Internet Hızınıza Doping Saçmalığı

spookydream
12-08-2010, 10:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

https://www.chip.com.tr/konu/internet-hizina-doping_20992.html

Yukarıdaki makaleler bir ay arayla yayınlandı. Aynı programı tanıtıyorlar. İlkinde internet hızını %80 ikincisinde %60 arttırmayı vaat ediyor. Fakat bu bence tamamiyle bir saçmalık. TTNetin verdiği bant genişliğinin üzerine çıkmak imkansızdır. "8 mbps hızım var bu programla 25 mbps hızı gördüm." şeklinde sahte olduğu ve programı yayınlayanlar tarafından yazıldığı bariz belli olan yorumlar var. Programın sitesinde üreticini iletişim bilgileri vs.i yok. Açıkça görülüyorki CHIP online yazarlarından biri/birkaçı bu programın sahibiyle anlaşmış ve organize şekilde bu programı yaymaya çalışıyor. Bu programın bir zararlı yazılım olduğu yönünde kuvvetli şüphelerim var. Çünkü temmuz ayının CHIP dergisinde bu gibi programların işe yaramaz oldukları anlatılıyordu. Endişem ise bilgisayar konusunda deneyimli olmayan kullanıcıların bu gibi makale ve yorumlara aldanabileceği. CHIP online yöneticilerinden gerekeni yapmalarını rica ediyorum.

firaristt
12-08-2010, 11:21   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

bazı yerlerde işe yarıyor gibi "idi"... dün arkada download yaparken facebookta video açtım önce turbo int. siz sonra turboyu int. açtım hızlı dolmaya başladı ama indirdiğim dosyanın hızı düştü turboyu kapattım dosya hızlandı video yavaşladı... sonuç internet bağlantısını daha verimli kullanıyor gibi görünen bi program ama down. programında hızı limitleyince video yine hızlı yükleniyor :)) bncede bi işe yaramıyor açtığımda down. daha da düşüyor...

özkan_oktay
13-08-2010, 02:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Alıntı: spookydream  
https://www.chip.com.tr/konu/internet-hizina-doping_20992.html
https://www.chip.com.tr/konu/turb ... degilmis_21789.html

Yukarıdaki makaleler bir ay arayla yayınlandı. Aynı programı tanıtıyorlar. İlkinde internet hızını %80 ikincisinde %60 arttırmayı vaat ediyor. Fakat bu bence tamamiyle bir saçmalık. TTNetin verdiği bant genişliğinin üzerine çıkmak imkansızdır. "8 mbps hızım var bu programla 25 mbps hızı gördüm." şeklinde sahte olduğu ve programı yayınlayanlar tarafından yazıldığı bariz belli olan yorumlar var. Programın sitesinde üreticini iletişim bilgileri vs.i yok. Açıkça görülüyorki CHIP online yazarlarından biri/birkaçı bu programın sahibiyle anlaşmış ve organize şekilde bu programı yaymaya çalışıyor. Bu programın bir zararlı yazılım olduğu yönünde kuvvetli şüphelerim var. Çünkü temmuz ayının CHIP dergisinde bu gibi programların işe yaramaz oldukları anlatılıyordu. Endişem ise bilgisayar konusunda deneyimli olmayan kullanıcıların bu gibi makale ve yorumlara aldanabileceği. CHIP online yöneticilerinden gerekeni yapmalarını rica ediyorum.

Arkadaşım programı denememişsin heralde asıl sen saçma konuşuyorsun, nvidia'nin sitesinden normalde bende 108 kb hızında gelen dosya turbo internet devre de iken 900 kb hızını gördü.. Devre dışı kalır kalmaz 108 kb ye geri düşüyor, bu kadarı yeterlidir heralde.

powerNET
13-08-2010, 04:24   |  #4  
Yeni Üye
23 mesaj

arkadaş yememiş içmemiş kalkıp yazı yazmış. arkadaş büyük ihtimalle ya kurmayı beceremiyor yada bu yazılım firmasına gıcığı var. değerli arkadaşım şu kadar söyliyim senin kullanamadığın bu yazılım benim evdeki 16 işteki 32 mbps hattımı tavana vurdurdu. sen takılmaya devam et böyle. ben eminim ki bu çekememezlik yada bilinçsizlik. aslında hata bizde. iyi bulan yazmıyor peki çekemeyen yazıyor.

ben ilk betasını kurduğumda zorlandım biraz. handycafe ile birlikte vermişlerdi. sonra bireysel beta çıktı ve süper gitti. şimdi tam sürümü çıktı ve sanırım chipte daha yayınlanmadan 2 gün önce ben satın almıştım bile. download hızımı da uçurdu. idm ile yaptıklarıma etki etmiyor çünkü firmadan gelen cevap şuanki sürümünün download managerler ile çalışmadığı ancak ileride destekleyeceği idi. ama firefox ta ve internet explorerdaki downloadlarda sanki download mamager ile indiriyormuşum gibi uçuyor resmen..

bir de gerekenin yapılmasını rica etmiş :))))

coskunkolik
13-08-2010, 04:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Bu tip yalanlara PC ve net bilgisi yetersiz yeni başlamış çaylaklar inanır ancak. Bu tarz programların alayı sahtekarlık. Bırakın iyileştirmeyi düzgün çalışan sistemi kararsız hale getiriyorlar. Daha evvel de Chip bu tarz programların reklamını yapmak amacıyla Haber yaptı. O haberi gayet sert bir şekilde eleştirip gerçekleri anlatan bir yorum yazdım. Bilin bakalım ne oldu. Tabiki o yorumumu yayınlamadılar sansür uyguladılar. Üstelik ne bir küfür ne de hakaret içeriyordu. İşin altında yatan gerçeği hala idrak edememiş saf kardeşlerim için bu olay ibret olsun.

feanorking
13-08-2010, 04:58   |  #6  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

programı ilk yayınlandığı andan itibaren kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor. dostum senin sisteminde sorun olmalı yada kullanamıyorsun gerçi bebeler bile kullanır.

firaristt
13-08-2010, 11:33   |  #7  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

hayır hiç işe yaramıyor normalde ( program olmadan ) 800-900kb/s ile indirdiğim dosya şimdi 10-15le iniyor... programı devre dışı bırakınca yine düzeliyor... stabil sistemi bile bozuyor...

Son Düzenleme: firaristt ~ 13 Ağustos 2010 12:45
Selçuk İslamoğlu
13-08-2010, 18:35   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

firaristt: o program dosya indirmek için değil ki... videoları browserlarda hızlandırmak için...

Basitçe şöyle diyelim: Hiç bir browser "getright", "flashget" gibi birden fazla parçalı indirme yapmaz. bu " "browserlar içinde çalınan" videolar için de geçerli. Bu program videoları bu hale zorluyor. gidip indirdiğin divx için bu işi yapmaz.

konuyu açan arkadaş: "Tabii ki INTERNET BAĞLANTI HIZINI arttırmıyor" ama videoları o bağlantınla indirebileceğinden çok daha hızlı browsera aktarıyor. Programın yaptığı bu...

spookydream
14-08-2010, 00:42   |  #9  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Selçuk bey eğerşu konuyadikkatli baktıysanız sadece video hızlandırmadan bahsedilmediğini göreceksiniz. Zaten kendi sitesinin sloganı bile the best and the only real internet accelerator software in the world. Yine site içinde özelliklerinde High Speed Internet Surfing, Speeds up all downloads from Internet (web), Speeds up your internet up to 60 timesdiyor.

Denemeden konuşuyor, çekemiyor diyen arkadaşlara ise yanıtım bu:

Merak edenler için söyliyeyim bağlatım TTNet 1 Mbps sınırsız ve gerek videoda, gerek sayfa açılışında, gerekse dosya indirmede hızım oldukça yavaşladı. Sanal bilgisayarda denememin sebebi programa güvenmiyor olmam. Güvenmemekte haklıyım çünkü ne zaman sanal bilgisayarı açsam (program yüklendikten sonra) modemin veri ışığı sürekli yanmaya başlıyor =) Bir düşünün sebebi ne olabilir?

Ayrıca temmuz chip dergisinde zehirleyen yazılımlar başlığı altındaki internet hızlandırıcılarla ilgili bölümü okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. O zaman CHIP dergisi ve CHIP Online arasındaki tutarsızlığı görüp neden bu kadar uğraştığımı anlıyacaksınız.

Son Düzenleme: spookydream ~ 14 Ağustos 2010 00:51
mcafee23 ayrılmıştır
14-08-2010, 01:34   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

indirip deneme gereksinimi bile duymuyorum.
Chip online herşeyi hızlandırıyor zaten !!!.....

Açılışı hızlandır xx saniyede windows açılsın
windows'u hackle hızlı kapansın...
İnterneti hızlandır.3 dk bir dvd indir gibi boş konuları yazmaya başladı çünkü konu bulamıyor.
5 senedir hızlandırıyor ama hep aynı yerdeyiz...

Bunu üzülerek söylüyorum ki chip dergisi ve forumu özelliğini gerçekten yitirdi.

firaristt
14-08-2010, 11:26   |  #11  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

evet bu aralar hızlandırma programlarının reklamını yapar oldular.. yanlış anlaşılmasın.. hele internet hızlandırma programları hiç bi işe yaramıyor tam tersine düzgün sistemi bile bozuyor...

PCKoLiK BeRKaY
14-08-2010, 12:37   |  #12  
PCKoLiK BeRKaY avatarı
Yıllanmış Üye
542 mesaj

TTNet gerçekleri . . .

powerNET
16-08-2010, 01:36   |  #13  
Yeni Üye
23 mesaj

Arkadaşım program bildiğin hızlandırıyor hem de deli gibi. Selçuk bey download için değil yazmışsınız ancak download manager kullanmayanlarda işe yarıyo download için ve sayfa açarken de. 1mb de işe yaramıyor olabilir. sanırım siz hattınızı 50mb yapmasını beklediniz. adamlar başka bir forumda bas bas bağırdılar speed-test sonuçlarına değil indirme hızınıza bakın diye.

konuyu açan arkadaşa değil bu lafım. 1 mb yi 10-20 yapacağını beklemiş yanlış beklemiş. ama diğer bazı arkadaşlar küfür derecesine getirmişler. resmen çekemiyorlar yada baika hüsumetleri var.

teşekkürler

spookydream
16-08-2010, 09:55   |  #14  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: powerNET  
Arkadaşım program bildiğin hızlandırıyor hem de deli gibi. Selçuk bey download için değil yazmışsınız ancak download manager kullanmayanlarda işe yarıyo download için ve sayfa açarken de. 1mb de işe yaramıyor olabilir. sanırım siz hattınızı 50mb yapmasını beklediniz. adamlar başka bir forumda bas bas bağırdılar speed-test sonuçlarına değil indirme hızınıza bakın diye.

konuyu açan arkadaşa değil bu lafım. 1 mb yi 10-20 yapacağını beklemiş yanlış beklemiş. ama diğer bazı arkadaşlar küfür derecesine getirmişler. resmen çekemiyorlar yada baika hüsumetleri var.

teşekkü

ben 1 mbps yi 10-20 mbps yapması beklemiyorum zaten hiçbir şekilde hızlandıramayacağını savunuyorum.

ayrıca sadece speed-teste bakmadım. herhangi bir siteden dosya indirme hızına ve sitelerin açılış sürelerinede baktım. bariz bir yavaşlama söz konusu.

Son Düzenleme: spookydream ~ 16 Ağustos 2010 09:57