internet paylaşımı

lutfu_1968
18-11-2010, 02:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Selamlar.Arkadaşlar ben interneti 5 komşu ile paylaşmayı düşünüyorum.Bu şekilde paylaşan bir çok kişi var.
1-Bunun sakıncası varmıdır TTNET ve benim açımdan?
2-1 Mbs sınırsız internet paketim var.Aynı anda herkes internete girdiğinde sayfaların açılması yavaş olur mu acaba? Facebok you tube gibi sitelere girişte hız düşer mi?
3- Eğer düşer diyorsanız 2Mbs yapsam nasıl olur?
Burda dosya indirmeyi gözönüne almıyorum.Sadece internette sörf olayını göz önüne alınız.
Kablosuz olarak paylaşım yapmayı düşünüyoru.Bir anten ile kapsama alanını artırarak.
Teşekkürler.

Son Düzenleme: lutfu_1968 ~ 18 Kasım 2010 02:54
DuaLCore
18-11-2010, 09:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
125 mesaj

yukardaki arkadaş iyi açıklamış bende yazayım:
1-İnteri paylaştırmaktan kastınız wifi(kablosuz)yapmanız doğru bir seçim
2-1mbps gibi bir hızda taktir edersiniz li 5 kişi nin aynı anda girmesi tabi ki kasar biraz fakat kaç kişi ne kadar kullanacak bilmiyorum ama 1mbps sörfte işinizi görür gibime geliyor sınırsız tabi sizin hesabınıza bağlı (kişi sayısı *bant genişliği)
3-2mbps tabi daha rahat olur bence 2mbps yeter dediklerinize göre
4-download konusu size kalmış aynı anda indirmemek koşulu ile istediğiniz hızı alırsınız

Son Düzenleme: DuaLCore ~ 18 Kasım 2010 09:05
lutfu_1968
18-11-2010, 11:24   |  #3  
OP Yeni Üye
44 mesaj

Wifi olarak internetimi evimde kurdum diyelim.(Paylaşıma açmıyorum ama) Şifrede koymadım.Başka birisi veya birileri de anaaaa baktılar şifresiz bir wifi internet hemen benim hattımdan girmeye başladılar.Suç ve suçlar işlediler.Tekrar ediyorum kimseyle paylaşmıyorum bilerek.Sadece şifreleme yapmıyorum.Ne olacak o zaman ?

lutfu_1968
18-11-2010, 12:42   |  #4  
OP Yeni Üye
44 mesaj
Alıntı: Geçenin_Yargıcı  
Yazılanları iyi okursanız sorunuzun cevabı bulacaksınız yazdığım  ilk yazıya ilaveten yazılanlara uyar veya uymasınız o size kalmış ben  sizi uyarma demeyimde bilgilendirme acısından yardımcı olmaya çalıştım gerisi size  kalmış.
Teşekkürler.Yazıyı tekrar okudum.Desenize bir suç oluşursa bir çok ayrıntı ve kanıtlama süreci bizi bekliyor olacak.En iyisi ayağımızı yorganımıza göre uzatalım.İnterneti bütçemize göre uygun bir tarifeye göre ayarlıyalım.Sonunda astarı yüzünü geçebilir.
Teşekkürler.

lutfu_1968
19-11-2010, 00:58   |  #5  
OP Yeni Üye
44 mesaj
Alıntı: Geçenin_Yargıcı  
Dediğin  şekilde kullananlar var ama rizikosuda var sen kurallara uyarsın ama  diğeri uymaz sonunda birşey olmaz dememek lazım çünki yapılan uygulama kanunsuz en güzeli bütcene uygun olanı seçmen artı
birde webte nekadar kalacaksın eğer uzun süre webte kalmayı planlıyorsan sana tavsiyem en uygun olanı seçmen  seçerken kullanma süreni göz önünde bulundur şu an benim kullandığım 1mega bit olan sınırsız ayda 49 ytl bunun sınırlı olanlarıda var dediğim gibi senin webte kalma zamanın nekadar bilemiyorum beni sorarsan geçe gündüz acı
Evet bende şu anda sınırsız 45. Tl olanı kullanıyorum.1 Mbs hız.Bende de 40 yaşından sonra bilgisayar merakı başladı.3 sene evveline kadar format nedir bilmezken, excel word dedikleri zaman milletin yüzüne bakarken işin içine bi girdim, bi daha da çıkamadım.Kendi çapımda bir şeyler öğrendim.Zamanımın büyük kısmı pc başında geçiyor benimde...Benim net bağlantısı ihtiyacımı görüyor.Geçen ay tam 41 Gb download yapmışım.Bu ay şu anda 28 Gb. Film oyun derkene epey oluyo.
İşte ben etrafta paylaşanları görünce bende yapsam mı ki diye düşündüm.Neti bedava getireyim diye ama sizin mesajdan sonra vazgeçtim.Bu şekil de devam....

Son Düzenleme: lutfu_1968 ~ 19 Kasım 2010 01:04
mcafee23 ayrılmıştır
19-11-2010, 14:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bence paylaşma hem hız,hem güvenlik,hemde ceza olayı var

setra92
19-11-2010, 14:54   |  #7  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

Alkış evet haklılar ama bu suç kendilerinin.bu resim herşeyi açıklıoyr.alakasız diyebilirisiniz ama tam da konunun özü budur

mozdo
04-12-2010, 16:53   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Interneti sadece ISS (Internet Servis Saglayıcı) dagıtabilir. Tam emin olmamakla birlikte okul, yurt gibi ticari amac gutmeyen muesseselerde internet ortak olarak kullanılabilir (Turk Telekom Mudurlugune gidilip sorulabilir). Bildigim kadarıyla site yonetimi "karar defteri" ne biseyler yazarak da bu isi yapabiliyor (tabi ticari amac olmamak kaydıyla). Biz site olarak biseyler yaptık. Eger ozelden msj atarsanız detaylarını anlatabilirim.
Saygılar