Intel ve Windows’un pazarlama taktiği!

Mesut Yıldırım
30-10-2009, 18:10   |  #1  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Intel ve Windows’un pazarlama taktiği!

Merhaba değerli Öğretmenlerim, Sevgili arkadaşlarım ilk sayımızda hepimiz heyecanlıyız, mutluyuz. Bilişim üzerine olan yazılarımı zevkle okumanız, yararlı olması dileğiyle sözlerime başlıyorum…
            Öncelikle Intel’den başlamak istiyorum. Bilişim dergilerinde Intel sayfasını ayırtmış bile! Görünen o ki Core 2 Duo, Quad işlemcilerini yere vurmayı bile göze almış… i5 ve i7 işlemcileri ise el üstünde tutmuş yine…Sloganı ise “Yeni INTEL® CORE™ i7 İŞLEMCİ , Intel’in en iyi işlemcisi Intel Core i7 işlemci ile mükemmel performansta yeni seviyelerin tadına varın.Videoları %79’a varan oranlarda daha hızlı düzenleyin…..Yaptığınız her işte en iyi performansı alma zamanı geldi”Sloganı okuyunca Quad’lık bilgisayarımı değiştiresim geldi…Reklamın altındaki açıklama ise ; “POWER DIRECT 7 test sonuçlarını temel almaktadır…Ayrıca bu test özel kurumlar yerine basın önünde tarafsız yapılmalı…Gerçek performans farklılık gösterebilir” Bu böyle sürüp gidiyor.Üstelik test Intel’in en üst modeli ile yapılmış…Intel’in i5 ve i7’lerini üst seviyelere çıkarmak için logo yeniliği ve Windows 7 yükseltme ücretsiz kampanya yapması ayrı bir Pazar…Windows yöneticileri ise açıklamalarında “Bu Windows’un ( Windows 7’den bahsediyor ) Gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemidir” şöyle geriye döner isek Bill Gates XP tanıtımında mavi ekran hatası gördüğünde büyük bir şok yaşamıştı.Basının önünde halbuki yeni devirde XP ile Vistayı kıyaslar isek yine XP derim.Vista tam bir hayal kırıklığı !.Intel ve Windows’un taktiği aynı…XP en iyi işletim sistemi şu an…Şayet şu an XPnin gücü Vistanın görselliği denilen Windows 7 hakkında söylenenler doğru ise XP işletim sisteminin yerine büyük bir oranda geçebilir.Microsoft XP işletim sistemine teknik desteği kesmiş durumda.Bu durum insanların Windows 7’ye geçmesini hızlandıracak…

MESUT YILDIRIM
Soru,görüş ve önerileriniz için; [email]yldrmesut@gmail.com[/email]

xxömür
30-10-2009, 22:45   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

bence vista cok iyi bir işletim sistemiydi ama insanlara donanımlarını değiştirmek zor ve masraflı geldiği icin kötülediler ben vista cıkar cıkmaz kullanmaya basladım takii windows 7 cıkana kadar ve mükemmeldi tek bir hata sorun yavaslık uyumsuzluk ile karsılasmadım 

Son Düzenleme: xxömür ~ 30 Ekim 2009 22:46
world_pc
01-11-2009, 00:47   |  #3  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj
Alıntı: xxömür  
bence vista cok iyi bir işletim sistemiydi ama insanlara donanımlarını değiştirmek zor ve masraflı geldiği icin kötülediler ben vista cıkar cıkmaz kullanmaya basladım takii windows 7 cıkana kadar ve mükemmeldi tek bir hata sorun yavaslık uyumsuzluk ile karsılasmadım 

Name
06-11-2009, 23:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
234 mesaj

Evet Vista Geçiş Donemıydı O Yuzden Mıllet Kotuledi 521 Mb Ram Olan Pc Ye Kurarsan Kotu Dersın

Birde 4 Gb Ram İle Çalıstır Bak Bakalım Kotumu:)

Ama Windows 7 O Hepsinden Guzel :D Asık Oldum
Ara Sıra Monıtor u Oksuyorum :D

ycs1907
07-11-2009, 05:39   |  #5  
ycs1907 avatarı
Yıllanmış Üye
502 mesaj

Vistanın ne yararı var ki zararından başka.
Gereksiz gibiydi herseye uyarı verir kafasına göre takılrıdı windows 7 nin gelmesiyle insanlar rahat bi nefes aldı şimdilik bakalım ileride ne olacak .