İnternet Explorer 8 Problemi

jackaldeath13
24-07-2012, 23:07   |  #1  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

windows xp sp3 kullanıyorum , explorer 8  kaldırmak istiyorum ama kaldıramıyorum , yada onarmak istiyorum onaramıyorum , kaldırabilsem yeniden kurucam ...bu arada cevap yazacak arkadaşlarım windows 7 geçmeyi düşünmüyor yada firefox kullanmayı sevmiyorum birileri bana teknik mana  ve anlamda explorer i  nasıl kaldırabileceğimin  bilgisini verebilirmi

Son Düzenleme: jackaldeath13 ~ 26 Temmuz 2012 13:12
Kapalı Hesap (203561)
24-07-2012, 23:08   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Son zamanlarda kurduğun eklentileri sil. Toolbarları kaldır ve öyle dene.

jackaldeath13
24-07-2012, 23:12   |  #3  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

tamam da görünmüyor ki  yani olay şu önce siteleri açmadı , bende  kaldırdım your installer ile ama pc kapanıp açılınca geri geliyor yani komple kalkmıyor ama o sayfa düzeni yok tamamen tüm o simgeler görünmüyor boş bir sayfa geliyor 10 sene önceki gibi yeniden kurmaya çalışıyorum olmuyor onarmaya çalışıyorum olmuyor ben explorer 8 tekrar yeniden olduğu gibi kurmak istiyorum kendini güncelemiyorda  yani karşıdan bi dosya yüklemiyor şu an firefox yükledim geçici olarak kulanıyorum ama hiç bana göre değil çok karışık yani bu sorun nedir neden kaynaklanır neden komple exploreri kaldırıp da yeniden kuramıyorum ne yapmam lazım teknik açıdan ?

feanorking
25-07-2012, 00:44   |  #4  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

ie kaldırılamaz çünkü sistemin bir parçasıdır yüklü güncellemelere bak orada varsa kaldır yoksa zaten kaldıramazsın ki artık ie8 mi kaldı kardeş ya. chrome firefox opera çağı yakala önce win 7 kur tabi.

sosyalik
25-07-2012, 01:29   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Bence IE8'i bırakın. Zamanında bile Firefox'un gerisinde kalan bir tarayıcıydı ki şimdi hiçbir avantajı yok.

Ama yine de sorunu çözmek isityorsanız sıfırlamayı deneyin: http://windows.microsoft.com/tr- ... Explorer-8-settings
Ama sıfırlayıp bırakın bence, önerim Firefox :)

jackaldeath13
25-07-2012, 02:04   |  #6  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

ama o çok karışık alışmışım ben  xp ve  explorer o programlarda kafam allak bullak oluyor  ayrıca internet seçenekleri her ne hikmetse açılmıyor dokununca

jackaldeath13
25-07-2012, 14:35   |  #7  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

ya bari nasıl kaldıracağımı yazın kaldıramıyorum da hata veriyor offf lanet olsun ya

altinciali
27-07-2012, 12:22   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Explorer kullanmamanı öneririm açıkçası. Çünkü kendini kapatmalar, olur olmaz sayfada sorun çıkarmalar, bıktım artık explorerden. Chrome en iyisi bence, sadece onda da bazı siteleri düzgün göstermiyor ve resmi bazı sayfalar da çalışmıyor.

Mesela www.altininfiyati.net sitesine explorerden ve chromeden baktığımda farklı gösterebiliyor. Veya mebbis.meb.gov.tr sitesi explorerde düzgün çalışırken Chrome de çalışmıyor.

Ama hız açısından kesinlikle chrome yi öneririm.

Burak Torun
27-07-2012, 15:41   |  #9  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj

Tamamen kapatmak istiyorsan Denetim Masası - Program Ekle/Kaldır - Windows Özelliklerini Aç/Kapa'ya gir. Ordan IE8'in yanındaki tiki kaldır. Bilgisayarı yeniden başlat.

jackaldeath13
27-07-2012, 23:13   |  #10  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

dediklerinizin hepsini yaptım yapıyorum  program ekle kaldırdan  ekleme kaldırma  güvenli mod kaldırmaya çalışmak yada kurmaya çalışmak yada ms dos komutları yada chdsk yapmak hiç biri hiç bi r   işe yaramadı yani ne kaldırılıyor tamamen nede kuruluyor nede onarılıyor internet seçenekleri kısmına tıklayınca da hiç açılma olmuyor  explorer sayfası ise sadece belirli simgeler var bozulmuş yani ama ben tek ve son çare olarak format düşünüyorum sistem geri yükleme de işe yaramadı yada your installer gibi programlarla kaldırmak da işe yaramıyor ne oldu bende çözemiyorum

jackaldeath13
27-07-2012, 23:17   |  #11  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

ayrıca bazı arkadaşlar hala diretiyor explorer dışında kullan diye arkadaşlarım ben 90 lardan beri bilgisayar kullanıyorum explorer artık bir alışkanlık huy mizaç gibi başka programları istesemde kullanamıyorum hoşuma gitmiyor istemiyorum yani dediğiniz gibi olsa herhalde xp den  7  ye geçerdim ben hala xp kullanıyorum ve gittiği yere kadar da kullanıcam ben bıktım artık zırt pırt güncelleme ve yeni programlardan allahın günü program yazılım güncelliyorlar bırakmıuyorlar ki kullanalım bari en az 6 ay yeminle 95   2005  arası dönemi çok özlüyorum  gerek özgür internet gerek program ve yazılımların o ilk zamanlardaki heyecanı da buna dahil şimdi dikkat ediyhorum insanların yüzde 90 nuı sadece facebook bağımlısı olmuş yani internet demek sadece facebook değil resim film müzik program bilgi iletişim arayış demek ulaşmak öğrenmek yenilemek demek bu arada facebook da kullanmadım kullanmayıda düşünmüyoruım

sosyalik
27-07-2012, 23:43   |  #12  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: jackaldeath13  
ayrıca bazı arkadaşlar hala diretiyor explorer dışında kullan diye arkadaşlarım ben 90 lardan beri bilgisayar kullanıyorum explorer artık bir alışkanlık huy mizaç gibi başka programları istesemde kullanamıyorum hoşuma gitmiyor istemiyorum yani dediğiniz gibi olsa herhalde xp den  7  ye geçerdim ben hala xp kullanıyorum ve gittiği yere kadar da kullanıcam ben bıktım artık zırt pırt güncelleme ve yeni programlardan allahın günü program yazılım güncelliyorlar bırakmıuyorlar ki kullanalım bari en az 6 ay yeminle 95   2005  arası dönemi çok özlüyorum  gerek özgür internet gerek program ve yazılımların o ilk zamanlardaki heyecanı da buna dahil şimdi dikkat ediyhorum insanların yüzde 90 nuı sadece facebook bağımlısı olmuş yani internet demek sadece facebook değil resim film müzik program bilgi iletişim arayış demek ulaşmak öğrenmek yenilemek demek bu arada facebook da kullanmadım kullanmayıda düşünmüyoruı

O yıllarda internet uzun süre Internet Explorer tekeli yüzünden gelişemedi. 2001 ve 2006 arasında yalnızca bir Internet Explorer sürümü yayınlandı mesela: IE6. Firefox sayesinde Internet Explorer tekelinden kurtuldu tüketiciler, Chrome da ortaya çıkınca Microsoft bir şeyler yapması gerektiğini anladı ama kullanıcı kaybetmekten kurtulamayacak yine çünkü IE9 bile diğer tarayıcılar kadar iyi değil. Ama kimseyi IE kullanıyor diye yargılamam, alışkanlık işi biraz da.