INTERNETTEKI SALDIRILAR

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
istanbullu2001
25-09-2005, 16:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Selam arkadaslar internette yeniyim fazla bir bilgim yok sayilir bunun icin kendime bir korunma programi aldim internet scurity  simdi bu program bazen sayfalari tutuyor yani burasi tehlikeli gibisinden  simdii aksam hic beklemedigimbir olay oldu
sanirim www.serilale.de olacak bana bir seri num lazimdi bu sayfaya girdim  girer girmez benim bilgisayara  patir patir acayip sayfalar yuklenmeye basladi yani sexs sayfalari birde ex dosyasi geldi simdi hemen ciktim ve bilgisayari acarken zorlandim engelendim acikcasi  format dan baska caremde yoktu  simdi benim bu gibi olaylari yasayan tecrubeli arkadaslardan neler yapacagimi aciklamalarini istiyorum sanirim security 2003 kulaniyorum  biraz eskimi yada ne yapmayilyim saygilar hoscakalin   ne KULANMALIYIM NE YAPMALIYIM

pcman
25-09-2005, 19:21   |  #2  
Yeni Üye
29 mesaj

Mrb arkadaşım senin başına gelen olaylar ilk tecrübesiz zamanlarımda benimde başıma gelmişti.İlk önce elinden geldiği kadar bu tür sitelere girmemeye çalış.Koruma programı aldım diyorsun 2003 versiyonu biraz eski her zaman yeni versiyonlarını kullan.Ben McAfee İnternet Security 2005 programını kullanıyorum(lisanslı).

Şimdi eğer internet kullanıcısı isen ve güvenliğe önem veriyorsan isen olmazsa olmaz programlar;Anti-Virus,Anti-Spy,Anti-Hijac(Browser),Firewall(Güvenlik Duvarı)

Anti-Virus : McAfee,Panda,Kaspersky,Norton,F-Secure,PC-Cillin

Anti-Spy : Webroot Spy Sweeper(favorim),Ad-Aware,Spy Bot and Search,Microsoft Spy,SpywareGuard,Spywareblaster.

Anti-Hijac(Browser) : Hijackthis  www.merrijn.org

Eğer adult,crack,serial,warez sitelerine takılıyorsan Firefox,Opera,Netscape Browser kullanmanı öneririm.Hepside ücretsiz hangisini istersen onu kullan.

Firewall : Kerio,Zone Alarm,Sygate Personel Firewall,McAfee Personel Firewall(favorim)

Birde PC yavaşlatan DLL türü dosya kalıntıları vardır çesitli programları ekleyip kaldırıldığında bunların ölü dosyaları kalır bunları temizlemek içinde Fast Cleaner veya Registery Cleaner programlarını kullanabilirsin.

Yine bir hatırlatma kendini en iyi sen koruyabilirsin Unutmayalım Anti-virus ve giğer güvenlik yazılımları bizler bir yere kadar korur!!

istanbullu2001
25-09-2005, 20:22   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

PC MAN kardesim ben adult sitelerine takilmiyorum yalniz dun aksam #
bana bir seri numarasi lazimdi buda suydu hani microsoft edition var sanirim bilirsin bu icinde akvaryum falan var beni seri num almak istedim buradan saldiri geldi yoksa benim yasim 42 cocuklar 20 yasindalar bana braz ayip gelir onun icinsenin gibi bilgili ve acmis oldugum konuya   cevap olarak ilgi gostermen beni sevindirdi sahol
senden soyle bir yardim alsam biraz bana hangi  bu yazdiklarinin icinde free ise onlari bana link olarak yolarsan sevinirim bende lisans tan yanayimxp kulanirim sistem registieren yapilmistir yalniz bu service pack 2 internet scurutiy le beraber gitmiyor  engeliyor sanirim  almanca kulandigim icin sistemi turkce abdate  yapiyorum yazilim olarak yine almanca veriyor benimle tanismak istersen  msn adresim bagcilarli@hotmail.com adresinden kontak kurabilirsin saygilar tsk

pcman
25-09-2005, 20:47   |  #4  
Yeni Üye
29 mesaj

Yukarıdaki saydıklarımın hepsi ücretli.Free Anti-Virus pek tavsiye etmesemde AVG,Antivir,Avast! birde eğer XP HOME değilde XP PROFESSİONAL kullanyorsan Bitdefender 8 bunu kurun mutlaka ama Professional ise kurun çünkü Home editionda Güvenlik merkezi tanımıyor.

AVG Anti-virus : www.free.grisoft.com

Antivir Anti-Virus : www.free-av.com

Avast Anti-Virus : www.avast.com

Bitdefender Anti-Virus : www.bitdefender.com (Size tavsiyem bu anti-virus yazılımıdır ama dedeğim gibi xp professional kullanıyoriseniz)

Birde mutlaka sisteminizde en fazla 1(bir) tane Anti-Virus yazılımı kurun kesinlikle 2(iki) tane anti-virus yazılımı kurmayın.

Ha bu arada sizi yanlış anladığım için özür dilerim ama yinede önerdiğim yazılımları mutlaka PC bulunsun malum İnternet Dünyası dolandırıcılığın ve her türlü sahtekarlığın kol gezdiği bir yer.Saygılarımla...

istanbullu2001
25-09-2005, 22:34   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

Kardesim ben xp home kulaniyorum bendeki security 2003 te lisansli kendi programim ama sanirim bu int aleminde biraz eskidi bende artik yenisini alacagim birde norton anti vurus kulaniyorum  arada bir tariyorum temz cikiyor ama o kadar pek anlamasamda bazen boyle olaylara rastliyorum en azindan format atmasini biliyorum sanirim tek guvencemde bu sana saygilar yolarim cevap ladigin icin hoscakal belki baska bir problemim de fikirlerinie ihtiyac duyacagim  hoscakalin