ınternetten ses gelmıyor ne yabmalıyım

HPQ-User
09-11-2009, 17:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sheef03 sormuş:
internet yoktu bı uzman cagırdım geldı ınternet baglantılarınıfln ayarladı ttnet ten kullanıcı adı ve sifre gırerek ayarladı ve ınternette vıdeo ızlemek ıcın vıdeoyu actıgımda ses gelmıyordu. goruntude bı sorun yok ama sen gelmıyor bırkac sıtede denedım hepsınde aynı sonuc var.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
casper

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.14) Gecko/2009082707 Firefox/3.0.14

ADEM-KAYA
09-11-2009, 18:45   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Ses sürücülerini güncelleyin.Anakartın cd sini takıp yapabilirsiniz.

Java ve Adobe'nin son sürümlerini indirin.

OSMAN BAĞÇEVAN
10-11-2009, 13:57   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

sadece internetten ses gelmiyorsa,

1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft  \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 'a kadar ilerleyin.
3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak YENİ ardından DİZEDEĞERİ ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarakdeğiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan birsatır eklemiş oldunuz. wavemapper ismine çift tıklayın, size değerverisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazınve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.
5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek olmadığı için arkanıza yaslanın ve videoların keyfini çıkarın.
ALINTIDIR...

Büyük bir ihtimal bilgisayarınızda virüs var..güvenli modda bilgisayarı açarak combofix ile taratmanızı sonrada nis yada kis kullanmanızı tavsiye ederim..