imdatt

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
atreju
09-03-2006, 21:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar p4 2.8 bir makinayla başım belada format atmak için bilgisayarı biostan başlattım ama bilg. bir daha açılmadı ve monitöre hiç sinyal gelmiuor bios ayarlarını manuel olarak defalt seviyeyede aldım ama bir daha açılmadı bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum..

make-believe
09-03-2006, 22:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Son çare anakartın resetleme jumperı vardır. Onun çıkarıp yanındaki diğer iki pine takıp çıkarın ve tekrar eski yerine takın.Böylece bios'unuz resetlenmiş olacaktır. Yada bios pilini çıkarıp takın bu da işe yarar.

Sonra bios ayarlarınızı yeniden yapmınız gerekecek. Sonra format atabilirsiniz. Windows XP kullanıyorsanız zaten Bios taki ayarlardan girip CD'den boot etme modunu seçersiniz (Windows XP CD'niz takılı).

Banned
12-03-2006, 16:19   |  #3  
Banlandı
621 mesaj
atreju
merhaba arkadaşlar p4 2.8 bir makinayla başım belada format atmak için bilgisayarı biostan başlattım ama bilg. bir daha açılmadı ve monitöre hiç sinyal gelmiuor bios ayarlarını manuel olarak defalt seviyeyede aldım ama bir daha açılmadı bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum..
başlıkta imdat diye çiğlık atacağina daha açıklayıcı bir başlık atsaydın daha çok kişi yardımcı olurdu.

mardina
12-03-2006, 21:01   |  #4  
Üye
82 mesaj

makinanın pilini çıkartırsanız duvara takılan elektrik kablosunun sökülmüş olmasına ve en az 1 dakika bekledikten sonra pili yerine takmaya dikkat edin,mümkünse metal bir araçla (cımbız-tornavida bir parça tel gibi)pil yuvasındaki kutupları kısa devre yapın(birbirine temas ettirin) jumper vasıtasıyla clear cmos daha pratiktir tabii clear cmos jumperini bulabilirseniz ki o da pilin çok yakınında biryerdedir.işi bitince tekrar eski yerine takmayı unutmayın.

yolgezer2001
13-03-2006, 22:48   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşların tavsiyelerini dene olmazsa teknik servise götür muhtemelen bios göçmüş diyeceklerdir...