İntel haswell işlemcileri fiyat.

Kapalı Hesap (153334)
05-12-2012, 09:47   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Evet beyler Amd sürekli yükselişte.intel bunun farkında.İntel yeni işlemci ailesini çok uygun fiyatlarda satmayı düşünüyor fakat bazı şeylerden feragat edilicek.Örnegin düşük seviyelerde orta seviyelerde ön bellegi azalta bilir.Bazı modellere hariç grafik yongasını çıkarabilir.Üretim maliyetini düşüren yeni bir teknolojiden de söz edebilir.Bu arada Amd işlemci fiyatları hızla yükselişe geçicek.Bilgilendireyim.Haswell in bazı işlemcileri inanılmaz derecede serin olucak.Yani 25 derecede max yük altında çalışabilir.Fakat bu söylediklerim olmuyabilir diğer nesil işlemcilerede saklıyabilir.Üst düzey işlemcilerine yine yüklenmeyi planlıyorlar.Hem güç hem maddi yönden.

İntel yine işlemciyi anakarta yapıştırmak istiyor.Bga.

Amd yeni nesil 6 çekirdekli fusionlarını duyurabilir.Ama daha zamanı var.İsmi muhtemelen A10 7500k olabilir. belkide A12 olur.Amd yeni nesil konsollar çıktıktan sonra, yada kısa bir zaman sonra.A serisi işlemcilerinin içine ekran kartının ramlerinide gömmeyi planlıyor fakat intel daha önce çıkartıcak gibi görünüyor.Amd şuan yeni konsollara bütün yoğunlugunu vermekte.

Yine Amd 8000hd serisi kartlarında turbo app adında bir sunun yada program sunabilir.Bu olay İşlemcinin yükünü hızlı bir şekilde ekran kartına yıkan, programların açılışını ekran kartından yapan, hızını 4 de katlayan uygulamalar sunucak.8000hd serisi ayrıca yine bir ilkle gelicek değişik bir gpu tasarımı olabilir.Amd, intel ht  benzeri bir sanal çekirdek peşinde bu olayı geliştirirse %120 hız artışı sağlanacak.İntelde yeni nesil HT teknolojisini duyurabilir.Nvidia fiyat indirimine gidicek.700 serisi kartları inanılmaz derecede serin ve hızlı olucak.Ya 700 yada 800 serisi kartlarında değişik bir platform sunucak.Ve gpu anlayışını yenilicek.

Dx12 le birlikte yeni bir dönem başlıcak.Artık işlemciler değil ekran kartları ön planda durucak.Amd A serisinden çok büyük karlar elde edicek.Nokta.

Bunlar benim yorumlarımdır kaynak benim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 05 Aralık 2012 09:56
Kapalı Hesap (153334)
05-12-2012, 09:57   |  #2  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bir ara ben size dedimki Amd buldozerle geleceğe yatırım yapıyor siz bana inanmadınız.Bugun fx4100 bile bütün oyunları son ayarlarda kaldırıyor.
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... ikligi_t221571.html

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 05 Aralık 2012 09:59
black_flood
05-12-2012, 11:25   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

" haswell " adı bile faul zaten kaderini temsil ediyor intelin.  25 derece ısıda çalışmasının yanında işlemcinin gücüde çok önemli. şuanki kullanılan tüm intel işlemciler ankartlar çöpe gelsin yeni anakart işlemciler dönemi olacak 2013 yılı intel için.

DiamondMines
05-12-2012, 11:56   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

LGA den BGA geçiş soketini bende okudum. Hiç tatminkar bir iş değil sanki Intel'in yaptığı fakat artık örneğin 3570K bir Sabertooth anakartına direk kaynaklanmış olacak ve insanlar hem işlemci hemde anakart seçmiş olacaklar. Herşey entegreye doğru yol alıyor. Bunu zaten Apple yıllardır yapıyor imaclar ile. Hiç sevmediğim bişey. Fakat çoğu kullananlar için çok basit, hesaplı ve az komplike olan sistemler çıkacak.

black_flood
05-12-2012, 13:42   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

şunu unutmamak lazım bardağın dolu tarafı çok hoş ve güzel görünüyor fakat şöyle bir durumda var herşeyin entegre olduğu sistemi aldın. ve üzerinden zaman geçti gerek elektrik nedeni ile gerekse başka sebeplerden işlemci arızalanırsa alan kişin var haline diyorum 1500 ila 200 lira para ödenen cihaza direk müdahale imkanı olmayacak örneğin günümüzde işlemcinin yanması yada bozulması çok önemli değil i7 bozulduysa en düşük maliyetlen i3 takılabiliyor ama bgada öyle bir ihtimal yok. ayrıca entegre ram vs olaylarıda yapılabilecek en büyük hata kendi içinde tek tekel olmaya çabalıyor ve eğer yaparsa çoğu hem sövecek hemde alternatifi olan amd sistem yada 2013 sonuna doğru çıkma ihtimali olan arm sistemlere yönelecektir. bozulan pc bileşenlerine müdahale ve yedek parça olayı olmayacağı için çok farklı sıkıntılarda çıkacak. düşünsenize anakart arızalandı yerine muadil bir anakart bağlayıp arızalananı garantiye gönderme şansı yok komple sistem gitmek zorunda.

Kapalı Hesap (153334)
05-12-2012, 13:55   |  #6  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

İntelciler düşünsün artık bu meseleyi. :) Adamlar daha nasıl bir sömürgecilik yapsakda daha fazla satsak peşindeler bga nın tek sebebi bu.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 05 Aralık 2012 13:56