İnternet downloadlarda kesiliyor! (Kafayı yicem!)

anil_23
16-07-2010, 12:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam arkadaşlar,benim bu internet sorunum hiç bir zaman gitmedi ve beni bırakmayı düşünmüyor.Taşınmadan öncede aynı sorunum vardı.Ne zaman bir internet üzerinden yükleme yapsam ve online oyuna girsem internet kesilip kısa bir süre sonra geliyor.Taşındıktan sonrada bu olay devam ediyor.Önceden ttnet 1mbps sınırsız üyesiydim taşındıktan sonra 8mbps ye geçtim.Net tarife paketinin bir etki yaratmadığını anladım.Ardından 3 senelik modemimi tüm kablolarıyla beraber değiştirdim yine olmadı.Bu seferde powerdan kaynaklanabilir dediler.Onu da değiştirdim yine arada bir kesinti oluyor.Yer sorunum yok çünkü karşı komşumda net sürekli devam ediyor ve günde en fazla 1-2 kere gidiyormuş.Bende ise en az 40-50 arası gidiyor.Sonra telekomu aradım ve sorunu en yakın zamanda halledeceğiz dediler ve hatları yenilediler.1-2 gün sorun yaşamadım ve çok mutluydum bu sefer sorunun halledildiğinde inandım ve içimden türk telekoma binbir teşekkür ediyodum ki internet yine kopmalara başladı.Ardından türk telekomu aradığımda ilginç bir cevap geldi "Sorununuzu hallettik ve elimizden geleni yaptık.Bilgisayarınızdan kaynaklanan bir problem olabilir dediler.Onların önerisinide yaptım, durmadım.1 gün sonra pcye full format attım butün güzelim arşivlerim uğruna fakat yine olmadı.
Arkadaşlar sizce ben ne yapmalıyım?? :(

Son Düzenleme: anil_23 ~ 16 Temmuz 2010 12:42
Recep Baltaş
16-07-2010, 13:01   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle format atarken arşivinizi neden sildiğiniz kısmını anlayamadım. İS ne kurdunuz?<

Nicoll
16-07-2010, 13:26   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Modemi bilgisayara ne şekilde bağlıyorsunuz?

A-) USB kablosu ile

B-) Ethernet kablosu ile

C-) Kablosuz bağlantı kullanıyorum

Bu soruya vereceğiniz cevaba göre hareket edelim.

anil_23
16-07-2010, 14:46   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arşivlerimi bilgisayardan kaynaklanan bir problem olması ihtimalini sıfıra indirmek için kaldırdım.İS Windows XP SP3 Orjinal.Modemi bilgisayarıma ethernet kablosuyla bağlıyorum ayrıca bütün parçalar yeni (splitter ve adaptör dahil)<

Son Düzenleme: anil_23 ~ 16 Temmuz 2010 14:47
Nicoll
16-07-2010, 19:01   |  #5  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Ethernet kartınızın sürücüsünü güncellemeyi denediniz mi?

anil_23
17-07-2010, 11:55   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Evet denedim fakat nafile yine aynı sonuç bugün yine servisi çağırıcam çünkü sorun adslde.Sürekli adsl gidiyor :(

Nicoll
17-07-2010, 14:53   |  #7  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj
Alıntı: anil_23  
Evet denedim fakat nafile yine aynı sonuç bugün yine servisi çağırıcam çünkü sorun adslde.Sürekli adsl gidiyor :(
Anlaşılan sorun senin bilgisayarında değil...

TTnet'i bıkmadan usanmadan sıkıştır... (sürekli arıza kayıtları bırak) İl müdürlüğüne ve Ankara merkezde ilgili bölümlerin her birine (hukuk, teknik alt yapı vs.) maduriyetini kesin bir dille anlatan yazı gönder... En başından itibaren tüm detayları yaz. (bunu öyle bir yaz ki okuyan kişinin yaptıkları beceriksiz işlerden ötürü suratı kızarsın...) Telefon numaralarını, açık adresin ve adsl numaranı da iliştir...

TTnet web sitelerinden mail adreslerine ulaşabilirsin... Bu tür şeyler resmi yazışmalarla çok daha kolay çözülür...

"Biz ne verirsek onu alırsın" aklıyla devam ederlerse kopar kablosunu gitsin: Uydunet seni bekliyor... Kahkaha

Son Düzenleme: Nicoll ~ 17 Temmuz 2010 14:59
anil_23
19-07-2010, 11:15   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar sorunu çözdüm.Nicoll'ün dediği gibi yaptım sürekli aradım,arıza kaydı bıraktım ve ttnetden ayrılma tehditi gönderdim ve tekrar sorunumla uğraştılar ve bu sefer oldu :) Recep ve Nicoll yardımlarınız için çok teşekkürler..