İNTERNET EXPLORER DA KİLİTLENME

HPQ-User
30-10-2009, 20:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

elif sormuş:
bilgisayarıma turojen virüsü vardı ancak format atmak zorunda kaldım temizlenmedi ve buna rağmen internet explorer da sayfa üzerindeyken uzun zaman bekliyorum ki tıklanacak aktifliği sağlıyorum sanki kilitleniyor scrollar bile çalışmıyor bunu nasıl eski durumuna getiririm

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS F3JSERİES
1024mb memory
duo t5600
120gb hd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.0 (KHTML, like Gecko) Chrome/3.0.195.27 Safari/532.0

Semih Özyurt
30-10-2009, 21:03   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

diğer internet tarayıcılarındada oluyor mu bu sorun (mozilla opera chrome) bide explorerin hangi sürümü eğer 6 sürümüyse en son sürüme yükseltin eğer son sürümse eklentiler olmadan çalıştırın.

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 30 Ekim 2009 21:04
CapanQGLU
30-10-2009, 21:12   |  #3  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Elif Hanım;
Eğer İnternet Explorer başlangıç sayfanız kilitlendiyse ve başlangıç sayfasını değiştiremiyorsanız, bunu 3 farklı yöntemle çözebiliriz.

1.Yöntem

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

2.Yöntem

Başlat / Çalıştır / Regedit/ HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek gidin. Hemen yan tarafdaki Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

3.Yöntem

Başlat / Çalıştır "gpedit.msc" Kullanıcı yapılandırması / Windows Ayarları / İnternet Explorer bakımı...
URL'ler ve Önemli URL'ler burada birinci seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz URL yi yazıyorsunuz.

Kolay gelsin, selametle...
Erdoğan ACER'e teşekkürler.
İyi günler.

İnternet Explorer'ın eski sürümündeyse, güncelleyin.
- Bilgisayarınızı da Güncel olarak kullandığınız Anti-Virüs yazılımıyla temizlik yapın.

Mustafa@PC
30-10-2009, 21:17   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Format atmanıza rağmen trojen temizlenmedi mi ?

Format attığınız CD'yi değiştirin ve tüm bilgilerinizi yedekleyip ! tüm sürücülere format atın. Sistemi kurar kurmaz ilk güvenlik programını yükleyin.

umut10tm
31-10-2009, 16:53   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

pc açıldıktan 5 -6 dakşka sonra masa üstünedeki simgelere tıklayınca açmıyor sol tuş farenin işlemniyor gibi simgeler çalışmıyor gibi  ama başlattan girince simegeler aktif sanki masa üstü kitlenmiş. ne yapsam bilmiyorum lütfen yardım...

M.G.G
31-10-2009, 17:28   |  #6  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Modifiyeli Xp mi kullanıyorsunuz?
Sorun donanımsalda olabilir belki ram açılışta kısa bir ağrıza yapıyor olabilir?
Ekran kartı driverini güncellemeyi deneyin
Bu önermelerimden 3'ü de sonuç vermediyse ssisteme Low Level Format atın;

Not:Low level format atarken çok dikkat edin.Bir hata bilgisayarı tamamen işe yaramaz hale getirebilir.

melen
01-11-2009, 16:30   |  #7  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: umut10tm  
pc açıldıktan 5 -6 dakşka sonra masa üstünedeki simgelere tıklayınca açmıyor sol tuş farenin işlemniyor gibi simgeler çalışmıyor gibi  ama başlattan girince simegeler aktif sanki masa üstü kitlenmiş. ne yapsam bilmiyorum lütfen yardım...
Yeni konu açın.[alıntı=""]Elif Hanım:
Internet Explorer 8 sürümünü yükleyin. Bunun dışında, Google Chrome öneririm. V8 sayesinde sayfaları jet gibi yüklüyor...