internet bağlantı sorunu

HPQ-User
30-08-2009, 10:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tayyar sormuş:
internete modemden usb ile bağlanıyordum daha sonra bir format attım ama şu anda internete bağlanamıyorum ağ bağlantılarında ise ağ kablosu takılı değil diyor.
aygıt yöneticisinde de usb aygıtı tanınmamış görünüyor.
normal ethernetten bağlanmaya çalıştığımda ise ön ce ağ adresini almaya çalışıyor sonra ise sınırlı bağlantı diyor ve internete bağlanmıyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ?
lütfen yardım

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
win xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

OnlyMann
30-08-2009, 10:59   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

usb bağlantıda ağ bağlantısının olmaması normal ağ bağlantısının olması için ethernet porttan bağlanılması gerekir. usb için modem sürücüsünün yüklenmesi gerekir. ethernet bağlantısında sınırlı bağlantı denmesinin nedeni ise modem tarafından ip bilgilerini tam olarak alamıyor olmasından olabilir. bu durumda usb bağlantıyı çıkartıp ethernet bağlantısının kalması ve üzerinde sağ tuğ tuş tanıla/onar yapılması srounu çözecektir.

Craterus
30-08-2009, 12:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
881 mesaj

modemin sürücüsünü yükleyin usb de sorun varsa anakart cd simnden sürücülerini yükleyin yani tanıtın dodem bağlantılarının dfoğru yaspıldığından emin olun kolay gelsin