İntel dual core 3.0 işlemci ısısı

bybossu
29-08-2010, 13:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İntel dual core 3.0
Ati Radeon HD 4500
2 gb kingston ram
Asus p5b anakart

Yanda herhangi bir program çalışmadığı halde sıcaklık değerlerini aşşağıya çekemiyorum.Macun, fan temizleme vs. hepsini yaptıgım halde bu sıcaklık değerleri yüzünden yüksek fps alamıyorum ve donma yaşıyorum.Oyundan çıktığımda ( Counter Strike Source , 1.5 , 1.6 ) 80 üstü ısı gözlemliyorum ve bir işlemci için oldukça fazla.Bu arada cok eski bi kasa kullanıyorum, yan kapaklarını açtım ve herhangi bir fanı bulunmuyor kasamın. Neler yapmam gerekir, yada bu anakart için uygun performans işlemcileri önerebilirmisiniz. Teşekkürler Saygılar <

stalone
29-08-2010, 13:44   |  #2  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

işlemci fanıdamı yok yani kasanda? Fansız yanar o işlemci dikkat et.en azından 8 lik fanla filan soğut geçici olarak.daha sonra ya parasal durumuna uygun yeni bir kasa al ya da iyi bir işlemci soğutucusu al derim.

bybossu
29-08-2010, 13:51   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: stalone  
işlemci fanıdamı yok yani kasanda? Fansız yanar o işlemci dikkat et.en azından 8 lik fanla filan soğut geçici olarak.daha sonra ya parasal durumuna uygun yeni bir kasa al ya da iyi bir işlemci soğutucusu al derim.
işlemci fanım tabikide var , fakat kasam eski olduğu için teneke parçasından ibaret , kasamda içsel sogutum için herhangi bi fan yok anlamında söylemek istedim , işlemci fanımı değiştirdim bu sorun yüzünden ama yine aynı durumdayım.. cevap için teşekkürler.