internet bağlantısı saçmalığı

alper35.5
16-04-2010, 22:34   |  #1  
alper35.5 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
390 mesaj

merhaba arkadaşlar, saygılar.o kadar saçma bi sorunla karşı karşıyayım ki...laptopumda norton 360 ve spyware doctor vardı. ikisi sistemi kastırdı ve işlemci ısısı çok arttı. bende spyware doctoru kaldırdım iki hafta önce ama sistemi yeniden başlattıgımda internet bağlantısı sorunsuz gözükmesine rağmen hiçbir şekilde internete bağlanamıyordum. yeniden yükledim bende spyware doctoru sorun geçti.

simdi yine silmeye karar verdim dün akşam sildim ve aynı sorun. bu sefer yeniden yüklemekte çözmedi. int. bağlantısını tanıla ve sorun gider dediğimde bi problem yok diyor. internet access var diyor.
limewire "çalışmıyor bu tip bi sorun güvenlik duvarı yüzünden olabilir" hatası veriyor. nortonu sildim hala devam tekrar yükledim. 
messenger sorun gider dediğimde sistem dosyası dns ve anahtar bağlantı noktalarında hata gözüküyor. çözemiyor. dns i elle girdim sorun devam.
team viewer ı açtığımda norton internet security engellemiş olabilir diyor ama silip yeniden yüklemiştim sildiğimdede aynı sorun vardı.birde proxy ayarlarına girme sekmesi vardı ama kurcalamadım.
mozilla firefox açtığımda "başlıksız" şekilde duruyor sayfa ve boş beyaz sayfa var yani bi hata bi uyarı yok. google chrome da loading diyor yine boş beyaz sayfa. ie de "ie cannot display this webpage" diyor.

komut satırından yeni ip aldım flush dns dedim olmadı. bilmiyorum işimi görürmü ama DHCP sınıf kimliğini değiştirmeyi denedim hata verdi. 

yardımlarınızı bekliyorum durum ne kadar fena tahmin edersiniz.format lamadan halletsek şu işi süper olur..

alper35.5
16-04-2010, 23:35   |  #2  
alper35.5 avatarı
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

bu arada denedim proxy ayarları da hak getire..okula götürmüştüm laptop u aynı sorun devam ediyodu yani modemle de alakalı değil kesin bir şekilde.hala dehşetler içinde yardımınızı bekliyorum :/

alper35.5
17-04-2010, 13:25   |  #3  
alper35.5 avatarı
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

bilgisayar sistem recovery yaparken sorunla karşılaştı yapamadı yani bu da çözüm getirmedi..40 küsur kişi bakıyo bi yorum gelmiyo o da enteresan..

alper35.5
18-04-2010, 16:11   |  #4  
alper35.5 avatarı
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

yardım alamayacak mıyım burdan hiç mi önerebilceğiniz bir şey yok??

burak31991
18-04-2010, 23:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

direk format at başka çözümünü bulmak zor bilgisayarcıya filan götürmen gerekir oda masraflı olur sen format at

alper35.5
18-04-2010, 23:39   |  #6  
alper35.5 avatarı
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

hallettim DH foruma yazdım bi arkadaş çözümünü buldu 40 dakika içerisinde halloldu iş.