İnternetteki tehlikelere karşı bedava koruma

CHIP Online
25-04-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

AVG, internetteki tehlikeli linklere karşı koruma sağlayan ücretsiz aracı indirilmeye sundu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... a-koruma_12308.html

Güvenlik firması AVG, anti-virüs ürünleri içinde bulunan LinkScanner'ı şimdi harici olarak indirmeye sundu. Ücretsiz araç sörf sırasında zararlı bir linke tıkladığınızda sizi uyarıyor.

Harici sürüm Firefox'a eklenti olarak kuruluyor. Internet Explorer kullanıcıları ise arka planda çalışan programı temel alıyor. LinkScanner internet kullanıcısına iki fonksiyon sunuyor. Search-Shield Google, Yahoo veya MSN arama sonuçlarının yanında bir ikon ekleyerek olası tehlike hakkında renk kodlarıyla bilgi veriyor. Bunun dışında adres satırına girilen adresler veya linkler Active Surf Shield ile arka planda sürekli olarak denetleniyor.

AVG, geliştirdiği ürünün avantajlarını basit kurulum, düşük kaynak tüketimi ve kara liste kullanımı yerine gerçek zamanlı tarama olarak listeliyor. İstek üzerine ücretsiz yazılım bir tarayıcı araç çubuğu da kuruyor.

Download: AVG LinkScanner

Tüm konu: İnternetteki tehlikelere karşı bedava koruma

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: İnternetteki tehlikelere karşı hangi yazılımları kullanıyorsunuz?

onlineTR
25-04-2009, 13:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

hiçbişey...

ECHELON_
25-04-2009, 13:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

hocam avg nin bu özelliğini kullandım ama KESİNLİKLE işe yaramıyor yani güvenli gösterdiği linkeleri bir görsen aklınız durur bariz tehlikeli linkleri güvenli gösteriyor.

bence en iyisi mcafee siteadvisor

kesinlikle işe yarayır

Ahmet Ertuğrul
25-04-2009, 14:29   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bana sadece Eset Smart Security yetiyor. Birkaç kullandığım program var ama onlar tarama amaçlı, koruma için açık olan bir tek Eset. Ha bir de Spybot'un SDHelper'ı var IE'ye eklenen. SpywareBlaster da var ama o sadece pasif koruma sağlıyor.

mehmetx5
10-05-2009, 11:19   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Esed Nod32,bazen de Avast kullanıyorum.Her ikisinden de memnunum.

Banned
10-05-2009, 11:23   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

https://www.chip.com.tr/galeri/W ... -burada_958_14.html

Linkteki yazıda Avg nin windows 7 de sorunsuz çalıştığı yazmaktaydı. Hatta sitesindede aynı ibare ile indirilmeye sonulmuştu. Yazılımı windows 7 ye kurduğumda sistem kafayı yedi. Üstelik sistemden kaldırana kadar akla karayı seçtim. Sana hiç güvenim kalmadı AVG bilesin.