Intelden Çok Ucuza SSDler Geliyor!

Banned
27-04-2012, 12:05   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: hayatın_içinden  
Önerdiğiniz ürün İntel değil khramn hocam , yanlız o üründe birşey dikkatimi çekti önemli not diğe gecmişler oraya......
Önemli Notlar
1- Solid State Diskler birleştirme yapmayınız diskinizin ömrünü azaltabilir

Neden böyle birşey yapmamızı tavsiye etmiyorlar diskin ömürleri için ?

Bence intelden daha kaliteli, ayrıca intelin getirdiğide değişik bir teknoloji değil, sonuçta ayısı sadece üzerine basılan marka değişik. Disk birleştirme diskin çok fazla çalışmasına yol açar. Muhtemelen chiplerin aşırı ısınacağından dolayı ve/veya sık kullanılan sistem dosyalarının tek chipte olduğunda diğer chipler boş dururken o chipin aşırı zorlanacağından dolayı ssd lerde dosyaların birleşik değilde chipler arasında bölüşülmüş olması daha doğrudur. Tabiki bu yalnızca varsayım.

Son Düzenleme: khramn ~ 27 Nisan 2012 12:06
cimbom92
27-04-2012, 12:33   |  #27  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
99 mesaj

120 gb lıklar(550-500 hızlarında)makul sevıyede ama 120 gb lıklar benım ısımı gormedıgı ıcın ben almadım tercıh senın.

LENO7
27-04-2012, 12:44   |  #28  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj
Alıntı: kesko  
İntel'e taş atanlar okumalı bu haberi Gülümseme
bu seferde hem intel işlemci hemde intel ssd almayın derler mi acaba..

dabbe1
27-04-2012, 16:58   |  #29  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

intel hep kazıkçı ki... nesi ucuz olacak?

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 17:17   |  #30  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: LENO7  
bu seferde hem intel işlemci hemde intel ssd almayın derler mi acaba..
Başladılar bile Gülümseme

Kapalı Hesap (203561)
27-04-2012, 19:27   |  #31  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Yok kesko abicim bıktım ben yaa. Adam gibi anlatıyorum olayı AMD, İntel fanlığı da yapmıyorum yine de laf ediyor şu dabbe1

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 20:46   |  #32  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: son_goku  
Yok kesko abicim bıktım ben yaa. Adam gibi anlatıyorum olayı AMD, İntel fanlığı da yapmıyorum yine de laf ediyor şu
Uraşma kardeşim anlatamazsın ben yıllardır uraşıyorum anlatmaya
Boşvereceksin FAN'ım deyip geçeceksin...
Gülümseme

Kapalı Hesap (203561)
27-04-2012, 20:54   |  #33  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Abi adamı deli eder bunlar. Kahkaha 2500k alacak adama amd önermem. i3 alacak adama da intel önermem diyorum gene de intel fanboyu olduk Kahkaha tamam be fanboyum hem de koyu fanboy Kahkaha

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 21:02   |  #34  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: son_goku  
Abi adamı deli eder bunlar. Kahkaha 2500k alacak adama amd önermem. i3 alacak adama da intel önermem diyorum gene de intel fanboyu olduk Kahkaha tamam be fanboyum hem de koyu fanboy Kahkaha
Dostum baktın uraşamıyon intelin tek çekirdek işlemcisini kullanırım yinede amd almam diyeceksin. 
Kahkaha
Adam zaten seni gaza getirmeye çalışıyor tartışma kavga çıkarmaya çalışıyor Kahkaha
amd+ufo Kahkaha
Bak böle yazdım ne ne fanlar çıkacak sabret olatayı attım bekleyelim Kahkaha
Zevkler ve renkler tartışılamaz ayrıca kimsede karışamaz Kahkaha isteyen istedini alır satar kullanır
Kime Ne
Gaza gelme [url=http://bit.ly/c25MCx][/url] Gel Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (228185) ~ 27 Nisan 2012 21:05
bosluk
27-04-2012, 21:03   |  #35  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Olay intel'den ziyade fiyat/perf benim gözümde. Nihayet TB seviyesini aştı diyordum sürücüler çok geç olsa da, hop çıkarttılar ssd'leri, tamam hız konusunda en geride kalmış donanımlar sürücülerdi iyi oldu ama yine 10 sene önceki boyutlara geri döndük. 120 gb ile ne yapılabilir şu anda, sadece sistem kurulur. Ben birşeyler indirmeye kalksam o sürücüyü 1 haftada doldururum zaten. Yine yanına depolama için sata takarım. Bu sefer de ssd'nin bir faydası olmaz bana, yine daha yavaş sürücüden dosyaya erişmiş olurum ya da kopyalarken de yine eski sürücünün hızında kopyalama yaparım.

Bekliyorum açıkcası daha. Ne zamanki TB seviyesine gelir ssd'ler ve ne zamanki tb'lıkların fiyatları şu anki satalarla bir olur, ancak o zaman ölür gözümde eski sürücüler. Şu anda Windows açılışıyla kurulan birkaç şeyin birkaç saniye hızlı başlaması dışında hiçbir anlam ifade etmiyor gözümde ssd'ler. En azından birkaç sene daha. Bakalım ilerde hayırlısı ;)

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 21:08   |  #36  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: bosluk  
Olay intel'den ziyade fiyat/perf benim gözümde. Nihayet TB seviyesini aştı diyordum sürücüler çok geç olsa da, hop çıkarttılar ssd'leri, tamam hız konusunda en geride kalmış donanımlar sürücülerdi iyi oldu ama yine 10 sene önceki boyutlara geri döndük. 120 gb ile ne yapılabilir şu anda, sadece sistem kurulur. Ben birşeyler indirmeye kalksam o sürücüyü 1 haftada doldururum zaten. Yine yanına depolama için sata takarım. Bu sefer de ssd'nin bir faydası olmaz bana, yine daha yavaş sürücüden dosyaya erişmiş olurum ya da kopyalarken de yine eski sürücünün hızında kopyalama yaparım.

Bekliyorum açıkcası daha. Ne zamanki TB seviyesine gelir ssd'ler ve ne zamanki tb'lıkların fiyatları şu anki satalarla bir olur, ancak o zaman ölür gözümde eski sürücüler. Şu anda Windows açılışıyla kurulan birkaç şeyin birkaç saniye hızlı başlaması dışında hiçbir anlam ifade etmiyor gözümde ssd'ler. En azından birkaç sene daha. Bakalım ilerde hayırlısı ;)

Hocam affınıza sığınarak size bir şey sormak istiyorum
İntel pahalı kabul ama 
Ben intel'in ürünlerini beğeniyorum ve kullanmayı tercih ediyorum ayrıca mac os ta kurup kullanıyorum yani intel isteklerime cevap veriyor kullanıyorum 
Adam çıkmış fan diyor
Suçmu hocam istediğini kullanmak ? Gülümseme
Bu forumda kaç defa şahsıma alık diye kelimeler kullanıldı intel yüzünden Gülümseme
Adamlar işlerini iyi yapıyorsa benim suçum ne Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (228185) ~ 27 Nisan 2012 21:09
bosluk
27-04-2012, 21:12   |  #37  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

:))) valla konuya çok da gözatmadan otomatik yazdım be kesko ssd diyince :) Yine tartışmamı çıktı yoksa :P

Intel kalitedir tabi :) Pahalı mahalı. Ben de birşey bakacaksam intel olsun diyorum (gerçi amd phenom'lardan sonra intele geçmeme gerek kalmadı başarılı epeyce. Hoş fiyatı da öyle aman aman da az değil intelden ya). Ama ben senden de beterim o konuda. Ekran kartı önerisi amd verildiğinde tilt oluyorum, aklıma o aptal amd sürücüleriyle uğraştığım zamanlar ve gereksiz mavi ekranlar geliyor tiskiniyorum :P Neticede ama tabi. Kim ne kullanırsa kullansın yani. Şu var herşeyde olduğu gibi zaten, pahalıysa vardır bir hikmeti ucuzsa da illeti, %90 doğru çıkan bir laf bu (ne hakkında konuşuyorum ben emin de değilim :P Neyse selemlar :)))

Son Düzenleme: bosluk ~ 27 Nisan 2012 21:16
Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 21:18   |  #38  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
:))) valla konuya çok da gözatmadan otomatik yazdım be kesko ssd diyince :) Yine tartışmamı çıktı yoksa :P

Intel kalitedir tabi :) Pahalı mahalı. Ben de birşey bakacaksam intel olsun diyorum (gerçi amd phenom'lardan sonra intele geçmeme gerek kalmadı başarılı epeyce. Hoş fiyatı da öyle aman aman da az değil intelden ya). Ama ben senden de beterim o konuda. Ekran kartı önerisi amd verildiğinde tilt oluyorum, aklıma o aptal amd sürücüleriyle uğraştığım zamanlar ve gereksiz mavi ekranlar geliyor tiskiniyorum :P Neticede ama tabi. Kim ne kullanırsa kullansın yani. Şu var herşeyde olduğu gibi zaten, pahalıysa vardır bir hikmeti ucuzsa da illeti, %90 doğru çıkan bir laf bu (ne hakkında konuşuyorum ben emin de değilim :P Neyse selemlar :)))

Anladım hocam eline sağlık Kahkaha
Hocam mac os x leopard denemeni tavsiye ederim Gülümseme
Harika bir sistem harika ötesi ama bu aralar MAC virüsleri çok çoğaldı

bosluk
27-04-2012, 21:32   |  #39  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Kesko denemem mi, amd'ye ilk geldiğinden beri bakıyorum macos'a :D

Güzel sistem cidden. Yanlız artık ben mi bu android'e alıştım, ayfon görmekten fenalık mı geldi nedir, bilgisayara sürekli dokanasım geliyor macos açınca yahu :P Böyle oyuncak gibi her yan full hd simgeler filan. Siyah arka plana masaüstünde maks 10 simgeli eski kafalı bir adamım ben yaw :P Hakkaten de, doğru düzgün temam bile olmadı benim :( Bi ara da heveslenip macbook almıştım göya. Ama kalite cidden ya. Son amd uyumlu kurulabilen sürümü nedir link mink varsa bir ara gönderebilirsen süper olur bak. Heryerimde macos 10.1.4 gibi abidik gubidik dosyalar var. Derlemiş toparlamış olurum bahaneyle, hatta belki kafam bozuldu gene siyah masaüstü ekranına kompile geçiveririm macosa efektif olur :)

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 21:44   |  #40  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Kesko denemem mi, amd'ye ilk geldiğinden beri bakıyorum macos'a :D

Güzel sistem cidden. Yanlız artık ben mi bu android'e alıştım, ayfon görmekten fenalık mı geldi nedir, bilgisayara sürekli dokanasım geliyor macos açınca yahu :P Böyle oyuncak gibi her yan full hd simgeler filan. Siyah arka plana masaüstünde maks 10 simgeli eski kafalı bir adamım ben yaw :P Hakkaten de, doğru düzgün temam bile olmadı benim :( Bi ara da heveslenip macbook almıştım göya. Ama kalite cidden ya. Son amd uyumlu kurulabilen sürümü nedir link mink varsa bir ara gönderebilirsen süper olur bak. Heryerimde macos 10.1.4 gibi abidik gubidik dosyalar var. Derlemiş toparlamış olurum bahaneyle, hatta belki kafam bozuldu gene siyah masaüstü ekranına kompile geçiveririm macosa efektif olur :)

Hocam amd uyumlu imaj dosyaları upload edilince link yollarım size 
Bende kurdumda son bi dosya var linkleri silmiş rapid upload eden kişi en kısa zamanda yükleyeceğim dedi bekliyoz...
intel amd yumlu idi sağlam bi paylaşımdı rapid sildi dosyaları Gülüş
Upload ettinde ilk size link atacağım Gülüş
Sağlam ve güvenilir linkler ama 
Ben mac os leopard kurdum son bi dosyası lazım Üzgün

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (228185) ~ 27 Nisan 2012 21:46
bosluk
27-04-2012, 21:47   |  #41  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Sağol @kesko şimdiden, Bekliyorumdur ;)

Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 21:49   |  #42  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Sağol @kesko şimdiden, Bekliyorumdur ;)
Tamam hocam Gülümseme
Ben şu ubuntunun son sürümü bi kuram merak ettim ne gibi değişiklikler yapmışlar Gülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (228185) ~ 27 Nisan 2012 21:51