İnternet sorunu

Ertuncs
04-08-2011, 01:51   |  #1  
Ertuncs avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık olarak 3-4 gündür internetimde arıza var.ADSL ışığı sabit yanmıyor sanırım sürekli yanması gerekmiş.Özellikle akşam saatlerinde internetim gidip geliyor.Geri gelmesi uzun sürmüyor ama oyun oynanmıyor.Türk Telekom'u aradım ama sorun devam ediyor.Modemimin markası TP-Link.Kuşkulandığım 2 sebep var.

1.Modemin sırf ADSL ışığı değil diğer tüm ışıkları yanıp sönüyor.Adaptör sorunu olabileceğini düşündüm.Geçen sene adaptörüm bozulmuştu yerine başka bir tane almıştım.

2.İnternetimin bozulduğu gün telefon arızası için teknik servisten elemanlar gelmişti.Splitter sorunu olabileceğini düşündüm ama herhangi bir yanlışlık yok gibi.

Gözümden kaçmış sorun olabilir.Yardım olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Kapalı Hesap (200174)
04-08-2011, 02:07   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

splitter sorununa benziyor benimde modem airties aynı oluyordu herşeyi denedim bi türlü bulamadım şimdi splitter bozukmu nasıl anlarız dersen splitterı devre dışı bırak dışardan gelen hattı direk modeme bağla haliyle ev telefonuda devre dışı kalacak 1 saat böyle kullan beraber görürüz sonucu yazarsan.Ben böyle emin oldum ve değiştim splıtterıKahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (144786) ~ 04 Ağustos 2011 02:09
Andaç Işık
04-08-2011, 02:11   |  #3  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj

Son günlerde hiç voltaj azalıyor mu evde lambada falan bi' ışık azalması saniyelik?

Son Düzenleme: Andaç Işık ~ 04 Ağustos 2011 02:11
Ertuncs
04-08-2011, 02:41   |  #4  
Ertuncs avatarı
OP Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: kesko  
splitter sorununa benziyor benimde modem airties aynı oluyordu herşeyi denedim bi türlü bulamadım şimdi splitter bozukmu nasıl anlarız dersen splitterı devre dışı bırak dışardan gelen hattı direk modeme bağla haliyle ev telefonuda devre dışı kalacak 1 saat böyle kullan beraber görürüz sonucu yazarsan.Ben böyle emin oldum ve değiştim splıtterıKahkaha
Tamam denicem dediğini

Ertuncs
04-08-2011, 02:43   |  #5  
Ertuncs avatarı
OP Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: AnDi  
Son günlerde hiç voltaj azalıyor mu evde lambada falan bi' ışık azalması saniyelik?
Bir arkadaşımda öyle oluyodu özellikle dikkat ettim ama voltaj azalması yok

Andaç Işık
04-08-2011, 02:46   |  #6  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj

Çok küçük değerler aslında ama hatta ölçüm gerekir. Voltajı denemek istersen bir ups edin. Modeme gelen kabloyu upsdeki in girişine, edineceğin bir başka telefon kablosunu da modemle updeki out girişine bağla.