Internet Explorer 8 için küçük ipuçları

CHIP Online
01-09-2009, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çok basit değişiklerle Internet Explorer 8'i çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ipuclari_14381.html

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

Internet Explorer 8 daha en baştan, en standart haliyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor. Hız ve güvenlik olarak kendinden önceki IE 6 ve IE 7 ile arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca yapılan testlerde Firefox'u da geride bırakmayı başarmıştı. Elbette son zamanlarda çıkan güvenlik açıkları ve eklentiler sonucu doğan yavaşlamalar can sıktı. Çeşitli haberlerde bu sıkıntılara ve varsa çözümlerine yer verdik, vermeye de devam edeceğiz.

Bu makalede ise basit ipuçları sayesinde internet tarayıcı olarak Internet Explorer 8'i tercih eden kullanıcılara daha esnek, daha rahat bir kullanım sunmaya çalışacağız. 10 ipucuyla farklı bir Internet Explorer 8 tecrübesi yaşamaya hazırsanız buyurun devam edelim...

1 Görüş Alanını genişletmek
Minimalistler bu ipucuna bayılacak. Internet Explorer'ın menü çubuğu işe yarasa da çok yer kaplıyor. İşte bunu ortadan kaldıracağız ve ortalık rahatlayacak. Bütün yapmanız gereken Internet Explorer penceresinin üst kısmından Görünüm'ü ve onun altından Araç Çubuklar'ını seçmek. Araç Çubukları altından istediğinizi açıp kapatabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda ALT tuşuna basarsanız menü çubuğu geri gelir. İşte bu kadar kolay!

Tüm konu: Internet Explorer 8 için küçük ipuçları

İzleyin: IE8: Tarayıcı performans testi

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin eklemek istediğiniz ipuçları...

ntquartex
01-09-2009, 06:32   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

Bunların hepsi bilinen şeyler,aynı yemeği ısıtıp ısıtıp masaya koyar gibi chiponline da aynı konuları ie8 ie10 ie20 diye önümüze koymaya devam ediyor..!

Cem Sinanoğlu
01-09-2009, 14:46   |  #3  
Cem Sinanoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Sayın ntquartex,

Bunların hepsini siz biliyor olabilirsiniz, ama lütfen bilmeyenler olduğunu da hatırlayın. Hiçbir zaman bir konuyu ısıtıp ısıtıp önünüze koymak gibi bir niyetimiz olmadı; eğer olsaydı yeni makale hazırlamaz, eski makaleleri döndürüp dururduk ana sayfada. Ama biz her gün ya 1 ya da 2 adet (hatta zaman zaman 3 adet) "yeni hazırlanmış" makaleyi ziyaretçilerimize sunmaya özen gösteriyoruz.

Süleyman.
01-09-2009, 23:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: Cem Sinanoğlu  
Sayın ntquartex,

Bunların hepsini siz biliyor olabilirsiniz, ama lütfen bilmeyenler olduğunu da hatırlayın. Hiçbir zaman bir konuyu ısıtıp ısıtıp önünüze koymak gibi bir niyetimiz olmadı; eğer olsaydı yeni makale hazırlamaz, eski makaleleri döndürüp dururduk ana sayfada. Ama biz her gün ya 1 ya da 2 adet (hatta zaman zaman 3 adet) "yeni hazırlanmış" makaleyi ziyaretçilerimize sunmaya özen gösteriyoruz.
Siz boşverin. Her yerde ufak tefek insanın tadını kaçıran kimseler vardır. Chip'in kalitesini bilen biliyor zaten.

OSMAN BAĞÇEVAN
03-09-2009, 01:54   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

ben bilmiyordum internetimin bunları yaptıktan sonra hızlanıcağını...chip ailesine teşekkür ediyordum..
bu konuyu görmeden önce internetimin hızından şikayetçiydim..artık o şikayetim az da olsa giderirdi...
herkese de tavsiye ederim...en fazla 10 dk da yapabilirsiniz..

benim eklemek istediklerim ise şu olabilir..

bütün tarayıcılarda bunu yapabiliyorum..
en sevdiğim özellik desem yeridir : )

ekleme : MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR .....

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 03 Eylül 2009 01:59
Hayalet 26
08-10-2009, 01:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

O özelliği ben de seviyorum.Ben sadece simgeleri kullnıyorum.Böylece daha çok yer imi gözönünde oluyor...

OSMAN BAĞÇEVAN
08-10-2009, 05:29   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bilmiyordum onu   ama yaptım..teşekkürler..
ama konuyu da hortlatmışsın ya : )

Hayalet 26
08-10-2009, 12:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Konu daha 1 aylık Osman.
Millet 2-3 yıllık konuları hortlatıyor:)