İnternetim videoda yavaşlıyor...!

HPQ-User
07-09-2010, 16:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mehmet sormuş:
Sorunum şu internetim normalde hızlı fakat bir yerde video izlerken hızlı download ediyor ama kaba tabirince solunarak yani ara ara duruyor tekrar devam ediyor daha sonra hiç durmadan indirmeye başlıyor fakat bu sefer hızı çok düşük oluyor.. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Genel Tarayacım Firefox
Charmo de  Safari Opera  Her Türlü tarayacıda denedim Expolere 8 hepsi dahil hiç bir değişik lik olmadı ben bunun plung ile alakası olduğunu düşünüyorum İşlemci biraz külüstür önceden bu tip şeyler olmuştu çünkü..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Amd 64 3500+ işlemci
1 Gb Ram 337 Mhz rAm
640 Gb Wd Hardisk
4730 Ekran

8 Mbit İnternet

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

NoteBook
11-09-2010, 22:44   |  #2  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
658 mesaj

Merhaba,
Sorun,sizin de bahsettiğiniz gibi işlemcinin eski olmasından kaynaklanıyor.
Biraz açalım bunu.
Yeni tarayıcılar, yani ie8,firofox vs.. gibi tarayıcılar , internette gezinti sırasında , gezilen net sayfasında yer alan hareketli resim, video gibi mediaları daha rahat oynatabilmeleri için içlerinde eklenti taşırlar.Bu eklentiler her tarayıcı aktif hale getirildiğinde otomatik olarak aktif hale gelir ve bu aktif hale geliş sırasında doğal olarak işlemciyi kullanır.Bu durumda, eğer sizin işlemciniz eski ise yani gücü yeni bu eklentili tarayıcıları rahat bir şekilde çalıştırabilecek kapasiteye sahip değil ise, netde gezinme sırasında kasılma, donma gibi sorunlar ile karşılaşmanız doğaldır.
Çözüm olarak , ya işlemcinin değiştirilmesidir ya da işlemcinin eskiliğine göre tarayıcı kullanmaktır.