İNTERNET HIZI VE KESİLMESİ

HPQ-User
15-06-2008, 21:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ronaldinho sormuş:
Merhaba..
Ben size daha önce  internet bağlantımın sık sık gidip geldiğinden bahsetmiştim..
Bense internet hızını arttıracak bazı uygulamalar yaptım."Ayarlanabilir Bant Genişliğini Sınırla Özellikleri" öğsini çit tıkladım  ve etkinleştirdim.Bant genişliği sınırını da sıfır yaptım.Böylece internet  hızım gözle görülür bir biçimde arttı.
Sorum ise bu uygulama ısınma yüzünden  Modeme zarar verir mi?
Ve bu tip uygulamarla Bağlantımın kesilmesini engelleyebilirmiyim?Veya kesilmeyi önleyen program mevcutmudur?
Şimdiden teşşekkür ediyorum..İyi günler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İNTEL cORE2 dUO-2,66Ghz işlemci hızı -1GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Reborn91
16-06-2008, 01:11   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

selamlar..
internet hızınızın artması ile modeminizi ısınması arasında hiçbir baglantı yoktur. yani gönül rahatlıgı ile kullanabilirsiniz overclock ile alakası yok :) bu uygulama ile bir bandı birden fazla kişi kullanıyorsanız bant genişliğini kendinize daha cok ayarlayabilirsiniz mesela..

erdem187
16-06-2008, 01:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

Bağlantı kesilmesi derken Türk Telekomun dandik altyapı dolayısıyla olan kesilmelerden bahsediyorsanız buna hiçbir şekilde müdahale etme şansınız yok..

AnchryA
16-06-2008, 13:04   |  #4  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Sisteminizi Elle  yapılandırırken  1  şeyi  düzeltirken  diğer birşeyden  ödün verirsiniz genelde.  Bu yüzden   Hem  net  hemde  Pc nizi  optimize edecek sorunları düzeltecek bir yazılım kullanın daha iyi. mesela ; TUNEUPUtilities 2008

test ettim ve    başarılı buluyorum.    İnternet  hız'nda   gözle  görülebilecek  bir  artış var.  ve   bağlantı  kopması  yada yavaşlaması gibi  sorunları  anında  düzeltebilmekte.   ek bir özelliğide  1  tuşla   optimizasyon.  Tavsiye ederim  elle  ugraşmaktanda kurtulursunuz.