İnternette Değişen Ne?

HPQ-User
01-07-2009, 13:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hakan sormuş:
Youtube ve benzeri siteler yasaklanınca birçoğunuz gibi ben de dns ayarlarıyla giriş yapıyordum. Fakat bir kaç gündür bu sitelere giriş mümkün değil. Hani şu bildiğimiz "sayfa görüntülenemiyor" uyarısı çıkıyor. Üstelik giriş yapmaya çalıştığım sayfalar haber video sitesi, günlük paylaşım sitesi ve benzerleri. Video gösterilmesi gereken pencerede "your ad here" küçük bir yazı var. Zannederim Türkiye'de interneti yönetenlerin bizlere olan asabiyeti katlanarak devam ediyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Xp, P IV

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

Mustafa@PC
01-07-2009, 13:45   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Açıkçası ben dün herhangi bir sorun yaşamadım.(Video izleyememe bazı sitelere girememe gibi). Tabi bazen insanı sinirini bozan yavaşlamalar, garip kesintiler....vb sorunlar yaşanıyor. Türkiyede internet hızının durumu malum...Yasaklanan birkaç siteye girmek için değiştirilen DNS adresi diğer sitelerde de sorun çıkartıyor olabilir. Yine tarayıcıdan kaynaklı problemler. Siz yinede tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp, çerezlerinizi bir temzileyin bakalım.

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 01 Temmuz 2009 14:06
mahmut.topal
01-07-2009, 14:23   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

bende aynı sorunu yaşıyorm. acaba internete ulaşmak bölgelere göre fark edermi? bu internet sorunu ne zaman çözülecek :(

ritalin80
01-07-2009, 17:04   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Open Dns'mi kullanıyorsunuz siz ? Yoksa proxy filanmı.

Eğer OpenDns ise herhangi bir sorun yok sorunsuz çalışıyor.

Dns ayarlarıyla bile girilemeyen sayfa var: theync.com... Sanırımsoruyusoran Hakan arkadaşım buna benzer, (veya bu) sayfadan bahsetmiş.Çünkü aynı sorunu ben bu sayfada yaşıyorum. Sayfaya ninjaproxyden girebiliyosun ancak videonun yayınlandığı yerde bahsedilenuyarı çıkıyo... Yanisi herşey var, ulaşmak istediğin video yok.

ritalin80
01-07-2009, 17:06   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Open Dns'mi kullanıyorsunuz siz ? Yoksa proxy filanmı.

Eğer OpenDns ise herhangi bir sorun yok sorunsuz çalışıyor.

Dns ayarlarıyla bile girilemeyen sayfa var: theync.com... Sanırımsoruyu soran Hakan arkadaşım buna benzer, (veya bu) sayfadanbahsetmiş.Çünkü aynı sorunu ben bu sayfada yaşıyorum. Sayfayaninjaproxyden girebiliyosun ancak videonun yayınlandığı yerdebahsedilen uyarı çıkıyo... Yaanisi herşey var, ulaşmak istediğin videoyok.