internetten müzik dinleyemiyorum.....

HPQ-User
02-11-2009, 10:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rock7220 sormuş:
internetten windows media player ile çalan müzikleri dinleyemiyorum. media player aktif olmuyor nettene. videolarda ve yüklü olan müzklerde sorun yok. ama online media player çalmıyor. codec bileşeni yukledim olmadı. kimse anlamıyor...
  flah player yukledim yine olmadı....................

not: bilgisayarı yeni aldım butun yazılımları yuklu geldi. herşey içindeydi. ben açınca kuruldu tümü. ekstra bişey yuklemedim. media player çalışıyor normalde.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
laptop 320 gb hardisk. dual core, 1 gb ram,  vs..

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; GTB6; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

OSMAN BAĞÇEVAN
02-11-2009, 12:19   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Başlat/Çalıştır/Regedit--->

Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft  \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Açılan Sağ Sekmede Boşlukta Sağ Tuşa Basarak Yeni\Dize Değeri\ yapıyoruz ve bu değere wavemapper adını veriyoruz....
Sonra Bu değer üzerinde sağ tuş yaparak DEĞİŞTİR diyoruz ve DeğerVerisi Yerine msacm32.drv yazıyoruz....sonra çıkıyoruzayarlardan....yeniden başlatmaya gerek yok...

Alıntıdır..

Başka bir önerim ise , başka bir tarayıcıda deneyin..Mesela mozilla firefox..
Google den aratmanız yeterli , indirmek için...

Bir başka çözüm yoluda şöle olabilir , İnternetten ayarlarından Gelişmiş sekmesine tıklayın..Oradan da internet explorer i sıfırlayın ve tekrar sesin çıkıp çıkmadığına bakın..
Tabi bu önerileri müzik çalmadan önce internet explorer in yüklemeniz gereken eklentilerini yüklemiş varsayıyorum..

bayram1957
05-05-2012, 19:22   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

OSMAN BAĞÇEVAN  kardeş saol sayende problem kalmadı sorun chrome,daymış başka internet tarayıcısından açtım