unda ise Chrome OS tek işletim sistemi olarak sunulacak. Fakat ne yazık ki bu yeni Acer netbook'un önümüzdeki yıl tam olarak ne zaman çıkacağı, fiyatı ve hangi özelliklere sahip olacağı, hatta modeli bile açıklanmadı. İlk Chrome OS netbook'un piyasaya çıkmasına az bir zaman kalana kadar Acer'ın bu konularda çok fazla detaya girmesi beklenmiyor.

Tüm konu: İlk Chrome OS netbook Acer'dan!

İzleyin: ACER ASPIRE ONE ZG5

Resimlerle: 10 adımda Chrome OS'u tanıyalım

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Chrome OS, netbook'lar için uygun bir işletim sistemi mi?

seckin_kaya
03-12-2009, 21:39   |  #2  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,065 mesaj

acer de baya ilerliyor

falconer
03-12-2009, 22:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
704 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Sizce Chrome OS, netbook'lar için uygun bir işletim sistemi mi?
Bence hayır;
Crome OS'un şu an piyasada bulunabilecek netbook ların donanımlarına hafif kalacağını düşünüyorum. Daha az sistem gereksinimine sahip olan Crome OS için daha taşınabilir bir konsept düşünüleceği kanısındayım.