internete baglanamıyorum

HPQ-User
13-04-2008, 21:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

şahin sormuş:
her seyi yapmama ragmen bi türlü internete baglanamadım. bilgisayar internete ve mademe baglı oldugunu gösteriyo ama ne internete giriyo nede güncelleştirmeleri indiriyo. aynı agdaki diger bilgisayarelarda böyle bi sorun yok. ag koblolu. sorunu tanıla dedigimde ise '''' bu bilgisayarda'world wide web hizmeti (http)' bağlantı noktasında bağlantı kurmak için yapılandırılmamış'''' diyor ve windows otomatik olarak giderilemeyen bi sorunla karsılastı deniliyo. internet explore ri bile kaldırdım firefox la denedim olmadı. tekrar kurdum olmadı. internette bir haftadır arastırmadıgım yer kalmadı. aynı sorunla karsılasanlar var ama çözüm yok. lütfen yardım edin lütfen

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp pavilion dizüstü  intel core 2 dua 5500 1.66 ge force 7400 1024 ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

asi_genç
14-04-2008, 17:58   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

2 tane antivirüs veya benzer 2 program kurulunca olabilir. varsa kardır geniden de

asi_genç
14-04-2008, 17:59   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

pardon yeniden dene olcaktı

selimhun
14-04-2008, 18:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

-Windows otomatik olarak giderelemeyen bir sorunla karşılaştı açıklamasını tıklayınca  sana ne söylüyor.???Şurada şu var ...demesi lazım !!!!
-Ethernet Kartın Atheros mu ???Son dönemde ucuz olduğu için dizüstülerde çok kullanılıyor ...Biraz ''inatçı''...İnternet e bağlı gözükebilirsin ...ama...bağlantının üzerine geldiğinde ''yalnızca yerel'' açıklamasını görüyorsan...sorunu  IP adresini...Altağ Maskesini...ve de DNS leri  el ile girerek çözebilirsin.

Ağ bağlantısının  ''görev çubuğu'' üzerine mouse ile geldiğinde ''yalnızca yerel'' açıklamasını görüyorsan  bu  ''el ile girme'' operasyonunu yap....''yerel ve internet '' görüyorsan ...hiç uğraşma ...hastalık başka bir yerde   o zaman .!!!!!!!

Son Düzenleme: selimhun ~ 14 Nisan 2008 18:44
msahin_2004
19-04-2008, 13:09   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

abi yazmıstım ya sorun tanıla dedigimde bu bilgisayarda http baglantı noktası yapılandırılmamıs diyor. ve window sorunu çözemedi diyor. baglantı ise yerel degil internet baglı olarak gözüküyor. diger arkadasımız iki tane antivirüs programı demiş iyi bi tespit ama bende sadece kaspersky kurulu. yokmu bunun cözümü ya:(

K.A.Y.A.H.A.N
19-04-2008, 22:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

*Modemin arkasında küçük bir delik olan içinde minik bir dügme
var,
*Elinize bir kürdan veya toplu iğneyi düğmeyi basılı tutun
modem fabrika ayarlarına dönecektir
*Modeminizin hafızasına Sunucu kullancı adı ve şifresini girin
Detayları modeminizin kullanma klavuzundan uygulayabilirsiniz
modemnizin kullanma klavuzunu iyi bir incelemeden geçirin!

Code
26-04-2008, 16:17   |  #7  
Üye
97 mesaj

modemınızı arkadakı kucuk delıkten bı ıgne yardımıyla resetleyın web arayuzunden tekrardan kurun :)

msahin_2004
30-04-2008, 10:21   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

sorun çözüldü sonunda tesekkür ederim herkese. bilgisayarımda kasper sky kurulu idi orjinalda yüklü olan norton internet security i kaldırmıstım ama düsündügüm gibi onlar ca dosya hala bilmedigim yerlerde hala doruyomus ve registry girisleri. bunuda norton removal tools ile sonunda hallettim. lanet olsun bu nortonu icat edene hiç bir işe yaramıyo. sacmalık sadece.