İNTERNET BAĞLANTISI

HPQ-User
29-09-2010, 23:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

surucugs sormuş:
bilgisayar yeniden kuruldu, modem yeniden kuruldu ancak internete bağlanmıyor
bilgisayar servise gitti eternet karı kontrol edildi, sorun görülmedi,
ağ bağlantılarında intere-nete bağlandı gözüküyor modem ışıkları yanıyor telekom hattı kontrol ediyor ama sayfa görüntülenemiyor hem İE( de hem firefox ta denedim ayrıca MSN de açılmıyor
bilgisayar serviste wireless bağlandı, ağları taradığımda açık ağlarda da gözüküyor ancak maalesef sorununnedeni bulunamadı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP  pavillion2GB RAM, T4400 intel işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; .NET4.0C; .NET4.0E)

ElEaNoR
29-09-2010, 23:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
514 mesaj

Bağdaştırıcıyı sıfırla öle dene bide

dedeefendiyim
29-09-2010, 23:51   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaslar!

Word dosyasindan alintiladigim bir yaziyi bir siteye ekledigim zaman "HTTP 500 hatasi"ni veriyor.
Mesaji direkt olarak yazdigim zaman da ayni hatayi gösteriyor. Sadece bir tek satir yazdigim
zaman sistem mesaji kabul ediyor. Bu hata nasil giderilir? Cevap verecek arkadaslara tesekkür ederim.

Mert_06
29-09-2010, 23:53   |  #4  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Sorunun uzaktan ne olduğunu tahmin etmek zor, ancak çözmek için denenebilecek bazı adımlar var:
1-İyi bir antivirüs yükle ve tarama tarama yap. Örneğin: http://www.free-av.com/en/trialp ... free_antivirus.html
3-Hizmetleri aç, adı ağ ile başlayan tüm hizmetlerin çalıştığından emin ol(ağ erişim koruması aracı hariç)
4-İnternet seçeneklerini aç. Bağlantılar sekmesine tıkla, alt taraftaki yerel ağ ayarlarına tıkla. Sadece "ayarları otomatik olarak algıla" yı işaretle ve tamam a tıkla.
5-Modemi kapat, fişini çek ve pc yi yeniden başlat. Pc açlınca modemi aç. Modemle birlikte bir kolay kurulum cdsi falan geldiyese cd yi tak tekrar yükle.
Tüm bunlar sorunu çözmediyse:
Modemin arkasındaki küçük girişe ince birşeyler sokarak modemi resetle.
Yine olmadıysa ağ ve paylaşım merkezini aç ve tanıla ve onar a tıkla, sonucu yaz.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 29 Eylül 2010 23:55
properly302
29-09-2010, 23:59   |  #5  
properly302 avatarı
Yıllanmış Üye
123 mesaj

modeminde  internete beğlandığına eminmisin !...>  modemde kuruldu diyorsun  o modeme başka bilgisayar bağlayıp denedinmi ?

Erşah
30-09-2010, 08:40   |  #6  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

İnternetini başka bir bilgisayarla dene.Sorun ağ bağdaştırıcında değil gibi gözüküyorsa büyük ihtimal İnternet sonucundan kaynaklanıyordur.Ara bi internet bağlantını kontrol etsinler.DNS olarak 208.67.220.220
208.67.222.222  gir.

surucu
30-09-2010, 09:01   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim
konu ile ilgili başka bir modem kurdum yine bağlanmadı, cepten ağları kontrol ettiğimde ağ gözüküyor
TTNET i aradım bağlantı var ve hatta sorun yok dediler bir hafta araştırdılar, başka bilgisayar başka modem kurdum yine bağlanmadı, kabloları yeniledim yine bağlanmadı korku filmi gib

properly302
30-09-2010, 15:22   |  #8  
properly302 avatarı
Yıllanmış Üye
123 mesaj

bence hattınla  ilgili bi sorun var  bi keresine böyle bi şey arkdaşımın başıan gelmişti ben sorunu ttneti aradım bana bi numara verdi bu numara sanralin numarasıydı   orda dam  hattı kesti ve sorunun bana söketi oturmamış dedi o yüzden kaynaklanıyordedi ve 5 dakka  içerisinde halletti oda aynı senin gibi arkadaş bi hafta  oğraştı  sonunda bi gece geldim  çözdüm olayı

surucu
30-09-2010, 15:37   |  #9  
Taze Üye
7 mesaj

merhaba
bilgisayarı  HP merkeze, Modemi Zyxel merkeze götürdüm (pek istekli ilgilenmediler ama neyse) her ikisi de test edildi sorun bulunamadı kabloları yeniledim splitteri yeniledim yine olmadı belirttiğim gibi başka bilgisayar modem taktım yine olmadı, modemlerde internet ışığı yanıyor TTNET ve Telekom hatta sorun yok diyor
belki ışık tutar arıza öncesi şöyle bir olay oldu: TVnet olan televizyon bağlanmıyorduservisin önerisi ile TTNETi aradım 25 nolu portun açılması gerektiğini belirttim tv bağlandı ama bu defa sorun ortaya çıktı modem bağlı gözükse de bu defa tv de bağlanmaz oldu tekrar TTNET i aradım arızanın 25 nolu porttan kaynaklanmayacağı belirtildi, bilgisayar ping atmıyormuş ya da modeme komut göndermiyormuş

properly302
30-09-2010, 15:50   |  #10  
properly302 avatarı
Yıllanmış Üye
123 mesaj

kardeşim aynen sorunun bi arkdaşımda oldu ben yaptığım uygulamalrı test ettim kedim   kendi  leptopumuda kedirdim denemdim sorun ttnette sen birde telekomu ara ve hattını konrol ettir bence sorun  hatta başka bi yerde deyil   buna emin  ol  aynı sorun  oldu kimse  tahmin etmiyor  hatta  oldunu  ..bence ısrar et  ben bilgisayarcıyımde  hallederler hiç bi yerde sorun yok de sorun sizden kayanaklanıyor de  ben öyle  yaptım sorunu  5 dakka  içinde  halletiler bi kaçtane  numara verdiler   onları aradım ve sonuru çözdüm

surucu
30-09-2010, 15:55   |  #11  
Taze Üye
7 mesaj

çok teşekkür edeirm ilginize bu akşam tekrar arayayım, sonucu mutlaka paylaşırım bari başkasının başına gelirse ne yapacağını bilsin
syglr

Ezl_07
30-09-2010, 17:52   |  #12  
Üye
70 mesaj

Benim başıma da şöyle bir şey geldi yardımı olurmu bilmem ama ben bu TTNET'in verdiği şifreyi değiştirmiştim meğer modemden(Airtes RT-205) de değişmesi gerekiyormuş PPPoE ayarlarından şifre değişimi yaptınmı yada Mac adresi engellenmiş olabilir modem den ben yanlışlıkla kendiminkini engellemiştim:)) bir de pc yi başka modem de, modemi de başka pc de dene ikisinde de bağlantı varmı bak gerci denemişindir ama

surucu
11-10-2010, 21:45   |  #13  
Taze Üye
7 mesaj

merhaba
sorun nihayet gideriildi, Telekoma teşekkürler.
Nette çoçuk var paketi nedeni ile sistem statik IP vermiş, bu paket yeni değil uzun süredir vardı ama her nasılsa bir şeklide sistemde bu statik IP hiç bir yere giremez diye bir kayıt oluşturmuş,nasıl oluştuğu bulunamadı. Yerel ağ bağlantılarında DSN ayarı manule yapıldı ve buraya Telekom teknisyeninin verdiği IP girilince bağlantı gerçekleşti.:)  Umarım kimsenin başına gelmez gelirse TTNET ile uğraşmayın ya da bilgisayar ve modemde sorun olamdığı konusunda ısrar edin ki ha bire aynı şeyi tekrarlatmasınlar.
Herkese iyi çalışmalar ve kesintisiz günler.