İnternet devi Google da sonunda hack'lendi...

CHIP Online
12-05-2009, 13:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İnternet devi Google da en sonunda hacker'lardan nasibini aldı. İşte tüm ayrıntılarıyla yaşananlar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ck-lendi_12697.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Google arama motoru dünyanın en çok ziyaret edilen ve en göz önünde olan siteleri arasında yer almasına rağmen bugüne kadar ismi pek hacker'larla birlikte anılmamıştı. Fakat sonunda bu da oldu. Google'ın Fas'a yayın yaptığı www.google.co.ma adresi hacker'lar tarafından ele geçirildi.

Bu adrese giren kullanıcılar sayfanın hacker'lar tarafından ele geçirildiğine dair bir yazı ile karşılaştılar. Hacker, internet üzerindeki kullandıkları takma adlarını, bir internet sitesi adresini ve bir de e-posta adresini sayfada yayınladılar. Sitede yayınlanan PakBugs sitesi ise Pakistanlı hacker'ların görüş alışverişinde bulundukları bir forum sitesi olarak biliniyor.

Güvenlik uzmanları hacker'ların siteyi ele geçirmesine Google'ın sayfasının kodlarındaki herhangi bir açık değil, Fas alan adı yönetimi Nic.ma'nın DNS sistemindeki bir açığın sebep olduğunu söylediler. Görünüşe göre hackler'lar Nic.ma'ya sızıp Google.co.ma adresinin yönlendirdiği DNS sunucularını değiştirerek, kendi istedikleri bir IP numarasına yönlendirmişler.

Tüm konu: İnternet devi Google da sonunda hack'lendi...

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu hacker'lar herhangi bir ceza alırlar mı?

Thrystan
12-05-2009, 13:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Herhangi birilerinin banka adreslerini soyupta kar elde etmediler. Benim görüşüme göre masum insanlar üzerinden para kazanmadıkça ve insanların din, ırk ve görüş haklarına saygı duydukları sürece bu tarz hackler kabul edilebilir.
Öteki taraftan bu hackler google için bir uyarı olduğundan kendi sistemlerini daha güvenli hale getirmeye çalışacaklar.

H@ckerCesur
12-05-2009, 14:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

ceza alacaklarını sanmıyorum. Hatta ödüllendirilmeleri lazım.

nedim20
12-05-2009, 22:47   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

her şeyin bi ilki wardır :))

Fattur
15-05-2009, 21:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Güvenlik uzmanları hacker'ların siteyi ele geçirmesine Google'ın sayfasının kodlarındaki herhangi bir açık değil, Fas alan adı yönetimi Nic.ma'nın DNS sistemindeki bir açığın sebep olduğunu söylediler. Görünüşe göre hackler'lar Nic.ma'ya sızıp Google.co.ma adresinin yönlendirdiği DNS sunucularını değiştirerek, kendi istedikleri bir IP numarasına yönlendirmişler

Şimdi google ı savunmayın işte yapmış bir hata özür dilesin google olsun bitsin :)

Hiper£l£v£nKids
15-05-2009, 21:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Gerçekten çok şaşırdım