İnternet Explorer 9 sorunu

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 16:12   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
729 mesaj

Firefox 6.0 sürümündede sorunla karşılaştım firefoxu kapattım açılmadı dakikalarca bekledim gine açılmadı kaç kere tıkladım gine açılmadı görev yöneticisinden firefox.exe' yi sonlandırdım sonra ancak açıldı böyle basit buna benzer hatalarla deli olmaktansa internetimin hızı biraz yavaş olsunda sağlam olsun yeter.

sosyalik
03-09-2011, 16:14   |  #27  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,707 mesaj
Alıntı: antimalware45985  
Peki ben haklı deyilmiyim yani kafadanmı atıyom bütün yazdıklarımı ben tecrübelerimi yazıyom internet explorer in hiç 217mb bellek tükettiğini hatırlamıyom ve internet explorerDe hiçbir zaman basit hatalarla karşılaşmadım bana inanan inansın inanmayan inanmasın her koyun kendi bacağından asılır sanki kötülüğünüze konuşuyom firefox hızlı sağlamda olsa ne güzel olur internet explorer hep yavaştı internet explorer 9 çıktı rahatladık bayabi hızlı.
Göremezsin çünkü IE, Chrome'un yaptığı gibi her bir sekmeyi ayrı bir işlem olarak gösteriyor. İkinci nedense çok fazla sekmeyle çalışmıyor olabilirsin :)
Ayrıca Firefox'ta yazılım hataları var diyorsun ama pek çok webmaster, site yöneticisi, yapımcısı genelde Firefox kullanır. Firefox kullanmayanların çoğu da site tasarlarken, kod yazarken Firefox kullanır. (İstisnalar hariç tabii ki.) Yani bi webmaster için (genelde) her yol Firefox'a çıkar :)

Not: Konu amacından çıktı.

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 16:23   |  #28  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Göremezsin çünkü IE, Chrome'un yaptığı gibi her bir sekmeyi ayrı bir işlem olarak gösteriyor. İkinci nedense çok fazla sekmeyle çalışmıyor olabilirsin :)
Ayrıca Firefox'ta yazılım hataları var diyorsun ama pek çok webmaster, site yöneticisi, yapımcısı genelde Firefox kullanır. Firefox kullanmayanların çoğu da site tasarlarken, kod yazarken Firefox kullanır. (İstisnalar hariç tabii ki.) Yani bi webmaster için (genelde) her yol Firefox'a çıkar :)

Not: Konu amacından çıktı.

ben firefox 6'da 2-3 sekmeyle çalışırken firefox 217 mb bellek yedi demedimmi konuyu sapıtıp durma ben dürüst konuşuyom.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (100533) ~ 03 Eylül 2011 16:29
sosyalik
03-09-2011, 16:31   |  #29  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,707 mesaj
ben firefoxda 2-3 sekmeyle çalışırken firefox 217 mb bellek yedi demedimmi konuyu sapıtıp durma ben dürüst konuşuyom.
Hayır dememeşsin:
Peki ben haklı deyilmiyim yani kafadanmı atıyom bütün yazdıklarımı ben tecrübelerimi yazıyom internet explorer in hiç 217mb bellek tükettiğini hatırlamıyom ve internet explorerDe hiçbir zaman basit hatalarla karşılaşmadım bana inanan inansın inanmayan inanmasın her koyun kendi bacağından asılır sanki kötülüğünüze konuşuyom firefox hızlı sağlamda olsa ne güzel olur internet explorer hep yavaştı internet explorer 9 çıktı rahatladık bayabi hızlı.
İsteyen istediğini kullansın. Ama şunu da bilin ki artık Internet Explorer'ın tekelindeki ve hiç gelişmeyen web teknolojileri ve web tarayıcıları devrinde yaşamıyoruz. :)

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 16:36   |  #30  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Firefox' da mutlaka web sitelerinde sorun çıkarmıştır şimdi hatırlamıyom tekrar bulamam ama firefoxda yazılım hatası olduğunu herkes biliyor şimdi mesala firefox 6.0.1 kullanıyodum ve en fazla 2-3 sekme açıktı flash oyunda oynamıyodum videoda izlemiyodum web sayfasında gezerken avg 2012 uyarı verdi firefox 217mb bellek tüketiyor dedi ayrıca geçmişide temiz tutarım.
İşte burda demişim zaten firefoxun 217 mb bellek yediğini  sosyalik dikkatli oku.

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 16:54   |  #31  
Kapalı Hesap
729 mesaj

ben kimseyi kırmakta istemiyom firefox düşmanıda değilim sadece gerçekleri anlatmaya çalışıyom yani firefox un sorunlu olduğunu felan bu sorunlar sinir etti bende paylaşıyım dedim o kadar.

sosyalik
03-09-2011, 16:54   |  #32  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,707 mesaj
İşte burda demişim zaten firefoxun 217 mb bellek yediğini  sosyalik dikkatli oku.
Bu yeterli olacaktır sanırım, aynı sekmeler açık:

Not: Firefox burada 193 mb gösteriyor çünkü sonradan birkaç sekme daha açtım.

Resimler kötü görünüyorsa yeni sekme düğmesine sürükleyin.

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 16:57   |  #33  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Bu yeterli olacaktır sanırım, aynı sekmeler açık:

Not: Firefox burada 193 mb gösteriyor çünkü sonradan birkaç sekme daha açtım.

Resimler kötü görünüyorsa yeni sekme düğmesine sürükleyin.

Ben nediyom bu sosyalik nediyo firefox 6 da 2-3 sekmede 217 mb yedi diyom bu sosyalik 6-7 sekme açmış git işine sosyalik senle uğraşamam.

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 17:01   |  #34  
Kapalı Hesap
729 mesaj

firefox v6.0.1 de 2-3 sekme açıktı bunlardan biriyle gezinme esnasında uyarı aldım firefox 6 217mb bellek tüketti diye gerçi firefox 6 nın sistem gereksinimi önerilen p4 işlemci 512mb ram  benim bilgisayarın ramı 1 gb belkide ram bol diye 217 mb yedi.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (100533) ~ 03 Eylül 2011 17:03
sosyalik
03-09-2011, 17:03   |  #35  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,707 mesaj
Ben nediyom bu sosyalik nediyo firefox 6 da 2-3 sekmede 217 mb yedi diyom bu sosyalik 6-7 sekme açmış git işine sosyalik senle uğraşamam.
6-7 değil; ikisinde de 8 sekme ve aynı sekmeler açık.
Ayrıca her şey ortada. Internet Explorer'ın 217 mb Ram yediğini görmemiş olabilirsin, ben 445 mb yediğini gördüm ve gösteriyorum. :)

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 17:07   |  #36  
Kapalı Hesap
729 mesaj
6-7 değil; ikisinde de 8 sekme ve aynı sekmeler açık.
Ayrıca her şey ortada. Internet Explorer'ın 217 mb Ram yediğini görmemiş olabilirsin, ben 445 mb yediğini gördüm ve gösteriyorum. :)
İstersen 20 sekme aç ben firefox 6.0.1 sürümünde 2-3 sekme açtım bu 2-3 sekmeden birinde gezerken Avg 2012 antivirüstenden firefox 6.0.1 in 217 mb bellek yediği uyarısını aldım ve ben chip formunda herhangibi yerde gezerken oldu.

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 17:29   |  #37  
Kapalı Hesap
729 mesaj

Sonuç:
İnternet Explorer yavaştı ama sağlamdı yavaş olsunda sağlam olsun bu yeter. Sonra İnternet Explorer 9 çıktı hem daha pratik hem daha hızlı hemde herzamki gib daha sağlam oldu. İnternet Explorer 10 çıksında bi görün web tarayıcının hangisi hızlıymış.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (100533) ~ 03 Eylül 2011 17:35
Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 17:49   |  #38  
Kapalı Hesap
729 mesaj

İnternet Explorer 9 dünyanın en iyi web tarayıcısı siz bunu kabullenemiyosunuz İnternet Explorer 10 sürümü çıksın tekrar en çok kullanılan web tarayıcı İnternet Explorer olacaktır.

sosyalik
03-09-2011, 18:00   |  #39  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,707 mesaj

Her 20 dakikada bir bir şeyler mi yazacaksın? Konu çöplüğe döndü, konuyu açan arkadaş mesajını sildi.
Ben yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi son sözümü söyledim ayrıca bu forumdaki neredeyse herkes neden IE'nin en çok kullanılan tarayıcı olduğunu biliyor. :)

Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 18:16   |  #40  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Her 20 dakikada bir bir şeyler mi yazacaksın? Konu çöplüğe döndü, konuyu açan arkadaş mesajını sildi.
Ben yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi son sözümü söyledim ayrıca bu forumdaki neredeyse herkes neden IE'nin en çok kullanılan tarayıcı olduğunu biliyor. :)
Lafına dikkat et konuyu çöplük eden sensin lüzumsuz yere dönderdin durdun sen uzattın sen okuyucuları yanıltıyorsun. Benim amacım bişeyi savunmak değil doğru olanı savunmaktır.

Kapalı Hesap (200174)
03-09-2011, 19:09   |  #41  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

yaw birader sosyalik firefox'u sever diğeri chrome'u bende mozillacıyım zevk veriyor bana tarayıcı kullanırken hem fazlada sistemi tüketmiyor (kendi sistemimimi) yani tartışma gereksiz.....
MOZİLLA SON SÜRÜM 67 SEKME AÇTIM BUYRUN...
(BOŞ SEKME DEĞİL HER SEKME İLE FARKLI SİTELERE GİRDİM SONUCA BAKTIM SEKMELER AÇIKKEN)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (100533) ~ 03 Eylül 2011 19:19
Kapalı Hesap (221311)
03-09-2011, 19:31   |  #42  
Kapalı Hesap
729 mesaj

Avg antivirüs 2012 opera 11.51' de uyarı verdi opera 279 mb bellek tüketiyor dedi iki üç sekme açıktı sadece chip forumda geziyodum diğer bu 1-2 sekmede ekrankartı sitesi açıktı aynen firefox 6.0.1 de gine 2-3 sekme açıktı bu bir iki sekmede ekrankartı sitesi açıktı  gine avg antivirüs 2012 uyarı verdi firefox 217 mb bellek tüketiyo dedi bu uyarıları gezerken verdi sanırım bu web tarayıcılar web sayfasını açmak için belleğe kısa süreliğine yükleniyor web sayfası açıldıktan sonra normale dönüyordur tekrar ediyorum amacım kimseyi üzmek yada kırmak değil avg antivirüs 2012 nin uyarı vermesi beni biraz tedirgin etti.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (100533) ~ 03 Eylül 2011 21:15
black_flood
04-09-2011, 09:39   |  #43  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

selçuk bey gerçek olan açıklamayı yapmış zaten atıp tutmanın mantığı yok ie yok bilmem ne diye. ayrıca devlet dairesi sitesi olarak hangi okulda i9 ile yada diğer devlet dairelerinde i9 yada i8 ile tam %100 uyumlu olanı var. saysanız belki 3 yada 5 tane.

madem açabiliyor neden uyumluluk modu ile uğraştırıyor diyen olmuş. cevabı basit uyumluluk mode eski ie6 ve ie7 ile sadece çalışan web sitelerini görüntüleyebilmek için başka bir sebebi yok. ie5 uyumlu olan siteler zaten uyumluluk modeu ilede açılmıyor düzgün ie9 ve 8 de.

ram tüketimi olayına gelince uçan kelebekleri ve diğer hareketli görselleri hafie alma bendede baya bir ram gidiyor ama sebebi sitedeki herhangi bir kod yada benzeri bir zararlı değil sebebin başyapıt sorumlusu adobe malesef. flash player tabanı ile açılan bileşenlerin olduğu sitelerin hepsinde çok uçuk ram tüketimi söz konusu sistemlerde. sözde 64 desteği vermiyorlar ama 32 bit hali ile bile 64 kullanmışçasına ram sömüren bir uygulama. iyice su kaçırdı adobe artık utanmasa 750 mb ram tüketecek 5 tane flash site açınca.

bu arada chip dergisine ait sitedede çok fazla flash olduğu için 200mb ve üzeri ram tüketimi gayet normal.

sitede var olan virüsün olayına gelince çok başıma geldi ameleler gurubundan oluşan insanların kurdukları sistemler bu kadar oluyor. piyasada birçok domain alan adı ve hesabı barındıran ara sunucular var. ve bu alan adlarına ait bilgilerin, içeriklerin depolandığı sistemlerin çoğunda antivirüs yok olmadığı gibi depolama alanına erişen şahıslarında çoğu salak antivirüs kasıyor diyerekten antivirüs olmadan takılıyor yada avast kırık esed yada kaspersky kullanarak asalaklar gibi yaşamaya devam ediyor. buna bağlı olarakta antivirüsüm var deyip korsan kullananlar hiç kullanmayanlardan daha çok tehlikeli.

bu tip kişiler olduğu sürece ne virüs biter nede uçan web siteleri. şuanda yok virüs vs. sitede içerik filtreleme ve web advisor ile yeşil çentik geliyor.avg' nin ne halt yediğide belli zaten aynı avst gibi yerlerde sürünüyor.

Son Düzenleme: black_flood ~ 04 Eylül 2011 09:43
Kapalı Hesap (221311)
04-09-2011, 10:06   |  #44  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: black_flood  
selçuk bey gerçek olan açıklamayı yapmış zaten atıp tutmanın mantığı yok ie yok bilmem ne diye. ayrıca devlet dairesi sitesi olarak hangi okulda i9 ile yada diğer devlet dairelerinde i9 yada i8 ile tam %100 uyumlu olanı var. saysanız belki 3 yada 5 tane.

madem açabiliyor neden uyumluluk modu ile uğraştırıyor diyen olmuş. cevabı basit uyumluluk mode eski ie6 ve ie7 ile sadece çalışan web sitelerini görüntüleyebilmek için başka bir sebebi yok. ie5 uyumlu olan siteler zaten uyumluluk modeu ilede açılmıyor düzgün ie9 ve 8 de.

ram tüketimi olayına gelince uçan kelebekleri ve diğer hareketli görselleri hafie alma bendede baya bir ram gidiyor ama sebebi sitedeki herhangi bir kod yada benzeri bir zararlı değil sebebin başyapıt sorumlusu adobe malesef. flash player tabanı ile açılan bileşenlerin olduğu sitelerin hepsinde çok uçuk ram tüketimi söz konusu sistemlerde. sözde 64 desteği vermiyorlar ama 32 bit hali ile bile 64 kullanmışçasına ram sömüren bir uygulama. iyice su kaçırdı adobe artık utanmasa 750 mb ram tüketecek 5 tane flash site açınca.

bu arada chip dergisine ait sitedede çok fazla flash olduğu için 200mb ve üzeri ram tüketimi gayet normal.

sitede var olan virüsün olayına gelince çok başıma geldi ameleler gurubundan oluşan insanların kurdukları sistemler bu kadar oluyor. piyasada birçok domain alan adı ve hesabı barındıran ara sunucular var. ve bu alan adlarına ait bilgilerin, içeriklerin depolandığı sistemlerin çoğunda antivirüs yok olmadığı gibi depolama alanına erişen şahıslarında çoğu salak antivirüs kasıyor diyerekten antivirüs olmadan takılıyor yada avast kırık esed yada kaspersky kullanarak asalaklar gibi yaşamaya devam ediyor. buna bağlı olarakta antivirüsüm var deyip korsan kullananlar hiç kullanmayanlardan daha çok tehlikeli.

bu tip kişiler olduğu sürece ne virüs biter nede uçan web siteleri. şuanda yok virüs vs. sitede içerik filtreleme ve web advisor ile yeşil çentik geliyor.avg' nin ne halt yediğide belli zaten aynı avst gibi yerlerde sürünüyor.

Bak benim kullandığım antivirüs free dünyaca popüler bi program download.com a bak görürsün avg 2012
2. ben kırılmış program kullanmıyom 
3. Atım tutmuyorum Firefox sağlam olsaydı bende firefox kullanırdım internet explorerin sağlam olduğu firefoxun sorunlu olduğu yalan değil bu bi gerçek kabullen artık sende firefox hızlı ama sağlam değil
4.Avg antivirüs programı şu kadar bellek tüketiyo diye uyarı verdi yalan mı söylüyo
5.Sen virüs konusunu nerden çıkardın konuyla alakası yok bile?

Kapalı Hesap (221311)
04-09-2011, 10:09   |  #45  
Kapalı Hesap
729 mesaj

Siz sadece internet exploreri küçültmeye çalışıyosunuz açıklarını ortaya koyuyosunuz ama firefoxa yada operaya gelince nekadar sorunluda olsa savunuyosunuz.