internet explorer home page hk

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
seckin2112
22-06-2004, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaslar

Ziyaret ettigim sitelerin birinden oldu galiba bilemiyorum.Internet explorer Home page'im degisti.about blank adi altinda bir search page cikiyor.Ne yaptiysam duzeltemedim.Once normal internet explorer optionstan eski haline getirdim.Daha sonra registry'den gordugum kadariyla kayitlari sildim.Spyware cleaner ile taradım ama makinayi acip kapadigimda yine karsima cikiyor.
Bu konu hakkinda yardimlariniza ihtiyacim var

Selamlar

marveaus
09-07-2004, 14:21   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

slm
aynı sorunnu bende yaşıyorum bulursam bir çözüm sana haber veririm
eğer sende bulursan bana haber ver
sanırım registry de ayarlamalar gerkiyor

BwT
09-07-2004, 14:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
720 mesaj

Daha öncede konuşmuştuk bunları.
ad-aware veya spybot kurup çalıştırın.
Kolay gelsin..

webaytek
09-07-2004, 14:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

sizin derdiniz tabii ki hepimizin sıkıntısı olan Spyware'lerden
kaynaklı.
nedir bu spyware?
Bilgisayarınıza yüklediğiniz yazılımlarla beraber yüklenen (yardımcı yazılımlar) içeriği reklam olabilir bilgisayarınızdaki şifreleri program yazarına gönderen tarz programlar olabilir hiç farketmez bilgisayarı ve kullanıcıyı sinir eden programcıklar. Bunları temizlemenizin tek ve yek bir yolu yok tabii ki isterseniz Windows98 için başlat >> çalıştır >> msconfig yazıp Başlangıç sekmesinden tanımadığınız programların yanındaki onay kutusunu kaldırmak + başlat >> çalıştır >> regedit yazarak aynı programlara ait anatharları tamamen aratarak silmek.

Windows XP için başlat >> çalıştır >> services.msc yazarak aynı şekilde listeden tanımadığınız programları çift tıklatarak açılan pencereden kapalı (disabled) yapmak ve yine registry'yi temizlemek

yada işin kolayına kaçıp ad-aware yada o tarz (spy killer) programları kullanarak bu illete çözüm bulmak.

Tabii ki 2. yol tercih sebebidir ancak sisteminizi kendiniz tanımaya çalışmazsanız başınıza gelecek 2.olayda belki forumlardan da yardım alamayabilirsiniz... İYİ GÜNLER
Ad-Aware : http://www.download.com/Ad-aware ... 79.html?tag=lst-0-1 (Programın tek kötü yanı ileride kullanmak istediğiniz bazı reklam-zorunluluğu olan programları açamayabileceğiniz.)

Alternatifler : http://www.download.com/3000-2144-10209093.html (SpyHunter)

Bu arada unutmadan Kazaa, Getright'ın 5 versiyonunun öncesi,
Bu programlarla beraber gelen yazılımlar.
Yani neymiş Ucuz etin yahnisi yawan oluyormuş (Kazaa içindi)

Son Düzenleme: webaytek ~ 09 Temmuz 2004 14:37